Zamknij
REKLAMA

środa, 04.12, godz. 11.15

Żelazowa Wola

Zapraszamy na zajęcia Muzeum Bez Barier w Żelazowej Woli. Spotkania z muzyką na żywo, improwizacje ruchowe dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, oprowadzania z audiodeskrypcją dla niewidomych i niedowidzących z wykorzystaniem tyflografik, opowieści tłumaczone na język migowy stanowią ofertę dla grup o specjalnych potrzebach. Osoba i twórczość Chopina oraz innych kompozytorów, a także wspaniały park-pomnik w Żelazowej Woli dedykowany kompozytorowi, są punktem wyjścia do realizowania programu edukacji muzycznej, przyrodniczo-sensorycznej i historycznej.
_________________________
4 grudnia 2019 r., godz. 11.15
Kolędowanie na tropie poloneza

W najpopularniejszych polskich kolędach "Bóg się rodzi" czy "W żłobie leży" usłyszymy rytm polonezowy, który wytańczymy podczas zajęć. Dowiemy się, jaka jest geneza, cechy i miejsce poloneza w kulturze, jakim wydarzeniom towarzyszył oraz jaka jest jego rola w twórczości Fryderyka Chopina. Wspólne kolędowanie zostanie uzupełnione krótkim komentarzem dotyczącym budowy i miejsca w orkiestrze wybranych instrumentów, na których zagrają goście specjalni wydarzenia. Spotkamy się z pianistką, flecistką, skrzypaczką i kontrabasistką. Poznamy XIX-wieczne i współczesne tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe.

_________________________

Wstęp:1 zł / osoba (opiekunowie wstęp wolny, w cenie udział w zajęciach oraz możliwość indywidualnego zwiedzania wystawy stałej, czasowej oraz parku).

Foto NFC


środa11 grudnia

czwartek12 grudnia

piątek13 grudnia

sobota14 grudnia

niedziela15 grudnia

poniedziałek16 grudnia

środa18 grudnia

piątek20 grudnia

sobota21 grudnia

niedziela22 grudnia

wtorek31 grudnia

piątek3 stycznia

niedziela5 stycznia

piątek10 stycznia

niedziela12 stycznia

piątek17 stycznia

niedziela19 stycznia

piątek24 stycznia

sobota25 stycznia

niedziela26 stycznia

piątek31 stycznia

niedziela2 lutego

sobota8 lutego
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone