Zamknij
REKLAMA

Jaką roletę wybrać do okna w sypialni?

18.21, 30.12.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 18.22, 30.12.2022

Karnisze stanowią wyjątkowo szeroką grupę przedmiotów, które z łatwością możemy przypasować wedle potrzeb i gustów. Nie wystarczy wymierzyć miejsca, w którym planujemy je umieścić – liczy się także ich kolorystyka, dodatki oraz masywność. Dlatego nim kupisz karnisz, koniecznie zapoznaj się z jego poszczególnymi wariantami i świadomie wybierz model stworzony dla siebie!

Najpopularniejsze warianty rolet do pomieszczenia

Na polskim rynku sprzedażowym dostępnych jest wiele modeli  rolet. Różnią się od siebie nie tylko wyglądem, kolorem i wzorami umieszczonymi na materiałach, ale i także typem konstrukcji, sposobem montażu i codziennym dbaniu, przedłużającym żywotność przedmiotów. Dlatego aby świadomie wybrać powinnaś (lub powinieneś) zdawać sobie sprawę z ich poszczególnych wad i zalet.

Roleta dzień noc marki Karnix stanowi zarazem wygodne i uniwersalne rozwiązanie. Bazuje na dwóch warstwach materiału. Jedna część jest wykonana z siateczkowej struktury, przypominającej klasyczne firanki. Druga natomiast barwna, z grubszego materiału, niczym zasłona. Wzajemnie się uzupełniają, nawinięte wspólnie na mechanizm i rozwijane w formie pasków. Poprzez łańcuszek możemy regulować nie tylko długość rolet, ale i sposób ułożenia – dzięki temu przyciemniamy, lub przeciwnie, rozjaśniamy pomieszczenie.

Ponadczasowa klasyka – roleta rzymska

Jeśli nie masz pewności czy rolety typu „dzień noc” sprawdzą się w Twojej sypialni, istnieją i inne, wyjątkowo niebanalne warianty. Roleta rzymska Karnix stanowi połączenie klasyki z nowoczesnością. Ten rodzaj dekoracji okiennej bazuje na zwiewnym materiałem, subtelnie podwiniętym i splecionym. Nadaje każdemu pomieszczeniu oryginalnego wdzięku i przytulności. Łatwy montaż (bazujący na dodatkowej kasetce, haczykach lub przyssawkach) sprawia, że bezinwazyjnie możesz zawiesić rolety bezpośrednio do okna. Ponadto przymocowanie pod sufitem i wybranie modelu, który swobodnie sięga do podłogi lub do parapetu sprawia, że wydobywamy z tego rodzaju dekoracji pełen potencjał.

Nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie – rolety zewnętrzne

Jeśli żaden z powyższych wariantów nie przypadł Ci do gustu, zawsze możesz postawić na zupełnie nowe, niebanalne rozwiązanie. Rolety okienne zewnętrzne szczególnie sprawdzą w nowoczesnych domach i mieszkaniach. Niektóre warianty wymagają uwzględnienia ich już w planie architektonicznym lub też dodawane są przy generalnym remoncie, gdy robiona jest elewacja. Jednak bez obaw, część z nich możesz bezproblemowo zamontować do istniejącego już budynku i obejdzie się bez gruntownego kucia w ścianach. Ten rodzaj rolet może być opuszczany oraz podciągany poprzez przycisk, klasyczną klamkę, a nawet przez aplikację w telefonie. To wygoda, połączona z elegancją i nowoczesnością – czego chcieć więcej?

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%