Zamknij

Hale łukowe – co musisz o nich wiedzieć?

materiał promocyjny + 10:38, 29.06.2022 Aktualizacja: 10:38, 29.06.2022
Skomentuj

Hale łukowe to popularny sposób zadaszenia różnego rodzaju obiektów sportowych, gospodarczych oraz wielu innych przestrzeni komercyjnych. Za takim rozwiązaniem przemawiają przede wszystkim niskie koszty budowy i eksploatacji oraz możliwość stosunkowo łatwego transportu, a także montażu i demontażu hali. Co jeszcze warto wiedzieć o halach łukowych? Czym różnią się one od tradycyjnych hal namiotowych?

Hale łukowe a hale namiotowe

Zarówno hale łukowe, jak i hale namiotowe o dachach dwuspadowych są popularną metodą zadaszenia różnego rodzaju obiektów komercyjnych. Zastosowanie znajdują również jako przestrzeń magazynowa – zwłaszcza jako hale rolnicze, ale nie tylko!

Są to hale namiotowe wznoszone w oparciu o:

  • stalową lub stalowo – aluminiową konstrukcję,
  • przykryte materiałem PCV.

Hala łukowa posiada jednak zaokrąglony dach, co czyni ją rozwiązaniem bardziej zoptymalizowanym pod względem jej użytkowania. Jakie zalety mają zatem hale łukowe?

Hale łukowe, czyli nowoczesne hale plandekowe

W porównaniu do tradycyjnych hal namiotowych o dachu dwuspadowym hale łukowe odznaczają się mniejszą kubaturą, co optymalizuje koszty związane z ogrzewaniem hali. Równocześnie do budowy ich konstrukcji nośnej zużywa się zazwyczaj mniej elementów, co także obniża koszty całej inwestycji. Takie obiekty doskonale sprawdzają się w trakcie zimy, ponieważ nie trzeba odśnieżać ich dachu.

Poza tym hale łukowe posiadają również zalety wszystkich hal namiotowych, czyli za sprawą specjalnych powłok umożliwiają:

  • wykorzystanie światła dziennego
  • szybki montaż i demontaż hali
  • jej przetransportowanie w inne miejsce

Jak zatem wygląda budowa hali łukowych?

Budowa hali łukowych

Postawienie hali łukowej wymaga przygotowania projektu, w którym zostaną dokładnie obliczone właściwości statyczno-wytrzymałościowe hali wraz z jej rysunkami technicznymi. W projekcie znajdą się również plany instalacji, jakie zostaną poprowadzone w hali. Następnym krokiem jest produkcja hali, czyli wykonanie elementów samej konstrukcji oraz plandek kryjących.

Przy czym budowa hali łukowej wymaga odpowiedniego przygotowania podłoża, czyli wyrównania terenu czy nawet budowy fundamentów. Wszystko to zależy oczywiście od miejsca, w którym ma stanąć taka hala oraz od celu jej przeznaczenia. Niezależnie od wszystkiego, wybudowanie hali łukowej zawsze jest szybsze i prostsze niż postawienie tradycyjnej konstrukcji murowanej. Ponadto, jeśli jest to hala sezonowa, to również formalności związane z jej budową są prostsze.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tusochaczew.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%