Zamknij

Od klasycznej rachunkowości do rozwiązań outsourcingowych

12:26, 31.05.2019 Aktualizacja: 09:48, 31.08.2023

Internetowe poradniki, blogi, fora tematyczne, mnóstwo programów rozliczeniowych, darmowa infolinia Ministerstwa Finansów i indywidualne interpretacje skarbowe urzędów. Współczesny podatnik posiadając własną działalność gospodarczą ma ogromną pomoc w zrozumieniu zawiłości podatkowych, formy wystawiania rachunków i faktur czy samego prowadzenia ksiąg rachunkowych. A jednak ponad 85% firm nadal zatrudnia księgowych lub korzysta z zewnętrznej księgowości. Dlaczego?

Prawne potworki

Z prozaicznego powodu: skomplikowane prawo podatkowe, za którymi nie zawsze wszyscy nadążają. Zatrudnienie etatowego księgowego albo podpisanie umowy z profesjonalnym biurem rachunkowym skutecznie eliminuje problemy przedsiębiorcy w tym zakresie. Zamiast poświęcać cenne godziny na próby zrozumienia zawiłości formalnych i prawnych w ustawach podatkowych, może go przeznaczyć na to, na co powinien: prowadzenie swojego przedsiębiorstwa. Powierzając rachunkowość doświadczonym księgowym z zewnętrznego biura nie musi się o nią martwić; specjaliści zrobią wszystko za niego, łącznie nawet z kontaktami ze skarbówką i uzyskiwaniem indywidualnej interpretacji podatkowej.

Odejście od tradycji

Ze względu na cięcie kosztów firmy wolą zatrudniać zewnętrzne biuro rachunkowe Grodzisk Mazowiecki niż własnych księgowych. Mniejsze wydatki związane z takim rozwiązaniem nie mają wpływu na niższą jakość świadczonych usług. Wręcz przeciwnie, ta często wzrasta, bo biura, zwłaszcza te większe i obsługujące setki firm, niekiedy prowadzą specjalne dyżury konsultacyjne. Dzięki temu klient nawet wcześnie rano lub późnym wieczorem może skonsultować się z dyżurnym księgowym i dopytać o istotne kwestie rozliczeniowe. Dla przedsiębiorcy to wielki plus. Ma dostęp do rzetelnej wiedzy i profesjonalnej porady praktycznie w każdym czasie... i z każdego miejsca na ziemi. Wykonanie telefonu lub napisanie maila nie wymaga bezpośredniej wizyty w biurze rachunkowym w godzinach jego pracy, dzięki czemu oszczędza się czas, a często również pieniądze, jeśli konsultacja księgowa dotyczy ważnych spraw finansowo-inwestycyjnych.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%