Zamknij
REKLAMA

sobota, 31.08, godz. 11.00

Sochaczew, Bulwary nad Bzurą

Bilety: Wstęp wolny

31 sierpnia 2019 - Godz. 11.00 - 13.00

Piknik rodzinny / warsztaty taneczne i teatralne dla dzieci i dorosłych

Park im. I. W. Garbolewskiego w Sochaczewie

Jumika / Słowacja / spektakl teatru tańca dla dzieci - Godz. 14.00

Sochaczewskie Centrum Kultury ul. 15 Sierpnia 83

Black SQR / instalacja performatywna / taniec / muzyka / obraz - Godz. 19.00

Sochaczewskie Centrum Kultury ul. 15 Sierpnia 83 Sochaczew

Oficjalne Zakończenie Festiwalu - Godz. 20.00

Sochaczewskie Centrum Kultury ul. 15 Sierpnia 83 Sochaczew

Międzynarodowy Festiwal Teatralny UNITY 2019 odbędzie w dniach od 21 sierpnia do 31 sierpnia w Sochaczewie współorganizowany przez SCKSochaczewskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie Sztuka Nowa we współpracy z wydziałem Kultury, Turystyki i Promocji Miasto Sochaczew. UNITY to pierwsza pilotażowa edycja projektu społeczno?artystycznego opartego na potencjale wymiany międzykulturowej z partnerami z Czech (Cooltour Ostrava), Słowacji (PST – Priestor Súčasného Tanca, Košice ) i Węgier (Ziggurat Project, Budapeszt) oraz współpracy z lokalnymi partnerami i instytucjami kultury: Camerata Mazovia, Teatr MaskaSochaczew, Abstrakt Sochaczew i Pracownia Eksperymentów Audiowizualnych, Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie.


UNITY to jedność w różnorodności. Festiwal skupia artystów, tancerzy, performerów i pedagogów ze Słowacji, Czech, Węgier oraz Polski. Osią Festiwalu będą międzynarodowe laboratoria tańca i ruchu Eco Campus, które zmienią miasto Sochaczew w prawdziwie europejską stolicę unikatowej sztuki performatywnej, teatru fizycznego i teatru tańca. 10 dni pracy z ciałem, umysłem, emocjami, głosem i ich granicami, 30 młodych performerów i 6 pedagogów z 4 różnych krajów Europy. 


W ramach Festiwalu UNITY odbędzie się szereg wydarzeń artystycznych i społecznych realizowanych na terenie Miasta Sochaczew: Bulwary nad Bzurą, Park im. Fryderyka Chopina, Park im. I. W. Garbolewskiego, Państwowa Szkoła Muzyczna oraz Sochaczewskie Centrum Kultury. Celem Festiwalu jest zatarcie granicy między widzem a wykonawcą, dające możliwość czynnego włączenia się w wydarzenia proponowane w ramach Festiwalu. Stworzenie przyjaznej przestrzeni, w której będzie można wspólnie posadzić drzewo, improwizować tanecznie, wziąć udział w warsztatach teatralnych, czy włączyć się w proces tworzenia spektaklu w przestrzeni miasta. 

Festiwal UNITY to również szerokie spektrum prezentacji artystycznych, aż 13 wydarzeń, w tym 4 premiery, spektakle teatralne i taneczne, akcje performatywne, instalacje i koncerty.


wtorek17 września

środa18 września

piątek20 września

sobota21 września

niedziela22 września

piątek27 września

sobota28 września

niedziela29 września

sobota5 października

niedziela13 października

piątek25 października

niedziela27 października

niedziela10 listopada

poniedziałek11 listopada
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone