Zamknij

O Solidarności w Wawrzyńcu. Za nami piękna uroczystość

UM Sochaczew 13:03, 29.09.2025 Aktualizacja: 16:00, 29.09.2025
2 foto UM Sochaczew foto UM Sochaczew

W kościele parafii św. Wawrzyńca uczczono 45. Rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”.

[FOTORELACJA]16180[/FOTORELACJA]

W niedzielę 29 września w kościele Matki Bożej Różańcowej, parafii św. Wawrzyńca, odbyły się uroczystości związane z 45. rocznicą podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”, zorganizowane wspólnie przez burmistrza Daniela Janiaka, starostę Jolantę Gontę i sochaczewski oddział związku.

O 12.30 rozpoczęła się msza święta, w której uczestniczyły poczty sztandarowe „Solidarności”, służb mundurowych oraz szkół, a także samorządowcy z burmistrzem, starostą i przewodniczącymi rad miasta i powiatu, Sylwestrem Kaczmarkiem i Andrzejem Kierzkowskim, związkowcy oraz mieszkańcy Sochaczewa.

Następnie pod tablicą upamiętniającą księdza Jerzego Popiełuszkę złożono kwiaty, oddając hołd wszystkim związanym ze społecznym zrywem z 1980 roku. Ostatnim akcentem był koncert „Solidarność. Wolność. Ojczyzna”.

Wystąpili laureaci festiwalu „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”: Lucjan Łukasik, Nadia Czubacka, Julia Kołodziejak, Maria Kochanowska, Mieszko Łukasik i Karolina Kośmider.

(UM Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (2)

PawełPaweł

0 0

Na miłośc Boską kupcie mu nowy garnitur.

14:21, 29.09.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

obywatelobywatel

0 0

z solidarności z tamtych lat nic nie zostało.
Jest to co widać.

14:56, 29.09.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tusochaczew.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%