Zamknij
REKLAMA

Imprezy firmowe przez Internet - przykra konieczność czy marsz ku nowoczesności?

12:09, 05.10.2021 | materiały partnera

Słowo “impreza” nabrało w 2020 roku zupełnie nowego znaczenia. Obecnie kojarzy się nam ono z małymi grupkami ludzi, przeważnie u kogoś w domu i przeważnie w gronie znajomych i przyjaciół, z którymi widujemy się bardzo często. Zatłoczone lokale, puby i restauracje wspominamy z łezką w oku – a zanim wrócimy do dawnej normalności, musimy radzić sobie ze wszystkimi ograniczeniami i obostrzeniami spowodowanymi pandemią. Podobnie sprawa ma się z imprezami firmowymi. Czy eventy dla pracowników w formie online to przyjemna odmiana od home office czy smutna konieczność, z której nie da się wykręcić wymówkami z cyklu „auto zepsuło mi się po drodze” lub „autobus ugrzązł w korku”? Jaka jest prawda o firmowych wydarzeniach w formie zdalnej?

Wszystko ma swoje wady i zalety

…jak śpiewa kultowy skład hip-hopowy „Paktofonika”. Integracja przez Internet to bardzo poważna oszczędność czasu i pieniędzy. Doba wydłuża się choćby ze względu na fakt, że na daną impreże czy prezentację nie musimy dojeżdżać a ni przejmować się zbytnio odpowiednią garderobą czy organizacją takiego dojazdu. Pieniądze normalnie wydawane na knajpę, lokal czy domek w górach również zostają w portfelu – co dla każdego prezesa i menadżera jest oczywistą korzyścią, zwłaszcza w obecnych czasach.

Wadą takich eventów jest brak kontaktu fizycznego. Bez spotkania się w większej liczbie osób trudnie j jest mówić o integracji na większą skalę. Nie zmienia to jednak faktu, że „sieciowe” wydarzenia firmowe pozwalają na interakcję, swobodne rozmawianie ze sobą, żartowanie, śmianie się. Naturalnie nie jest to to samo, co uściśnięcie dłoni i rozmawianie o przyjemnych rzeczach przy głośnej muzyce – ale w dalszym ciągu jest to interakcja z innymi ludźmi, z którymi na co dzień mierzymy się z zawodowymi wyzwaniami.

Nowa rzeczywistość- nowa nowoczesność?

Eventy online nie znikną wraz z wirusem. Taka forma rozrywki na stałe zagości w repertuarach wielu agencji eventowych. Dlaczego? Siedzenie w domu i zabawa we własnych czterech ścianach po prostu podoba się wielu ludziom i przekonała do siebie wiele osób, które dotąd nie miały możliwości sprawdzenia takiego sposobu spędzania czasu w praktyce. Po drugie – aspekt ekonomiczny również odgrywać będzie kluczową rolę, a pieniądze lepiej będzie wydać na bardziej wyszukaną i ciekawą formę eventu online niż na autobusy, przejazdy, catering i zakwaterowanie.

Jak sprawić, by zawsze było ciekawie?

Event w domu to dla wielu oksymoron. Do niedawna jeszcze niemal wszyscy kojarzyli imprezy firmowe z wychodzeniem z domu. Teraz wszystko spoczywa w rękach dobrej i kreatywnej agencji reklamowej, która poprzez ciekawe aktywności i motywy takich wydarzeń przekona pracowników, że coć siedzą w domu, to mogą bawić się jak na najlepszej domówce daleko od własnych czterech kątów. Nie jest to zadanie proste, dlatego nie warto próbować robić tego samemu. Jedynie dobra i doświadczona agencja jest w stanie zapewnić nam event na wysokim poziomie.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%