15 stycznia
Jak dobrze znasz bibliotekę? - krzyżówka, Miejska Biblioteka Publiczna;
>>>>
Ferie w bibliotece 2021 - „Literacko w domu”
W ramach nadchodzących ferii zimowych, które odbędą się w terminie 4-15 stycznia, Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie przygotowała grę „Literacko w domu”. Mimo, że oddziały biblioteki są ponownie otwarte dla czytelników, ferie zimowe zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Zdrowia muszą odbyć się w formule online i w terenie. Z tych względów ferie w bibliotece 2021 będą inne niż zwykle.
Tegoroczne ferie odbędą się pod hasłem "Literacko w domu", będzie to gra przygotowana przez bibliotekarzy dla dzieci w wieku 6-12 lat.
Przez 9 dni najmłodsi czytelnicy będą wykonali zadania (np. pracy plastycznej, rozwiązanie zagadki bibliotecznej itp.). Aby wziąć udział w feriach zimowych, wystarczy pobrać materiały do wydruku – karty pracy ze strony internetowej i facebooka biblioteki lub odebrać wydrukowany pakiet w Oddziale dla dzieci Nr 1 (Kramnice), oraz w Oddziale dla dzieci Nr 2 (Chodaków).
Wszystkie karty pracy i prace plastyczne czytelnicy zbierają w domu i na koniec ferii (15-20 stycznia) przynoszą je do biblioteki.
Dla najwytrwalszych uczestników przewidziano nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Szczegóły dotyczące ferii zimowych, w tym kart pracy do wydruku oraz filmów instruktażowych, już wkrótce na stronie internetowej biblioteki oraz Facebooku.
Regulamin i zgoda rodziców dostępna na stronie biblioteki oraz we wszystkich filiach biblioteki.