Wczoraj (20 maja) w sochaczewskich kramnicach odbyła się Gala Finałowa corocznego konkursu 'Ośmiu Wspaniałych' podczas, której nagrodzono wolontariuszy z całego powiatu sochaczewskiego. Nagrody trafiły do wolontariuszy w kategoriach indywidualnych, jak i grupowych. Wiemy, kto będzie reprezentował nasz powiat na ogólnopolskim finale.
[FOTORELACJA]15611[/FOTORELACJA]
Poznaliśmy tegoroczną wspaniałą ósemkę w powiecie sochaczewskim. Do ogólnopolskiego finału zakwalifikowali się: Karolina Kaźmierczak, Dominika Gomoliszek, Magdalena Mazgaj, Zuzanna Szewczyk, Anna Ostrowska, Julia Urbanek, Kacper Wacławiak i Vanessa Hornowska-Ważyńska. Konkurs od lat przy wsparciu wszystkich samorządów organizuje lokalny komitet.
Tegoroczna edycja, dziewiętnasta, tuż przed jubileuszową dwudziestą była bardzo, bardzo wyjątkowa, ponieważ otrzymaliśmy bardzo dużą ilość zgłoszeń. Wyjątkowo, od kilku lat nie mieliśmy tak wielu zgłoszeń do konkursu, w związku z tym był też wysoki poziom, młodzież pracuje na bardzo wysokim poziomie, robi mega ambitne, mega odpowiedzialne rzeczy, pomagając innym, więc komisja miała nie lada wyzwanie, były długie dyskusje, komisja dwa dni obradowała, było też dużo wyróżnień, więc naprawdę wyjątkowa była ta edycja -
- mówiła Monika Kacprzak Główna Organizatorka Konkursu.
W tym roku młodych wolontariuszy oceniało jury w składzie: Ireneusz Łukawski - przewodniczący jury, reprezentant gminy Nowa Sucha; Kamila Gołaszewska-Kotlarz z gminy Miasto Sochaczew; Justyna Radzka - reprezentantka gminy Rybno; Wiesława Kmiecińska z gminy Młodzieszyn; Natalia Makowska z gminy Brochów; Paulina Szczęsna z gminy Iłów oraz Anna Syperek ze starostwa powiatowego w Sochaczewie.
To niesamowite, że młodym ludziom starcza doby na te wszystkie rzeczy, które robią dla innych - mówił przewodniczący konkursowego jury Dyrektor GOKu w Nowej Suchej Ireneusz Łukawski -
- To są ludzie, którzy nie tylko działają w wolontariacie. Zastanawialiśmy się, czy wystarcza im czasu na to wszystko, co robią, bo to są młodzi ludzie, którzy się jeszcze uczą. To są ludzie, którzy nie tylko się uczą, biorą udział w wolontariacie, ale są w ochotniczych strażach pożarnych, są w harcerstwie, uprawiają sporty, mają koła zainteresowań, pomagają w domu. Naprawdę nie wiem, czy doba im wystarcza na to wszystko. To są ludzie, którzy do tego podchodzą z wielkim uśmiechem, z wielką radością.
Wśród nagrodzonych znaleźli się wolontariusze z wielu grup m.in z Klubu Wolontariuszy przy CUS Sochaczew.
Nagrody laureatom wręczali obecni byli dyrektorzy i nauczyciele miejskich placówek oświatowych i pomocowych. W tym roku nagrodę dla grupy wolontariuszy otrzymało Szkolne Koło Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Brochowie.
Jury przyznało także dwa wyróżnienia dla grup. Pierwsze wyróżnienie otrzymała grupa ,,Mocni w pomaganiu” ze szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kozłowie Biskupim. Drugie wyróżnienie otrzymała Grupa Wolontariacka ze Szkoły Podstawowej im. płk Ludwika Głowackiego w Janowie.
Nagrody w kategorii "Ósemeczki" otrzymały:
Maję Kowalska
Alicja Wojtanowicz
Michalina Jasińska
Wyróżnienia w głównej kategorii czyli "Ósemki" otrzymali:
Amelia Błaszczak
Michał Brzozowski
Aleksandra Helena Hrubar
Michalina Kochanowska
Agata Świetlicka
Roman Yarych
Swój wkład miała też Młodzieżowa Rada Miasta Sochaczew – jej sekretarz, Karol Połeć, otrzymał honorową Zieloną Ósemkę za wieloletnie zaangażowanie w organizację konkursu.
Galę uświetniły występy wokalne. Julia Matczak wykonała utwory ,,Tolerancja” Stanisława Sojki i ,,Wspaniały świat” z filmu ,,Aladyn”.Tradycyjnie odśpiewano hymnu Fundacji Świat na Tak, który prowadził Mateusz Gawor. Artystycznie galę uświetniły podopieczne "Domu na szlaku" w Załuskowie, które wykonały zaangażowany spektakl pt. "Trendowata czyli niekochana."
Na wydarzeniu obecne było także stoisko Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, a jego pracownicy zachęcali do zaangażowaniu się w pieczę zastępczą oraz w wolontariat.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz