Zamknij

Nowe osiedle na Olimpijskiej: na początek 128 mieszkań

14:59, 25.03.2023 M.
Skomentuj M. M.

Radni miasta Sochaczew podjęli uchwałę, umożliwiającą spółce VFM Olimpijska rozpoczęcie wznoszenia nowego osiedla mieszkalnego na tzw. polach czerwonkowskich. Jeszcze w tym roku ruszyć ma budowa pierwszego z planowanych dziesięciu bloków. Budynek A posiadać ma 128 mieszkań zlokalizowanych na 8 kondygnacjach.

W piątek 8 maja podczas zdalnej sesji radni miasta Sochaczew zajęli się m. in. uchwałą w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji na podstawie ustawy z dnia 5 lipca 2018 r. o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących. Zagadnienie przybliżył Tadeusz Krysiak, naczelnik Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Architektury UM. Jak mówił, wspomniane w przedmiocie uchwały ułatwienie polega przede wszystkim na tym, że dziś inwestycję mieszkaniową można zlokalizować niezależnie od istniejących miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

Uchwała dotyczy inwestycji planowanej przez VFM Olimpijska sp. z o.o. i obejmuje „na początek” budowę jednego budynku mieszkalnego przy ul. Olimpijskiej. Wygląda na to, że wkrótce powstanie w naszym mieście drugi „wieżowiec”, zresztą nowy budynek nawiązywać ma wysokością do sąsiedniego (przy ul. Piłsudskiego) bloku JW. Construction.

- Budynek liczyć będzie 8 kondygnacji naziemnych i 1 podziemną, gdzie znajdować się będzie garaż. Mieścić się w nim będą mieszkania od jednego do pięciu pokoi. Każde z mieszkań wyposażone będzie w balkon, taras lub ogródek, w zależności od zlokalizowania w kubaturze budynku. W sumie znajdzie się tu 128 mieszkań – wyjaśniał podczas prezentacji naczelnik Tadeusz Krysiak.

Początek budowy planowany jest na czwarty kwartał 2020 roku.

Co istotne, opisany budynek jest początkiem dużo większego przedsięwzięcia. Docelowo na polach czerwonkowskich powstać ma 10 bloków o zróżnicowanej wysokości. Dwa najwyższe, ośmiokondygnacyjne, znajdować się będą przy samej ulicy Olimpijskiej, kolejne będą się zmniejszać w stronę tzw. osiedla milionerów, najniższe posiadać mają 4 kondygnacje. W sumie osiedle dysponować będzie 570 mieszkaniami, 680 miejscami postojowymi w podziemnych garażach i na parkingach. Inwestor planuje przestrzeń bardzo przyjazną lokatorom, wyposażoną w place zabaw, tereny rekreacyjne, parkingi dla rowerów, paczkomat i recepcję osiedla. Ruch kołowy ma być ograniczony do minimum (wyprowadzony na zewnętrzne linie osiedla).

Firma, która budować będzie osiedle, jest już znana na sochaczewskim rynku. To ona wznosi bloki przy ul. Okrzei.

Na zdjęciu widzimy wizualizację pierwszego z budynków.

Uchwała dająca zielone światło do budowy pierwszego wieżowca została podjęta niemal jednomyślnie, tylko radny Jacek Krzemiński wstrzymał się od głosu.

 

(M. )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

mixermixer

0 0

już zachwalaja i oferują do sprzedaży **apartamenty ** , chociaż nie wbito żadnej łopaty 15:05, 30.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%