Zamknij
REKLAMA

piątek, 08.11, godz. 19.00

Sochaczew, ul. 15 Sierpnia 83

Bilety: Wstęp wolny

Zapraszamy w piątek 8 listopada o godz. 19.00 do Klubu Kontrast w SCK przy ul. 15 Sierpnia 83 na Sochaczewskie Zaduszki Kulturalne pt „Herbaciane Zadumki” w wykonaniu Teatru „Dialog”. Wstęp wolny. Rezerwacje stolików pod nr (46) 863-07-68

Wystąpią:

  • Jolanta Kawczyńska
  • Anna Wolińska
  • oraz zaproszeni goście

„Dwa babcine fotele, koce, dzbanek z gorącą herbatką, koniecznie koszyk z włóczką i drutami. I te okulary! Trochę dymu i… fortepian, gitara oraz skrzypce. I te artystki. Nie takie sztuczne. Całkiem naturalne, tak zwyczajnie rozmawiają słowami Agnieszki Osieckiej przy herbatce… Tak naturalnie. Wspominają… Mówią o tym co bardzo lub… mało ważne. Nie patetycznie. Trochę o przemijaniu i trochę o herbacie. Czasem ktoś, gdzieś, jakąś znaną piosnkę przyniesie… I Trochę Szymborskiej, i trochę Herberta.
Dialog dla nich to ciągłe przywoływanie obrazów zapisanych w pamięci. Pachnących cynamonową herbatą, malinami z ogrodu babci i duszną ulicą betonowych miast. Obrazów, które pozwalają nam odczuwać cały wachlarz emocji: od beztroskiej radości – przez bezbrzeżną tęsknotę – po mądry smutek. I choć spotykają się tu trzy pokolenia, to mówią tym samym uniwersalnym językiem o pięknie przemijania. Bo czymże jest przemijanie, jak nie pajęczyną babiego lata oplatającą nasze wspomnienia? Ciągłym dialogiem – ze sobą, przeciw sobie, we wnętrz i na zewnątrz. Obok Ciebie i z Tobą… Drogi Widzu”.