Zamknij

Siódma Dzielnica, czyli nowe oblicze Czerwonki

15:18, 30.03.2023 M.
Skomentuj

Czerwonka zmienia oblicze. Rośnie Siódma Dzielnica – kameralne osiedle mieszkalne przy ul. Głowackiego, dokładnie naprzeciwko urokliwego parku im. Garbolewskiego i takiejż szkoły muzycznej. Osiedle to oryginalne, bo wzbogacone o dwa, charakterystyczne zabytkowe budynki – niegdyś spichlerz i stajnię - w przyszłości ciekawe obiekty usługowe, może z cukiernią, kawiarnią. Jak mówi członek zarządu firmy VFM, która realizuje inwestycję, Michał Zaczkowski, Siódma Dzielnica obejmie też bloki, których budowa wkrótce ruszy przy ul. Olimpijskiej.

Firma VFM inwestuje w mieszkania w Sochaczewie od ponad 4 lat (dodajmy od razu, że deweloper buduje też bloki w Błoniu czy Łodzi). Jak dotąd powstało dzięki niej w naszym mieście 150 mieszkań (ul. Okrzei), w tej chwili budowane są kolejne: to tzw. Nowa Płocka przy ul. Płockiej, a także Siódma Dzielnica przy Głowackiego, naprzeciwko parku i szkoły muzycznej.

Jak mówi Michał Zaczkowski, jeden z trzech członków zarządu VFM:

- Staramy się dostarczać sochaczewianom nowe mieszkania, których brakowało przez lata. I cieszymy się, że to się udaje.

Wszystko wskazuje na to, że obecność VFM w Sochaczewie będzie znacznie dłuższa. To ten deweloper bowiem wybuduje duże osiedle przy ul. Olimpijskiej. Ostatnia zatwierdzona przez radnych miejskich zmiana studium zagospodarowania przestrzennego umożliwia rozpoczęcie tych prac.

- Jeśli decyzje administracyjne pozwolą, to już w wakacje ruszymy z budową.

Bloki przy ul. Olimpijskiej wejdą w skład Siódmej Dzielnicy (7. Dzielnica). Co ciekawe, obie działki – przy Olimpijskiej i Głowackiego – stykają się z sobą, dzieli je jedynie działka kolejowa, która w przyszłości ma się stać ścieżką rowerową.

- Nazywając w ten sposób tę inwestycję, chcieliśmy nawiązać do siedmiu dzielnic Sochaczewa, sugerując, że Czerwonka jest tą siódmą.

Michał Zaczkowski przyznaje, że VFM posiada bardzo duży potencjał mieszkaniowy w naszym mieście:

- Mamy dość duży, jak to się mówi w branży, bank ziemi, z możliwością realizacji nawet 900 mieszkań w Sochaczewie w tej chwili. Myślę zatem, że będziemy u was obecni co najmniej pięć lat, patrząc z zainteresowaniem na rozwój Sochaczewa.

Taka skala inwestycji świadczyć może o dużym popycie na mieszkania w Sochaczewie. Zapytaliśmy Michała Zaczkowskiego, kto – w sensie socjologicznymi – kupuje te lokale. I padła ciekawa odpowiedź:

- Profil jest bardzo różny i trochę zależy od lokalizacji. Nasze nowe mieszkania przy Okrzei kupowali przede wszystkim mieszkańcy spod Sochaczewa, z okolicznych gmin, którzy z jednej strony chcieli się sprowadzić do miasta, a z drugiej swoje zawodowe życie często wiążą z Warszawą. Obecnie natomiast, jeśli chodzi o inwestycje przy Głowackiego, naszymi mieszkaniami zainteresowane są osoby mieszkające w samym Sochaczewie. Jedni chcą podwyższyć standard, warunki, w których dotąd żyli, innych interesuje ta konkretna lokalizacja, kwestie związane z dostępem terenów zielonych, jakością i kosztami ogrzewania czy dostępem miejsc parkingowych. Osobiście uważamy, że właśnie Siódma Dzielnica przy Głowackiego to najlepsza lokalizacja w mieście, szczególnie z uwagi na obecność niedawno zrewitalizowanego, pięknego parku.

Co bardzo ważne i co na pewno wyróżni Siódmą Dzielnicę przy Głowackiego, VFM kupił od powiatu teren pod inwestycję wraz z dwoma charakterystycznymi, zabytkowymi budynkami, które niegdyś służyły jako stajnia i spichlerz majątku w Czerwonce. Deweloper zamierza oba te budynki wykorzystać i wpisać w mieszkalne założenie.

- Oba budynki zostaną zaadoptowane do prowadzenia usług. Planujemy znaleźć najemców  z interesującą, mam nadzieję, ofertą dla mieszkańców. Może jakaś cukiernia czy kawiarnia, które w sąsiedztwie parku na pewno cieszyłyby się popularnością.

Dodatkowo przy wjeździe na teren osiedla zostaną zorganizowane dwa place, na których będzie można urządzić ogródki gastronomiczne.

Wszystko wskazuje zatem na to, że Czerwonka zupełnie zmienia oblicze.

 

(M. )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(4)

mmmmmm

4 4

piękne osiedle i świetna lokalizacja 22:23, 12.04.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ElizaEliza

6 3

Osiedle klasyczne… lokalizacja wspaniała, niestety są i minusy:naruszenie równowagi gruntowo-wodnej, niszczenie zielonych miejsc, które były ostoja dla zwierząt, zabranie ludziom ze Skłodowskiej działek, które użytkowali ponad 30 lat. Zmiany są konieczne ale jesteśmy w nich niezwykle bezmyślni i roszczeniowi… 22:08, 25.04.2023


ab.baab.ba

5 2

PROPONUJĘ SPECJALNE ZNACZKI NA SAMOCHODACH MIESZKAŃCÓW OGRODZONYCH LUB OSZLABOWANYCH WSPOLNOT MIESZKANIOWYCH ! aby każdy wiedzial, że jak taki zaparkuje na czyimś prywatnym terenie pociągnąć go do odpowiedzialności finansowej ! SAMI SIĘ GRODZĄ LUB STAWIAJĄ SZLABANY A NA CZYIMŚ TERENIE PARKUJĄ ! to zwyczajne sk...stwo ! 18:13, 15.06.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MiroMiro

3 0

Jaka to czerwonka zmienia oblicze ?, przecież to jeszcze Socho 21:33, 11.08.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%