Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
01:08, 03.06.2020
Decyzją Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej o awans do IV ligi powalczą aż 4 zespoły, które znajdują się na szczycie tabeli płockiej Klasy okręgowej. Są to w kolejności: Orzeł Goleszyn, Kasztelan Sierpc, Skra Drobin i Bzura Chodaków, która do lidera traci tylko 6 punktów. We wtorek 2 czerwca tę wspaniałą informację na antenie Radia Sochaczew przekazał Michał Felczak, prezes Bzury Chodaków, który nie kryje zadowolenia. Kiedy najbliższe mecze?
1
00:00, 27.05.2020
Choć na zieloną płytę boiska trzeba jeszcze poczekać, to praca na stadionie przy ul. Warszawskiej 80 przebiega zgonie z planem. W ostatnim czasie firma remontowa postawiła maszty oświetleniowe i przygotowała bieżnię. Obiekt robi wrażenie i z pewnością przyciągnie miłośników sportów drużynowych i lekkoatletów. Pozostaje trzymać kciuki, by rozwój infrastruktury sportowej w Sochaczewie szedł w parze z sukcesami naszych zawodników.
1
23:47, 13.05.2020
Decyzją Polskiego Związku Piłki Nożnej rozgrywki sezonu 2019/2020 IV ligi i klas niższych zostały zakończone. Drużyny utrzymują miejsca wywalczone w ostatnich rozegranych meczach. Choć nikt nie zanotuje spadku, to najlepsi awansują wyżej. To wspaniała wiadomość dla wszystkich miłośników sochaczewskiej piłki nożnej, którzy w nowym sezonie płockiej Klasy okręgowej będą mogli emocjonować się wielkimi derbami Bzury Chodaków z Orkanem Sochaczew! Pozostaje tylko jedno pytanie - kiedy rozpoczęcie nowego sezonu?
1
15:17, 13.05.2020
Podczas środowej konferencji premier Mateusz Morawiecki ogłosił zniesienie kolejnych obostrzeń, związanych między innymi z ilością osób na boiskach sportowych. To bardzo dobra wiadomość dla sekcji sportowych działających na terenie powiatu sochaczewskiego. Od 18 maja będzie można także korzystać z zamkniętych hal sportowych bez możliwości wykorzystania zaplecza sanitarnego. Ile osób wejdzie na boisko?
00:33, 12.05.2020
Po prawie dwóch miesiącach przerwy spowodowanej pandemią COVID-19, sochaczewski oddział Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wznowił zajęcia praktyczne. Od 4 maja wszyscy zainteresowani mogą pływać kajakiem, trenować i doskonalić umiejętności związane z pracą ratownika. Zgodnie z zaleceniami rządu zajęcia odbywają się nad Bzurą w 5-osobowych grupach pod okiem instruktorów. 
1
14:15, 02.05.2020
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie zachęca do aktywności sportowej  w majowy weekend. Każdy, kto do 3 maja 2020 r. pokona przynajmniej 3 km biegiem, marszem, na rowerze lub w inny dowolny sposób, może otrzymać pamiątkowy dyplom. Wirtualny Bieg Majowy to propozycja dla każdego miłośnika aktywności fizycznej. Wystarczy zgłosić swoją chęć udziału na adres mosirsochaczew@interia.pl.
14:28, 29.04.2020
Po Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sochaczewie także Teresin poinformował o udostępnieniu gminnych obiektów. W ramach drugiego z pięciu kroków przywracających normalne funkcjonowanie instytucji sportowych, mieszkańcy będą mogli korzystać z boisk przy Al. 20-lecia 32. 
3
08:57, 29.04.2020
Pandemia sparaliżowała rozgrywki sportowe i ograniczyła naszą codzienną aktywność fizyczną. Choć na mecze przy pełnych trybunach trzeba jeszcze poczekać, to już od 4 maja będziemy mogli korzystać z infrastruktury sportowej o charakterze otwartym. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie udostępni mieszkańcom i sportowcom obiekty przy ul. Warszawskiej i ul. Chopina. Ile osób będzie mogło przebywać na boiskach?
1
15:42, 15.04.2020
Obecna sytuacja epidemiologiczna zmusza organizatorów wydarzeń sportowym do zmiany planów i terminów. VII edycja Biegu Cichociemnych została przełożona z 20 czerwca na 22 sierpnia 2020 roku. To bardzo ważna impreza o dużym znaczeniu historycznym, która do Sochaczewa przyciąga biegaczy terenowych i przełajowych z całej Polski. Wydarzenie dedykowane jest Cichociemnym Spadochroniarzom Armii Krajowej - elicie polskiej dywersji z czasów II wojny światowej.
2
00:54, 06.04.2020
Rozsądek i bezpieczeństwo są najważniejsze w kwestii poruszania się poza domem w czasach epidemii koronawirusa. O tych wartościach muszą pamiętać także ci, którzy w swoich codziennych aktywnościach uwzględniają też sport. Ireneusz Fornalski to biegacz terenowy i przełajowy, który bardzo zwraca uwagę między innymi na odosobnienie podczas swoich aktywności. O bieganiu i... pizzy opowiadał na antenie Radia Sochaczew. 
12:53, 05.04.2020
Epidemia związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa sparaliżowała nasze codzienne obowiązki i rozgrywki sportowe. Regularnie pojawiają się także informacje o kolejnych obostrzeniach związanych z poruszaniem się i ograniczeniem aktywności poza domem do minimum. Choć sportowcy nie mają lekko, to swoją postawą promują to, co najważniejsze - zdrowie i bezpieczeństwo. 
4
16:48, 04.04.2020
Józef Szajewski, prezes i trener Orkana Sochaczew świetnie przygotował swoich podopiecznych do sezonu 2019/2020. Efektem wspólnej ciężkiej pracy jest pozycja lidera płockiej A-klasy z 6-punktową przewagą nad następną w tabeli drużyną Stegny Wyszogród. O swoich piłkarzach i piłkarskiej młodości opowiadał na antenie Radia Sochaczew w Magazynie Sportowym. 
01:14, 02.04.2020
Aktywność sportowa jest bardzo ważna zarówno ze względu na zachowanie zdrowia fizycznego, jak i tego psychicznego. Do najpopularniejszych jej form wśród mieszkańców naszego powiatu możemy zaliczyć bieganie i jazdę na rowerze. Nowe obostrzenia przekazane przez Ministra Zdrowia wprowadzają dodatkowe ograniczenia między innymi w ruchu lecz nie odnoszą się bezpośrednio do osób czynnie uprawiających sport. Jak interpretować kolejne regulacje w aspekcie aktywności fizycznej poza domem? 
00:23, 02.04.2020
Niestety nie zobaczymy już w tym sezonie rugbistów Orkana na boisku. Sytuacja epidemiologiczna związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 zmusiła Zarząd Polskiego Związku Rugby do trudnej, ale koniecznej decyzji związanej z zakończeniem rozgrywek. Z dniem 31 marca sezon 2019/2020 i rozgrywki Ekstraligi Rugby zostały zakończone bez rozstrzygnięcia, czyli bez przyznania tytułu Mistrza Polski. Co to oznacza?
12:33, 29.03.2020
Obecna sytuacja nie sprzyja klubom sportowym, których płynność finansowa zależna jest od współpracy ze sponsorami i zajęć dla różnych grup wiekowych. 26 marca na oficjalnym profilu Klubu Sportowego Bzura Chodaków pojawiła się informacja dotycząca sytuacji klubu. Poniżej oświadczenie zarządu.