Zamknij
REKLAMA

sobota, 23.11, godz. 18.30

Od 23.11.2019 do 23.11.2019

Warszawa, ul. Jezuicka 4

Bilety: 25 zł

Spektakl „ISTNY CYRK”  Teatru Przebudzeni, to przede wszystkim najwyższej klasy teatr niezależny, ale także metaopowieść o niepełnosprawności i ograniczeniach nas, ludzi pełnosprawnych. Spektakl zostanie pokazany na Scenie na Poddaszu Teatru MŁYN 23 listopada o godz. 18:30 w ramach cyklu MŁYNoFF, czyli gościnnych pokazów teatrów alternatywnych. Po spektaklu odbędzie się rozmowa z artystami z udziałem publiczności.

TEATR PRZEBUDZENI to jeden z najważniejszych polskich zespołów teatralnych współtworzonych przez osoby niepełnosprawne. Od kilkunastu lat realizuje spektakle eksperymentując z teatrem ruchu, muzyki i słowa, szukając własnych form scenicznego wyrazu. Jego spektakle stanowią wspólnie wypracowane manifesty, w których Zespół wyraża siebie, dzieli się z publicznością własnymi przeżyciami i doświadczeniami. Teatr bierze udział głównie w wydarzeniach dla osób pełnosprawnych, burząc w ten sposób wiele mitów na temat twórczości osób z niepełnosprawnościami. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany podczas najważniejszych festiwali teatrów niezależnych, grał na wielu scenach w całym kraju, między innymi w 2016 roku gościł na scenie Teatru Collegium Nobilium w Warszawie. Teatr od początku prowadzony przez duet reżyserski: Monikę Kazimierczyk i Dariusza Wychudzkiego. Na co dzień Zespół działa przy PSONI w Ostródzie.

ISTNY CYRK – no najnowszy spektakl Teatru Przebudzeni. Inspiracją do stworzenia spektaklu stały się osobiste przeżycia aktorów – sytuacje, wydarzenia, ludzie, słowa, zdania, epitety, jak również sytuacje i sceny, które Zespół napotkał na swojej twórczej drodze. Ponadto przy pracy nad scenariuszem cennym źródłem okazały się takie filmy, jak: „Człowiek – słoń”, „Cyrk Motyli”, „Dziwolągi” oraz książka „Jarmark Odmieńców”. Materiały te okazały się być adekwatne do doświadczeń aktorów i przesłania spektaklu. Jak dalece i przewrotnie można pojmować piękno i brzydotę, normalność i dziwaczność, świętość, obsceniczność i wolność? Gdzie są granice do przełamania duszy? Czy zostały przekroczone? Odpowiedzią na pytania są: zdrowy dystans, humor, pasja, samorealizacja, poczucie wartości i wiary we własne siły – nawet tych najsłabszych stron.

Spektakl otrzymał III miejsce na Festiwalu „OFMAT” w Krakowie (2018), oraz GRAND PRIX Przeglądu „GALIMATIAS” w Teresinie (2019).

 

Miejsce: Scena na Poddaszu, SCEK, Jezuicka 4, Warszawa, Stare Miasto.

Bilety: 25 zł/szt, rezerwacje@fundacjamlyn.pl

https://www.kupbilecik.pl/imprezy/44080/Warszawa/Istny+Cyrk/


sobota, 11 lipca 2020

wtorek, 14 lipca 2020

środa, 15 lipca 2020sobota, 18 lipca 2020

czwartek, 16 lipca 2020

sobota, 18 lipca 2020niedziela, 19 lipca 2020

sobota, 18 lipca 2020