Zamknij

piątek, 10.08

Warszawa

Chopin i Paderewski stanowią w tym roku klucz do szerokiej prezentacji muzyki polskiej okresu rozbiorów i wieku dwudziestego: od pieśni i miniatury instrumentalnej, poprzez znane i nieznane utwory symfoniczne i kameralistykę, po „Halkę” Moniuszki po raz pierwszy w brzmieniu na instrumentach historycznych i autorskiej włoskiej wersji językowej. To wszystko w wykonaniu znakomitych muzyków z kraju i zagranicy, z udziałem utalentowanej młodzieży, solistów i zespołów pod dyrekcją czołowych dyrygentów. Chopina grać będzie cały świat, Rosjanie Karłowicza, Anglicy, Amerykanie i Skandynawowie Paderewskiego, Włosi Moniuszkę…

Zapowiadamy Święto muzyki polskiej w otoczeniu dzieł Haydna, Mozarta, Beethovena, Czajkowskiego, Schuberta, Schumanna, Debussy’ego…

Ponad 50 koncertów w salach koncertowych Teatru Wielkiego, Filharmonii Narodowej, Zamku Królewskiego, Bazyliki św. Krzyża i Studia Koncertowego Polskiego Radia.

50 KONCERTÓW • RECITALE FORTEPIANOWE • ZNAKOMITA KAMERALISTYKA

KONCERTY SYMFONICZNE • OPERA W WERSJI KONCERTOWEJ

ELITA ŚWIATOWEJ PIANISTYKI

MŁODZI WIRTUOZI

LEGENDARNE ZESPOŁY

WYKONAWSTWO HISTORYCZNE W ZNAKOMITYM WYDANIU

NAJPIĘKNIEJSZE OBLICZA POLSKIEJ MUZYKI

SOLIŚCI:
Nelson Freire • Garrick Ohlsson • Dang Thai Son • Alexei Lubimov • Leif Ove

Andsnes • Yulianna Avdeeva • Seong-Jin Cho • Kevin Kenner • Charles Richard-Hamelin

Krzysztof Jabłoński • Nelson Goerner • Ludmil Angelov • Akiko Ebi • Peter Donohoe

Olli Mustonen • Marc-André Hamelin • Benjamin Grosvenor • Elisabeth Leonskaja • Yaara Tal • Howard Shelley • Plamena Mangova • Vadym Kholodenko • Tobias Koch • Makoto Ozone •Paweł Wakarecy • Michał Szymanowski • Jan Lisiecki • Gidon Kremer • Fabio Biondi • Alena Baeva • Janusz Wawrowski • Andrzej Bauer • Marcin Zdunik • Christophe Coin • Alex Szilasi • Haruma Sato • Michiaki Ueno • Yibai Chen • Antonin Musset • Alois Posch • Dóra Ombódi • Lorenzo Coppola • Vivica Genaux • Martina Belli • Christoph Prégardien • Tomasz Konieczny • Mariusz Godlewski • Tina Giorina Faz • Monika Ledzion • Matheus Pompeu • Karol Kozłowski • Robert Gierlach • Rafał Siwek • Anastasia Rizikov • Krzysztof Książek • Piotr Alexewicz

 

ZESPOŁY:

European Union Youth Orchestra / Gianandrea Noseda • Orpheus Chamber Orchestra • Bergen Philharmonic Orchestra / Ed Gardner • Royal Philharmonic Orchestra / Grzegorz Nowak • Orkiestra Akademii Beethovenowskiej / Jean-Luc Tingaud • {oh!} Orkiestra Historyczna / Vaclav Luks • Concerto Köln / Gianluca Capuano • Europa Galante / Fabio Biondi • Sinfonia Varsovia / Grzegorz Nowak / José Maria Florêncio / Jacek Kaspszyk • Orkiestra Filharmonii Narodowej / Jacek Kaspszyk • Amadeus Orkiestra Kameralna Polskiego Radia / Agnieszka Duczmal • Apollon Musagète Quartett • Belcea Quartet • Quatour Mosaïques • Kremerata Baltica • Ensemble Dialoghi

 

Dyrektor Artystyczny Festiwalu: STANISŁAW LESZCZYŃSKI

Program: www.chopin.nifc.pl/festival
Bilety: www.bilety.nifc.pl

Foto NFC/Małgorzata Kazur 


środa24 października

piątek26 października

sobota27 października

niedziela28 października

środa31 października

piątek2 listopada

niedziela4 listopada

piątek9 listopada

sobota10 listopada

sobota17 listopada

niedziela18 listopada

sobota24 listopada

niedziela9 grudnia

sobota15 grudnia
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone