Zamknij

Na czym polega powiększanie ust?

art. sponsorowany + 12:16, 22.02.2024 Aktualizacja: 12:16, 22.02.2024

Zabieg powiększania ust to z pewnością jeden z bardziej popularnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Przeważnie wykorzystuje się w nim kwas hialuronowy, choć można do tego celu zastosować również tkankę tłuszczową pacjenta. Jakie są motywacje osób zgłaszających się do lekarza w takiej właśnie sprawie? To chęć poprawienia estetyki ust - związana zarówno z naturalnymi procesami, jakie zachodzą na twarzy z wiekiem (zmarszczki czy utrata jędrności), jak również po prostu korekcją zmierzającą do uzyskania wymarzonego kształtu czy zniwelowania asymetrii.

1. Na czym polega powiększanie ust kwasem hialuronowym?

2. Jak przygotować się do zabiegu powiększania ust?

3. Kiedy warto zdecydować się na powiększenie i modelowanie ust kwasem hialuronowym?

4. Czy zawsze można przeprowadzić zabieg powiększania ust?

Warto zaznaczyć, że nie tylko powiększanie ust przeprowadza się z użyciem kwasu hialuronowego. Lekarz medycyny estetycznej może zaproponować także modelowanie ust, czego efektem są pełne, symetryczne i kształtne usta.

Na czym polega powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Zabiegi powiększania i modelowania ust kwasem hialuronowym są całkowicie bezpieczne. Sam kwas hialuronowy naturalnie występuje w ludzkim organizmie, dlatego jest substancją dobrze przyswajaną i tolerowaną.

Jak wyjaśniają eksperci z kliniki medycyny estetycznej Make My Dream w Warszawie, procedura rozpoczyna się zawsze od konsultacji, w czasie której lekarz poznaje motywacje i oczekiwania pacjenta, jego stan zdrowia, ewentualne przeciwwskazania. Następnie przedstawia dostępne rozwiązania. Sam zabieg natomiast rozpoczyna się od nałożenia preparatu znieczulającego w kremie. Później można już przystąpić do wstrzyknięcia kwasu hialuronowego w czerwień wargową i okolice ust.

Po zabiegu, ze względu na podrażnienie tkanek, przez pewien czas widoczny jest obrzęk ust, który pomogą złagodzić zimne okłady. Przez pierwszą dobę po zabiegu trzeba zrezygnować z alkoholu, papierosów i uprawiania sportu. Nie można również w tym czasie podróżować samolotem.

Ile utrzymuje się efekt powiększenia ust? Wiele zależy od indywidualnych preferencji i stylu życia pacjenta. Przeważnie rezultaty pozostają satysfakcjonujące przez okres od 6 do nawet 12 miesięcy. 

Jak przygotować się do zabiegu powiększania ust?

Sam zabieg modelowania ust nie wymaga szczególnych przygotowań, natomiast należy pamiętać o kilku ważnych zaleceniach, o których lekarz zapewne wspomni w czasie kwalifikacji. Przede wszystkim kilka dni przed zabiegiem nie można zażywać leków przeciwzapalnych oraz kwasu acetylosalicylowego. Trzeba zrezygnować też z sauny, solarium oraz opalania. Na dzień przed zabiegiem zabronione są papierosy, alkohol i intensywny wysiłek fizyczny. Niewskazany jest również makijaż ust i ich okolicy.

Kiedy warto zdecydować się na powiększenie i modelowanie ust kwasem hialuronowym?

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, powiększenie ust najczęściej ma na celu poprawienie ich wyglądu. Można w ten sposób skorygować nie tylko małą objętość, ale również asymetrię, opadające kąciki czy nawet utratę konturu i zanikanie czerwieni wargowej. Kwas hialuronowy ma również właściwości ujędrniające i nawilżające, dlatego takiego efektu pacjent może oczekiwać.

Czy zawsze można przeprowadzić zabieg powiększania ust?

Mimo bezpieczeństwa zabiegu, nie u każdego możliwe jest przeprowadzenie powiększania ust kwasem hialuronowym. Zabieg jest niewskazany u osób, które:
  • mają jakąkolwiek infekcję,
  • są leczone onkologicznie,
  • cierpią na choroby autoimmunologiczne,
  • zmagają się z chorobami ogólnoustrojowymi, takimi jak cukrzyca czy nadciśnienie, a sytuacja nie jest jeszcze unormowana,
  • znajdują się w trakcie leczenia stomatologicznego,
  • są w ciąży lub karmią piersią,
  • cierpią na zaburzenia krzepnięcia,
  • przeszły wcześniej zabiegi ust z wykorzystaniem wypełniaczy trwałych.

A co z pacjentkami cierpiącymi na Hashimoto? Przyjmuje się, że jeśli hormony są ustabilizowane, a poziom przeciwciał niski, zabieg można wykonać, jednak jeśli choroba zaostrzy się, preparat w ustach może puchnąć.

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%