Zamknij
REKLAMA

niedziela, 24.11, godz. 10.00

Żelazowa Wola

Bilety: 15 zł

W niedzielę, 24 listopada zapraszamy do Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli na zajęcia dla rodzin z dziećmi.

Najmłodsi Melomani (dzieci w wieku od 0 do 4 lat), o godz. 10.00 i 10.30 spotkają się na warsztatach umuzykalniających. Mali słuchacze poprzez śpiewanki i rytmiczanki z wykorzystaniem rekwizytów, powtarzanie sylab i zapoznanie się z zmianami skali, metrum czy tempa utworów, przygotują się do świadomego odbioru muzyki w przyszłości. Wspólny taniec, śpiew i kołysanie będą również okazją do umocnienia więzi między dzieckiem a rodzicami, których zachęcamy do czynnego uczestnictwa w zajęciach.

O godz. 11.00 rozpoczną się zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 i 7-11 lat – Mała Akademia Chopinowska i Klub Przyrodnika. Na zajęciach Małej Akademii będzie kapryśnie! Poznamy Niccola Paganiniego, skrzypka, którego legendarne umiejętności zachwyciły młodego Fryderyka Chopina i zainspirowały do skomponowania etiud. Gość specjalny zagra wybrane Kaprysy z cyklu Paganiniego i odkryje, jak ćwiczyć dane umiejętności gry na skrzypcach. Zabawy muzyczno-teatralne przybliżą dwie etiudy Chopina.

„W grupie raźniej” – dlatego wspólnie z Klubem Przyrodnika odkryjemy, jak występowanie pór roku wpływa na zachowania społeczne zwierząt. Dlaczego krukowate tworzą jesienią wielkie, nocujące stada? Dlaczego samce łosi, jeleni i wilków grupują się na zimę, a jeże i wiewiórki przesypiają zimę w samotności? Poznamy zwierzęta, które dobierają się w grupy i te, które wybierają samotnicze życie. Dzięki kilku ćwiczeniom i eksperymentom, dowiemy się, jakie zimą mogą być plusy życia w grupie.

 


środa20 listopada

piątek22 listopada

sobota23 listopada

niedziela24 listopada

poniedziałek25 listopada

środa27 listopada

czwartek28 listopada

piątek29 listopada

sobota30 listopada

niedziela1 grudnia

piątek6 grudnia

sobota7 grudnia

niedziela8 grudnia

poniedziałek9 grudnia

czwartek12 grudnia

piątek13 grudnia

sobota14 grudnia

niedziela15 grudnia

poniedziałek16 grudnia

piątek20 grudnia

piątek3 stycznia

piątek10 stycznia

niedziela12 stycznia

piątek17 stycznia

niedziela19 stycznia
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone