Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
3
11:56, 10.01.2021
Jeśli nie macie planów i nie wiecie co ze sobą zrobić w niedzielę, to z propozycją jak miło spędzić czas wychodzi po raz kolejny Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli, który zachęca do spędzenia czasu spacerując po parku. Po zapadnięciu zmroku, można podziwiać barwną iluminację alei głównej i okolic oficyny Chopinowskiej.
11:27, 10.01.2021
Wczoraj w Niepokalanowie odbył się wyjątkowy koncert kolęd w wykonaniu zespołu Mazowsze. Ze względu na pandemię został on zorganizowany bez udziału widzów, ale z transmisją online na żywo. Chór przygotował Mirosław Ziomek, a koncert prowadził Zbigniew Kułagowski. Przypominamy, że według zwyczaju w Polsce, kolędy śpiewamy do Święta Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej, obchodzonego 2 lutego.
08:38, 30.12.2020
Tuż po świętach Teatr MŁYN wypuszcza teledysk do piosenki „JESTEM RODZICEM” ze spektaklu „SEKS, ROSÓŁ I PIELUCHY”. To efekt akcji, w którą – przesyłając swoje zdjęcia – zaangażowali się także widzowie teatru, odnajdujący się w najważniejszych życiowych rolach: matek i ojców. Premiera klipu zbiega się z intensywnym dla rodziców świątecznym czasem, a także nadchodzącymi feriami, które przyjdzie nam spędzić w kolejnym lockdownie, z ograniczoną mobilnością, pod jednym dachem z kochaną, ale momentami uciążliwą, rodziną. Twórcy spektaklu i teledysku mają nadzieję, że klip pomoże nabrać dystansu na te – dla wielu naprawdę niełatwe – dni.
1
07:45, 18.12.2020
Sochaczewski aktor, reżyser i pedagog Dawid Żakowski został wskazany do nominacji do Paszportu Polityki. To jedna z najważniejszych polskich nagród dla środowiska twórczego.
12:17, 17.12.2020
„Kolędy bez granic” to tytuł nowej płyty nagranej przez Sochaczewskie Centrum Kultury. Projekt został zrealizowany z inicjatywy i z ogromnym udziałem Marty Wasilewskiej, kierownika sekcji Teatru, Estrady i Sztuk Pięknych w SCK.
12:50, 16.12.2020
Świąteczna płyta z kolędami nagrana przez małą, lokalną wspólnotę, aby można było poczuć więź i nie czuć samotności przy wigilijnym stole - to sposób na radzenie sobie z pandemią i świątecznymi obostrzeniami, jaki przyjęła społeczność Teresina. Choć idea wyszła od pracowników Teresińskiego Ośrodka Kultury, w przygotowanie zaangażowało się wielu mieszkańców, którzy mają do czynienia z muzyką. Dzięki temu jutrzejsze świąteczne wydanie magazynu samorządowego "Prosto z Gminy" wzbogacone będzie o profesjonalną płytę z kolędami, nagraną przez mieszkańców, dla mieszkańców. 
9
09:21, 14.12.2020
Po wydaniu publikacji cały nakład rozszedł się błyskawicznie.
21:41, 04.12.2020
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, i nawet jeśli będą inne od poprzednich, to tylko od nas zależy, w jakiej spędzimy je atmosferze. Sochaczewski ratusz nie zapomina o najmłodszych i zaprasza dzieci na wirtualne Miejskie Mikołajki.
11:50, 03.12.2020
Z okazji zbliżających się Mikołajek MOSiR Sochaczew zaprasza do mini konkursu. Do wygrania nagrody ufundowane przez nasz ulubiony WOPR Sochaczew, a także kolorowanki świąteczne z naklejkami oraz balonowe bałwanki.
11:17, 03.12.2020
Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza serdecznie w sobotę 5 grudnia o godz. 19.00 na koncert online zespołu Artur Dutkiewicz Trio. Koncert transmitowany będzie na żywo na profilu Klubu Kontrast i Sochaczewskiego Centrum Kultury na Facebooku.
15:44, 25.11.2020
Nie mogą tak, jak by chcieli, ale nie poddają się. Pracownicy Sochaczewskiego Centrum Kultury zapraszają na grudniowe koncerty do Klubu Kontrast. Wszystkie w formie on-line i wszystkie w klimatach jazzowych.
18:30, 19.11.2020
Już nie piszemy do szuflady! Pierwszy Powiatowy Konkurs Literacki Szuflada został rozstrzygnięty. Do konkursu zgłosiło się 45 autorów. Spośród 59 prac jury nagrodziło 7 osób głównymi nagrodami oraz przyznało 10 wyróżnień. Grand Prix konkursu powędrowało do Mateusza Borowskiego ucznia Osiemdziesiątki.
22:06, 17.11.2020
Uczniowie młodszych klas rozpoczęli zdalną naukę, ale w domach zostaje też coraz więcej przedszkolaków. Specjalnie dla nich i ich rodziców, często także pracujących zdalnie, Fundacja Artystyczna Młyn przygotowała program „ZOBACZ, JAK SOBIE WYOBRAŻAM”. Jego ideą jest wsparcie dziecka w roli inicjatora własnych – bazujących na wyobraźni zabaw – poprzez uwagę i aprobatę rodzica. Na program składają się scenariusze i filmiki udostępnione na platformie MŁYNOTEKA. Stopniowo na nowo powstałej platformie udostępniane będą kolejne materiały dla dzieci i spektakle online dla widzów dorosłych.
11:22, 10.11.2020
,,Romantic Paris" to tytuł listopadowego koncertu z cyklu Jesienne inspiracje w wykonaniu Chrisa Schittulli, Wiesława Prządki i Piotra Wrombla. Koncert o niezwykłym repertuarze oraz wirtuozerskim wykonaniu  stworzył   cudowny, romantyczny klimat francuskich muzycznych  dźwięków, skojarzeń z paryskimi uliczkami i artystyczną bohemą. W sali koncertowej sannickiego pałacu rozbrzmiewała  muzyka francuskich kompozytorów piosenki m.in.  Charlesa Aznavoura, Charles Trenet, przeboje Edith Piaf, Francis Lai, Gus Viseur, Tony Murena, Richard Galliano .
3
12:38, 04.11.2020
Powstał kolejny komiks autorstwa Łukasza Kucińskiego, Bofzina. Tym razem rysownik wziął na warsztat aktualną sytuację w kraju i tak powstała nowa praca „Niesamowity Bofzin #4: Komiks w rymach o koronawirusie”
REKLAMA