Zamknij
REKLAMA

sobota, 26.10, godz. 19.00

Płock

Bilety: Wstęp wolny

Pamiętacie „Ściganego” A. Davisa z 1993 rok? Młodsze o 30 lat „Dotknięcie nocy” Stanisława Barei opiera się na podobnym pomyśle. I mimo że Jerzy Kozakiewicz to nie Harrison Ford, a Wiesław Gołas nie jest Tommym Lee Jones’em to film trzyma poziom i napięcie. Dodatkowym atutem są zdjęcia Płocka z epoki Władysława Gomułki i Józefa Cyrankiewicza.

Zapraszamy na kolejną odsłonę Filmowego Płocka. Tym razem w Kinie za Rogiem pokażemy drugi chronologicznie, po komedii „Mąż swojej żony”, film Stanisława Barei – otoczonego dziś kultem autora „Misia” i „Bruneta wieczorową porą”, mistrza satyry i wytrwałego tropiciela PRL-owskich absurdów.

Pokaz odbędzie się 26 października 2019 o godz. 19 w Kinie za Rogiem w Płocku. Bezpłatne zaproszenia są dostępne w kasie kina od 11 października.

„Dotknięcie nocy” uważane jest za pierwszy ekranowy „kryminał” w peerelu, jedyny, nie licząc serialu „Kapitan Sowa na tropie”, w dorobku tego reżysera.

Kanwą kinowego debiutu Stanisława Barei były wypadki autentyczne. W drugiej połowie lat pięćdziesiątych na szosie pod Pleszewem na jadący z banku samochód napadli nieznani sprawcy. Nie tylko ograbili konwój, ale zabili jeszcze cztery osoby – dwie kasjerki, strażnika i kierowcę. W utworze Barei jest podobnie. Reżyser opowiada całą historię z punktu widzenia przestępcy. Widz zatem od początku wie, kto jest czarnym charakterem.

WIĘCEJ: https://kinopokis.pl/filmowy-plock-ze-stanislawem-bareja/


poniedziałek11 listopada

wtorek12 listopada

środa13 listopada

czwartek14 listopada

piątek15 listopada

sobota16 listopada

niedziela17 listopada

poniedziałek18 listopada

wtorek19 listopada

środa20 listopada

piątek22 listopada

sobota23 listopada

niedziela24 listopada

poniedziałek25 listopada

środa27 listopada

piątek29 listopada

sobota30 listopada

niedziela1 grudnia

piątek6 grudnia

niedziela8 grudnia

poniedziałek9 grudnia

czwartek12 grudnia

poniedziałek16 grudnia
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone