Zamknij
REKLAMA

środa, 04.12, godz. 11.15

Od 4.12.2019 do 4.12.2019

Żelazowa Wola

Zapraszamy na zajęcia Muzeum Bez Barier w Żelazowej Woli. Spotkania z muzyką na żywo, improwizacje ruchowe dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, oprowadzania z audiodeskrypcją dla niewidomych i niedowidzących z wykorzystaniem tyflografik, opowieści tłumaczone na język migowy stanowią ofertę dla grup o specjalnych potrzebach. Osoba i twórczość Chopina oraz innych kompozytorów, a także wspaniały park-pomnik w Żelazowej Woli dedykowany kompozytorowi, są punktem wyjścia do realizowania programu edukacji muzycznej, przyrodniczo-sensorycznej i historycznej.
_________________________
4 grudnia 2019 r., godz. 11.15
Kolędowanie na tropie poloneza

W najpopularniejszych polskich kolędach "Bóg się rodzi" czy "W żłobie leży" usłyszymy rytm polonezowy, który wytańczymy podczas zajęć. Dowiemy się, jaka jest geneza, cechy i miejsce poloneza w kulturze, jakim wydarzeniom towarzyszył oraz jaka jest jego rola w twórczości Fryderyka Chopina. Wspólne kolędowanie zostanie uzupełnione krótkim komentarzem dotyczącym budowy i miejsca w orkiestrze wybranych instrumentów, na których zagrają goście specjalni wydarzenia. Spotkamy się z pianistką, flecistką, skrzypaczką i kontrabasistką. Poznamy XIX-wieczne i współczesne tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe.

_________________________

Wstęp:1 zł / osoba (opiekunowie wstęp wolny, w cenie udział w zajęciach oraz możliwość indywidualnego zwiedzania wystawy stałej, czasowej oraz parku).

Foto NFC


wtorek, 7 lipca 2020

środa, 15 lipca 2020sobota, 18 lipca 2020