Zamknij
REKLAMA

sobota, 15.06, godz. 17.00

Sochaczew, ul. 15 Sierpnia 83

Bilety: Wstęp wolny

Zapraszamy 15 czerwca o godz. 17.00 do Klubu Kontrast mieszczącego się w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 na Wieczór Autorski Tadeusza Hutkowskiego.

Będzie to poetycko-aktorskie spotkanie, w ramach którego odbędzie się promocja jego najnowszej książki zatytułowanej „Z półobrotu” wydanej przez Fundację Duży Format - Rafał Czachorowski. Gościem specjalnym wieczoru będzie aktor teatralny i filmowy, reżyser i scenarzysta – Ignacy Gogolewski, który przeczyta wybrane wiersze sochaczewskiego poety.

Tadeusz Hutkowski – poeta, literat i wieloletni krzewiciel poezji na terenie naszego miasta (i nie tylko). Urodził się w Warszawie, od wielu lat mieszka i pracuje w Sochaczewie. Debiut prasowy miał w 1983 roku. Jego wiersze były publikowane między innymi w internetowym wydaniu „Odry”, w wielu antologiach i almanachach pokonkursowych. Nagradzany w ogólnopolskich konkursach poetyckich i turniejach jednego wiersza. Współzałożyciel Sochaczewskich Wieczorów Literackich, animator spotkań poetyckich w Sochaczewskim Centrum Kultury. Od 2019 roku należy do Związku Literatów Polskich. Wydał dotychczas trzy książki poetyckie: „W milczeniu zbóż” (Nowy Świat, Warszawa 2015), „Między barwami” (Nowy Świat, Warszawa 2011), „Części znamienne” (Nowy Świat, Warszawa 2016). Promocja czwartej, najnowszej książki, pt. „Z pół obrotu” odbędzie się w Klubie Kontrast, w ramach wieczoru autorskiego poety.

Gościem specjalnym spotkania będzie Ignacy Gogolewski. Artysta przeczyta wybrane wiersze z najnowszej książki T. Hutkowskiego oraz z wcześniejszych jego publikacji.

"Najnowszy tomik Tadeusza Hutkowskiego, wydaje się wędrówką o tyle trudną, że znaczeniowe tropy, z pozoru łatwe do wychwycenia, jeśli nie będziemy uważnie wczytywać się „od spodu” – mogą zagonić nas, czytelników – w ślepy zaułek. Uważność, to niezbędny czytelniczy kompas, zwłaszcza, że Hutkowski wyrzuca z siebie emocje, historie, bardzo często obrazki poetyckie – „z półobrotu”. Podmiot liryczny wierszy, niekoniecznie utożsamiany przeze mnie z autorem, z takiej właśnie pozycji oznajmia między innymi światu, że nic nie jest pewne, proste i oczywiste, że nie wierzy we wszystko, w co chciałby wierzyć. Gorzka książka, to prawda, ale smakuje – jak gorzka czekolada, której od zawsze jestem wielbicielką" - Mirka Szychowiak

Zapraszamy na to wyjątkowe poetycko-aktorskie spotkanie, pełne poezji i aktorskiego słowa, które odbędzie się przy dobrej kawie i herbacie w Klubie Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie. Wieczór zakończy się krótkim koncertem. Zaśpiewa Natalia Kułach przy akompaniamencie Bolesława Młodawskiego.

Wstęp wolny.


poniedziałek17 czerwca

wtorek18 czerwca

środa19 czerwca

czwartek20 czerwca

piątek21 czerwca

sobota22 czerwca

niedziela23 czerwca

piątek28 czerwca

sobota29 czerwca

niedziela30 czerwca

niedziela7 lipca

niedziela14 lipca

sobota20 lipca
sob 20 lip
16.00 - 22.00

czwartek1 sierpnia

piątek2 sierpnia

sobota3 sierpnia
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone