Zamknij

Mars rozbudowuje fabrykę w Błoniu

15:09, 28.03.2023 red.
Skomentuj

Mars Polska, czołowy producent m.in. jedzenia dla zwierząt, rozpoczął instalację drugiej linii produkcyjnej w fabryce w Błoniu. Rozbudowa otwartego w ubiegłym roku zakładu oznacza powstanie około 100 nowych miejsc pracy. Na część z nich już trwa rekrutacja.

Mars regularnie inwestuje w Polsce już od ponad 30 lat, dzięki czemu zdobył renomę odpowiedzialnego sąsiada, partnera biznesowego oraz jednego z najbardziej pożądanych i stabilnych pracodawców w kraju. Fabryka mokrej karmy dla zwierząt domowych w Błoniu to piąty zakład produkcyjny międzynarodowej firmy w Polsce. Pierwsza linii inwestycji wartej ponad 600 mln zł została  uruchomiono w 2022 roku, zapewniając ponad 200 miejsc pracy. Firma Mars gwarantuje swoim pracownikom m.in. szeroki wachlarz benefitów, czy unikalną kulturę organizacyjną, ale przede wszystkim zatrudnienie i rozwój w stabilnym i bezpiecznym miejscu pracy.

- Pomimo dynamicznej sytuacji na wielu rynkach i branżach, którą obserwujemy od momentu wybuchu globalnej pandemii, Mars konsekwentnie rozwija swoją działalność w Polsce. Budowa pierwszej linii nowej fabryki w Błoniu przebiegła bez zakłóceń, wręcz cały czas zwiększaliśmy skalę inwestycji. Teraz przyszedł czas na otwarcie drugiej linii i kolejne 100 pełnoetatowych miejsc pracy. Mars to bardzo stabilny pracodawca, nawet w czasach kryzysów. Zawdzięcza to m.in. temu, że pozostaje prywatną, rodzinną firmą, która ma dużą swobodę decydowania o swoich inwestycjach – mówi Maciej Woźny, dyrektor fabryki Mars w Błoniu.

Zakład produkcyjny w Błoniu wyróżnia się nowoczesnym parkiem maszynowym, a bezpieczeństwo i komfort pracy zatrudnionych osób są traktowane priorytetowo. Firma, współpracując z inżynierami, operatorami i technikami, skupiła się na wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań dla stworzenia linii przyjaznej pracownikom, zapewnieniu ergonomicznych stanowisk pracy i automatyzacji ułatwiającej proces produkcji. Nieocenionym walorem pracy w Mars jest także unikalna kultura organizacyjna oparta na Pięciu Zasadach oraz równości i otwartości. Każdy osoba, bez względu na wiek, płeć czy pochodzenie, może liczyć na równe szanse począwszy od procesu rekrutacji poprzez wspieranie rozwoju zawodowego na każdym etapie budowania kariery.

To, na co może liczyć każda osoba zatrudniona w firmie Mars to otwarte i przyjazne środowisko pracy, w którym każdy pracownik jest doceniany, czuje się komfortowo i ma zapewnione możliwości rozwoju. Firma oferuje dostęp do szerokiego wachlarza benefitów płacowych i pozapłacowych m.in. atrakcyjnych premii i dodatków zmianowych, bonusu relokacyjnego dotyczącego wybranych stanowisk, rozbudowanego systemu prywatnej opieki zdrowotnej w Grupie LuxMed, pakietu MultiSport, dofinansowania posiłków oraz programu oszczędnościowego i emerytalnego o jednym z najwyższych poziomów zaangażowania finansowego pracodawcy na polskim rynku. Mars oferuje także Zakładowy Funduszu Świadczeń Socjalnych, który zapewnia wsparcie finansowe w związku ze zwiększonymi wydatkami domowymi tj. wyprawka szkolna, wybrane święta czy inne cele kulturalno-oświatowe i sportowe, a także umożliwiają pożyczki lub bezzwrotne zapomogi w trudnych sytuacjach życiowych.

 

 

 

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%