Zamknij
REKLAMA

niedziela, 24.11, godz. 10.00

Żelazowa Wola

Bilety: 15 zł

W niedzielę, 24 listopada zapraszamy do Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli na zajęcia dla rodzin z dziećmi.

Najmłodsi Melomani (dzieci w wieku od 0 do 4 lat), o godz. 10.00 i 10.30 spotkają się na warsztatach umuzykalniających. Mali słuchacze poprzez śpiewanki i rytmiczanki z wykorzystaniem rekwizytów, powtarzanie sylab i zapoznanie się z zmianami skali, metrum czy tempa utworów, przygotują się do świadomego odbioru muzyki w przyszłości. Wspólny taniec, śpiew i kołysanie będą również okazją do umocnienia więzi między dzieckiem a rodzicami, których zachęcamy do czynnego uczestnictwa w zajęciach.

O godz. 11.00 rozpoczną się zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 i 7-11 lat – Mała Akademia Chopinowska i Klub Przyrodnika. Na zajęciach Małej Akademii będzie kapryśnie! Poznamy Niccola Paganiniego, skrzypka, którego legendarne umiejętności zachwyciły młodego Fryderyka Chopina i zainspirowały do skomponowania etiud. Gość specjalny zagra wybrane Kaprysy z cyklu Paganiniego i odkryje, jak ćwiczyć dane umiejętności gry na skrzypcach. Zabawy muzyczno-teatralne przybliżą dwie etiudy Chopina.

„W grupie raźniej” – dlatego wspólnie z Klubem Przyrodnika odkryjemy, jak występowanie pór roku wpływa na zachowania społeczne zwierząt. Dlaczego krukowate tworzą jesienią wielkie, nocujące stada? Dlaczego samce łosi, jeleni i wilków grupują się na zimę, a jeże i wiewiórki przesypiają zimę w samotności? Poznamy zwierzęta, które dobierają się w grupy i te, które wybierają samotnicze życie. Dzięki kilku ćwiczeniom i eksperymentom, dowiemy się, jakie zimą mogą być plusy życia w grupie.

 


piątek21 lutego

sobota22 lutego

niedziela23 lutego

poniedziałek24 lutego

wtorek25 lutego

czwartek27 lutego

piątek28 lutego

sobota29 lutego

niedziela1 marca

środa4 marca

piątek6 marca

niedziela8 marca

czwartek12 marca

niedziela15 marca

czwartek19 marca

piątek20 marca

sobota21 marca

niedziela22 marca

środa25 marca

sobota4 kwietnia
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone