Zamknij
REKLAMA

GOPS Nowa Sucha. Darmowe badania i paczki żywnościowe

13:28, 03.09.2019 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

GOPS w Nowej Suchej prowadzi zapisy do dwóch programów skierowanych do mieszkańców gminy Nowa Sucha. Pierwszy wiąże się z bezpłatnymi badaniami, drugi z możliwością otrzymania wsparcia żywnościowego.

 

Pierwsza inicjatywa organizowana jest przez GOPS w Nowej Suchej przy współpracy Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Jak mówi wójt Maciej Mońka:

- Wiemy, że cukrzyca w ostatnich latach się rozprzestrzenia, jest to choroba trudna uciążliwa i trudna do leczenia. Jeśli jednak odpowiednio wcześnie się ją zdiagnozuje, możemy ją wyeliminować, albo ograniczyć jej skutki.

Z bezpłatnych badań pod kątem cukrzycy mogą skorzystać osoby, które ukończyły 60 lat i nie diagnozowały się w tym kierunku. Badania odbędą się 16 września między 9.00, a 17.00 w GOK-u w Nowej Suchej. GOPS prowadzi zapisy do 10 września. Można się zapisywać telefonicznie lub osobiście.

Kolejna inicjatywa związana jest z bezpłatną pomocą żywnościową prowadzona jest wspólnie z Bankiem Żywności w Płocku. Jak mówi wójt Mońka:

- Kilka lat temu wspólnie z GOPS-em znaleźliśmy możliwość bezpośredniej pomocy żywnościowej. Do współpracy włączyło się też stowarzyszenie moja mała Ojczyzna z Kozłowa Biskupiego. Poza miesiącami wakacyjnymi często grubo ponad 100 osób miesięcznie otrzymuje taką pomoc żywnościową w postaci pełnowartościowych produktów mącznych, tłuszczowych czy mlecznych. Mieszkańcy w umówiony dzień przychodzą po paczki, a my jako gmina przywozimy je wcześniej z Płocka.

Chcąc skorzystać z tej formy wsparcia, należy zgłosić się do GOPS-u i tam zarejestrować. Jedynym ograniczeniem są kryteria dochodowe. Dla osoby samodzielnie prowadzącej gospodarstwo domowe to 1402 zł miesięcznie, a dla osoby, która mieszka w rodzinie 1056 zł miesięcznie. Oprócz rejestracji wymaga się symbolicznej wpłaty wartości 1 zł na rzecz Banku Żywności w Płocku.

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone