Zamknij

Będzie osiedle apartamentowców w Teresinie

15:21, 31.03.2023 JL
Skomentuj

W gminie Teresin przeważają domy jednorodzinne. Budownictwo wielomieszkaniowe znajduje się w dwóch miejscach – to stare osiedle przy al. 20-lecia oraz niedawno powstały budynek przy ul. Rynkowej. Wkrótce na terenie gminy pojawią się kolejne.

Rośnie zainteresowanie budownictwem wielorodzinnym w gminie Teresin. Gmina jest atrakcyjna z kilku względów, m.in. z uwagi na dobre połączenie z Warszawą. Deweloperzy wypatrują atrakcyjnych lokalizacji, a chętnych na zakup nowych mieszkań nie brakuje.

- Potrzeba istnienia takich miejsc jest duża, o czym świadczy szybkie wyprzedanie mieszkań w budynku przy ul. Rynkowej. Zainteresowanie terenem budownictwa indywidualnego, jak i mieszkaniowego jest spore. Nie wiem jak to, co obecnie dzieje się w gospodarce wpłynie na możliwości zakupu, ale firmy pytają o takie tereny -

- mówi wójt gminy Teresin Marek Olechowski.

Jeden z deweloperów przymierza się obecnie do rozpoczęcia budowy osiedla zlokalizowanego przy al. 20-lecia w Teresinie, naprzeciwko osiedla po dawnej Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej.

- Tam ma powstać kilka apartamentowców, niewysokich – kilkupiętrowych. Nie wiem jaki jest stopień zainteresowania, ale docierają do mnie informacje, że ponad 30 procent mieszkań zostało już zarezerwowanych. Prace mają ruszyć jeszcze we wrześniu lub w październiku -

- dodaje wójt.

Do tej pory umiejscowienie budynku wielorodzinnego przy ul. Rynkowej w otoczeniu domków jednorodzinnych budzi wątpliwości części mieszkańców. Może się okazać, że z budową kolejnych obiektów, taki krajobraz przejdzie do porządku dziennego. 

 

(JL)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

LeweloperLeweloper

1 0

a drapacze chmur też będą? 10:22, 14.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%