Zamknij

Zabudowa do busa - rodzaje. Czym cechuje się każda z nich?

artykuł sponsorowany + 13:56, 29.08.2022 Aktualizacja: 12:57, 06.07.2023
pixabay pixabay

Przebudowa samochodu dostawczego należy dziś do niezwykle częstych praktyk. Dzięki niej możemy rozbudować lub zmienić branżę, w której działamy. Odpowiednio przystosowany bus daje nam wiele możliwości. W jaki sposób możemy jednak zmienić wnętrze przestrzeni ładunkowej? Poniżej przedstawiamy najczęściej spotykane rodzaje zabudowy busów. Jesteś ciekaw? Koniecznie czytaj dalej!

Zabudowa warsztatowa

Warsztatowe zabudowanie przestrzeni ładunkowej to jedna z najczęściej spotykanych praktyk. Zabudowa do busa, który staje się niejako warsztatem na kółkach, daje znacznie więcej możliwości, jeśli chodzi o zakres świadczonych usług. Dzięki niej nie ogranicza nas już lokalizacja. Zabudowa warsztatowa składa się z wielu elementów takich jak m.in.:

  • regały,
  • szafki,
  • blaty,
  • wysuwane platformy.

Elementy te umieszczane są po obu stronach ładowni, co zapewnia równomierne obciążenie pojazdu. Cięższe elementy montowane są jak najbliżej podłogi. Choć może się wydawać, że wykonanie warsztatowej zabudowy busa nie należy do trudnych zadań, w rzeczywistości jest zgoła inaczej. System zamontowany w aucie musi posiadać odpowiedni certyfikat. Montażem tego rodzaju zabudowy może zająć się więc wyłącznie specjalistyczna firma.

Zabudowa do busa osobowa

Samochód dostawczy może zostać również dostosowany do przewozu osób. W tym celu w pojeździe umieszczane są dodatkowe miejsca siedzące. Osoby stawiające na tego rodzaju zabudowę busa, by zwiększyć komfort podróży, decydują się także na wygłuszenie oraz ocieplenie przestrzeni pasażerskiej. Tak samo, jak w przypadku zabudowy warsztatowej, zabudowa osobowa musi spełniać szereg wymagań, a jej stworzenie leży w zakresie działalności wyłącznie specjalistycznej firmy.

Zabudowa do busa brygadowa

Podobnie jak w przypadku zabudowy osobowej, zabudowa brygadowa również ma na celu przystosowanie pojazdu do transportu ludzi - w tym przypadku brygad pracowniczych. Z możliwości tej korzystają w szczególności firmy budowlane i remontowe. Zabudowa umożliwia także przewóz sprzętu i materiału stosowanego w pracy. W tym przypadku zostaje wykonana dodatkowa ściana grodziowa, która oddziela kabinę, w której znajdują się pasażerowie od części ze sprzętem i materiałami.

Specjalistyczna zabudowa do busa

Bus z tego rodzaju zabudową pozwala na przewóz osób niepełnosprawnych, które m.in. poruszają się na wózkach inwalidzkich. Jest to szczególny rodzaj zabudowy, w przypadku którego wszystkie urządzenia i elementy zabudowy muszą posiadać certyfikaty i homologacje, nieco inne niż w przypadku innych rodzajów zabudowy.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%