Ten projekt to rodzaj eksperymentu, pilotażowego programu, którego zasadniczym celem jest zainspirowanie młodzieży do wspólnego działania, a także wzmocnienie ich poczucia wartości. Za nami pierwszy Socho CatWalk Show, zorganizowany wspólnie przez Sochaczewskie Centrum Kultury i Zespół Szkół Kształcenia Zawodowego. Pod nazwą kryje się Sochaczewska Gala Mody Młodych, której założeniem był – przynajmniej w tym roku – recykling.
[FOTORELACJA]15582[/FOTORELACJA]
To rodzaj eksperymentu, który Sochaczewskie Centrum Kultury wspólnie z Zespołem Szkół Zawodowych chce kontynuować w przyszłych latach.
W SCK odbyła się pierwsza Gala Mody Młodych pod hasłem „Socho CatWalk Show”, której motywem przewodnim był recykling.
W projekt zaangażowali się uczniowie, ale także instruktorzy i pracownicy SCK.
- Byliśmy bardzo ciekawi, jak młodzież do tego podejdzie, ale efekty przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Uczniowie naprawdę się wkręcili, chętnie i z radością angażowali się w każdy etap projektu, nie tylko w samo projektowanie kreacji, jej fachowe prezentowanie, ale też przygotowanie scenografii na przykład. I o to chodziło, żeby zrobili coś wspólnie, czerpiąc z tego radość. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach zaangażujemy w ten projekt inne szkoły –
- mówi szefowa impresariatu w SCK Magdalena Franaszek - Niewiadomska.
Sekcją projektantów kierowała instruktorka SCK artystka Monika Boruta – Sałacińska, która też przygotowała unikalne nagrody dla zwycięzców i uczestników, bo pokaz miał formę konkursu.
Nad sekcją modelek czuwała z kolei instruktorka tańca Monika Osiecka – Jaworska:
- Miałam przyjemność przygotować ruch sceniczny, czyli dziewczyny uczyły się, jak chodzić, jak poruszać się, by najlepiej zaprezentować ubiór, ale też siebie. Jak dobrze stawiać kroki, bo to nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Muszę tu podkreślić, że dziewczyny okazały się naprawdę fenomenalne, bardzo chłonne wiedzy, pracowało się z nimi bardzo dobrze.
Organizatorzy stawiają przed projektem głębsze cele.
- Jest to projekt profilaktyczny. Bardzo zależało nam na tym, żeby młodzież poczuła własną wartość. Dlatego, że we współczesnym świecie wśród tych wszystkich mediów, memów i innych rzeczy, brak ma nam stabilizacji, młodzi nie wiedzą, a przede wszystkim nie czują, jak są wartościowi. Na przykład taka nauka chodzenia powoduje, że młodzież się prostuje, podnosi głowy, że odkłada telefony. Nagle okazuje się, że oni widzą siebie nawzajem, że mogą razem zbudować kota, którego widzimy na scenie, zrobionego z setek butelek. A najważniejsze, że sami widzą, że mogą coś zrobić wspólnie i że sprawia im to radość –
- mówi współorganizująca wydarzenie Anna Wolińska z SCK.
Wydarzenie pomyślano tak, żeby mogła zachodzić interakcja z publicznością, a to za sprawą dowcipnych prowadzących. Zebrani mogli także wysłuchać koncertu Karoliny Goźlińskiej.
Jury oceniło, że tytuł SochoModel 2025 należy się Roksanie Kruszyńskiej, a Grand Prix powędrowało do zespołu: Amelia Cieślak, Paulina Ziembińska (projektantki) i Lena Poleć (modelka).
0 0
I teraz TOP 10 dostaje bilety na wycieczkę do Dubaju🤠🤠