Zamknij
REKLAMA

sobota, 23.11, godz. 18.30

Warszawa, ul. Jezuicka 4

Bilety: 25 zł

Spektakl „ISTNY CYRK”  Teatru Przebudzeni, to przede wszystkim najwyższej klasy teatr niezależny, ale także metaopowieść o niepełnosprawności i ograniczeniach nas, ludzi pełnosprawnych. Spektakl zostanie pokazany na Scenie na Poddaszu Teatru MŁYN 23 listopada o godz. 18:30 w ramach cyklu MŁYNoFF, czyli gościnnych pokazów teatrów alternatywnych. Po spektaklu odbędzie się rozmowa z artystami z udziałem publiczności.

TEATR PRZEBUDZENI to jeden z najważniejszych polskich zespołów teatralnych współtworzonych przez osoby niepełnosprawne. Od kilkunastu lat realizuje spektakle eksperymentując z teatrem ruchu, muzyki i słowa, szukając własnych form scenicznego wyrazu. Jego spektakle stanowią wspólnie wypracowane manifesty, w których Zespół wyraża siebie, dzieli się z publicznością własnymi przeżyciami i doświadczeniami. Teatr bierze udział głównie w wydarzeniach dla osób pełnosprawnych, burząc w ten sposób wiele mitów na temat twórczości osób z niepełnosprawnościami. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany podczas najważniejszych festiwali teatrów niezależnych, grał na wielu scenach w całym kraju, między innymi w 2016 roku gościł na scenie Teatru Collegium Nobilium w Warszawie. Teatr od początku prowadzony przez duet reżyserski: Monikę Kazimierczyk i Dariusza Wychudzkiego. Na co dzień Zespół działa przy PSONI w Ostródzie.

ISTNY CYRK – no najnowszy spektakl Teatru Przebudzeni. Inspiracją do stworzenia spektaklu stały się osobiste przeżycia aktorów – sytuacje, wydarzenia, ludzie, słowa, zdania, epitety, jak również sytuacje i sceny, które Zespół napotkał na swojej twórczej drodze. Ponadto przy pracy nad scenariuszem cennym źródłem okazały się takie filmy, jak: „Człowiek – słoń”, „Cyrk Motyli”, „Dziwolągi” oraz książka „Jarmark Odmieńców”. Materiały te okazały się być adekwatne do doświadczeń aktorów i przesłania spektaklu. Jak dalece i przewrotnie można pojmować piękno i brzydotę, normalność i dziwaczność, świętość, obsceniczność i wolność? Gdzie są granice do przełamania duszy? Czy zostały przekroczone? Odpowiedzią na pytania są: zdrowy dystans, humor, pasja, samorealizacja, poczucie wartości i wiary we własne siły – nawet tych najsłabszych stron.

Spektakl otrzymał III miejsce na Festiwalu „OFMAT” w Krakowie (2018), oraz GRAND PRIX Przeglądu „GALIMATIAS” w Teresinie (2019).

 

Miejsce: Scena na Poddaszu, SCEK, Jezuicka 4, Warszawa, Stare Miasto.

Bilety: 25 zł/szt, rezerwacje@fundacjamlyn.pl

https://www.kupbilecik.pl/imprezy/44080/Warszawa/Istny+Cyrk/


poniedziałek9 grudnia

wtorek10 grudnia

środa11 grudnia

czwartek12 grudnia

piątek13 grudnia

sobota14 grudnia

niedziela15 grudnia

poniedziałek16 grudnia

środa18 grudnia

piątek20 grudnia

sobota21 grudnia

niedziela22 grudnia

wtorek31 grudnia

piątek3 stycznia

piątek10 stycznia

niedziela12 stycznia

piątek17 stycznia

niedziela19 stycznia

piątek24 stycznia

sobota25 stycznia

niedziela26 stycznia

piątek31 stycznia

niedziela2 lutego
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone