Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
11:46, 01.04.2020
Niestety w związku z wybuchem epidemii koronawirusa odwołanych zostało wiele imprez kulturalnych.  Nowa rzeczywistość wymusza na nas stosowanie się do restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa. Dlatego organizowany od wielu lat w Kozłowie Biskupim Koncert Papieski w tym roku się nie odbędzie.
22:48, 23.03.2020
Marianna Fijewska teresinianka, studentka dziennikarstwa, a zarazem jedna z najzdolniejszych pisarek młodego pokolenia na swoim koncie ma już dwie książki o tematyce medycznej, które już od samego początku zdobyły serca czytelników. Tajemnice pielęgniarek zostały nawet nominowane w plebiscycie Lubimy Czytać.pl w kategorii literatura faktu. 11 marca do księgarń trafiła druga pozycja książkowa pt. „Trudny przypadek. Prawdziwe historie polskich lekarzy”. Tym razem czytelnik otrzymuje do ręki książkę w formie wywiadu z dwudziestoma już nie anonimowymi bohaterami, którymi są lekarze i pielęgniarki. W publikacji za sprawą doktora Tomasza Florczaka napotykamy na wątek sochaczewski. W kontekście bieżących wydarzeń w kraju opanowanym przez koronawirusa teksty Marianny Fijewskiej stają jeszcze bardziej aktualne i pozwalają jeszcze lepiej zrozumieć problemy branży medycznej.
09:21, 18.03.2020
Z inicjatywy Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie Starym powstał w 2008 r. „Szlak Pamięci Cichociemnych: Załusków- Wszeliwy- Brzozów Stary” upamiętniający historię operacji Jacket. Był to trzeci z kolei zrzut Cichociemnych, ale pierwszy przeznaczony do dywersji. W sześcioosobowej załodze znajdował się pomysłodawca formacji Cichociemnych kpt Maciej Kalenkiewicz  ps. „Kotwicz”.
2
08:09, 05.03.2020
1 marca rozpoczął się IX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny im. Władysława Ślewińskiego organizowany przez Towarzystwo Miłośników Malarstwa Władysława Ślewińskiego oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Sochaczewie. Konkurs odbywa się pod Patronatem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, który ufundował nagrody główne oraz patronatem artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Patronat medialny objęło Radio Sochaczew.
13:10, 01.03.2020
Duże zainteresowanie mieszkańców wzbudziły tegoroczne, dwunaste już Spotkania z Niezłomnymi. Wydarzenie organizowane jest z inicjatywy Stowarzyszenia Muzealna Grupa Historyczna im. II batalionu 18 pułku piechoty.
32
11:22, 19.02.2020
W Parku-pomniku otaczającym Dom Urodzenia Fryderyka Chopina można już zauważyć pierwsze oznaki wiosny – pąki na drzewach czy drobne kwiaty na trawnikach. Wiosenne przebudzenie dotyczy także działalności edukacyjnej i koncertowej, ponieważ w marcu odbędzie się kilka bardzo ciekawych wydarzeń dla dzieci i dorosłych, a muzyka Chopina rozbrzmiewać będzie nie tylko z parkowych głośników, ale i na żywo, a dodatkowo zostanie opatrzona fachowym komentarzem.
17:11, 18.02.2020
W ubiegłym roku w czerwcu nakładem krakowskiego Wydawnictwa Signo ukazała się książka Jolanty Śmielak-Sosnowskiej „Lubię rozmawiać”. Książka to zbiór osiemnastu tekstów wybranych przez autorkę i opatrzonych jej komentarzem. Według dziennikarki rozmowy z ludźmi pozwalają poznawać i utrwalać ich dokonania, odkrywać piękne karty naszego miasta w przeszłości i współcześnie, pokazywać problemy, jakimi żyją mieszkańcy miasta. 21 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się spotkanie autorskie z dziennikarką dwutygodnika Ziemia Sochaczewska.
08:59, 13.02.2020
W poniedziałek ruszyły Ferie w Bibliotece. Każdego dnia panie bibliotekarki dbają aby organizowane zajęcia dla dzieci były ciekawe i różnorodne. Wczoraj dzieci wysłuchały opowiadania Zima Toli, rozwiązywały zimową krzyżówkę oraz odbyły się zajęcia plastyczne, gdzie powstały śnieżne kule. A dziś najmłodsi odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Sochaczewie. W trakcie spotkania maluchy zapoznały się bliżej z zawodem policjanta, obejrzały także dwa filmiki o bezpieczeństwie. Było też rozwiązywanie zagadek i łamigłówek Każde dziecko miało możliwość odciśnięcia swojej dłoni oraz wsiąść do policyjnego samochodu i poczuć się jak prawdziwy policjant
17:42, 07.02.2020
Bogatą ofertę przygotowało Muzeum Kolei Wąskotorowej na początek ferii dla dzieci z województwa mazowieckiego. 8 lutego zapowiada się dzień pełen atrakcje nie tylko dla najmłodszych miłośników kolejnictwa, ale też i tych starszych. W planach jest przejazd pociągiem retro oraz wąskotorówkowy bal karnawałowy "Roztańczona ciuchcia" z animacjami i pieczeniem kiełbasek w skansenie nad ogniskiem.
08:56, 07.02.2020
14 lutego w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 będzie unosił się zapach imbirowej herbatki i miłości. Wszystko to za sprawą tanga i walentynek. Zapowiada się wyjątkowy wieczór miłosny, a zarazem liryczny dla zakochanych i tych co mają otwarte serca i miłości są spragnieni.
1
13:39, 30.01.2020
Dostęp do 60 tysięcy e-książek z gatunku literatury pięknej to nowość w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sochaczewie. I to nie jest jedyna dobra wiadomość na temat funkcjonowania placówki. Okazuje się bowiem, że przybywa też – i to znacząco, tradycyjnych opowieści zapisanych na papierze, a co być może nawet najistotniejsze, przybywa też czytelników, dziś zwanych użytkownikami.
12:04, 24.01.2020
Spotkanie z podróżnikiem Arkadym Pawłem Fiedlerem spotkało się ze sporym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. W czwartek 23 stycznia patio kramnic miejskich wypełniło się po brzegi osobami zainteresowanymi wrażeniami z wyprawy „Maluchem przez Azję”. Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Sochaczewskie Fiaty 126 P.
1
12:24, 23.01.2020
Kampinoski park Narodowy zaprasza wszystkich chętnych na zimowe ptakoliczenie. Obserwacje z wieży w Granicy będą prowadzone w niedzielę 26 stycznia. Dołączyć do grupy można w dowolnym momencie. Do dyspozycji wszystkich będą lornetka i luneta, przy okazji zebrani wysłuchają opowieści o ptakach i przyrodzie puszczy.
12:10, 22.01.2020
„Obłoki śmierci. Bolimów 1915” to film traktujący o pierwszym użyciu gazów bojowych na masową skalę. Tak się stało, że miejscem, gdzie Niemcy postanowili dokonać tego typu ataku był pobliski Bolimów. W związku z tym, że podczas I wojny światowej wcielano do wrogich armii Polaków, zdarzało się, że naprzeciwko siebie stawali ojciec z synem. O tym także opowiada film. Są tu relacje świadków, wstrząsające materiały archiwalne, a wszystko opatrzone komentarzami.
5
15:47, 21.01.2020
To inicjatywa oddolna, czysto obywatelska. Za sprawą „skrzyknięcia” kilku aktywnych i świadomych kobiet w zeszłym roku Sochaczew po raz pierwszy włączył się w ogólnopolską akcję „Nazywam się miliard”. W wielkim skrócie polega ona na jednym tańcu wielu ludzi na całej kuli ziemskiej w rytm tego samego utworu i na znak tego samego sprzeciwu wobec każdej przemocy, a sięgając jeszcze innego dna, na jednoczesnym, wspólnym, a przez to silnym wyrażeniu solidarności z ofiarami tej przemocy. A wszystko w imię ich wyzwolenia. Wspólnie z organizatorami zapraszamy w niedzielę 16 lutego o godzinie 14.00 na plac Kościuszki. Nie trzeba być przygotowanym profesjonalnie do tańca, wystarczy wspierać ideę.
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone