Zamknij
REKLAMA

JAH Trio - koncert online

JAH Trio - koncert online
  • sobota 24 kwietnia
  • 24.04.2021
  • 19.00
Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza w sobotę 24 kwietnia na koncert online zespołu JAH Trio. Koncert dostępny będzie nieodpłatnie. Transmisja live rozpocznie się o godz. 19.00 na fanpage’u Klubu Kontrast na Facebooku.

JAH to akustyczne trio jazzowe, powstałe w 2014 roku. Zespół, w swojej twórczości wykorzystuje elementy muzyki swingowej, groove’u oraz szeroko pojętej improwizacji. Materiał muzyczny prezentowany na koncertach jest różnorodny, bogaty w przestrzeń i kolory. JAH Trio wykonuje autorskie kompozycje lidera oraz własne interpretacje standardów jazzowych.

Skład zespołu:

Jan Jarecki – pianista jazzowy, kompozytor i aranżer. Student Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. Włodzimierza Nahornego i dra Sławka Jaskułke. Związany z trójmiejską sceną jazzową. Lider JAH Trio, sideman w wielu zespołach w Trójmieście m.in: Maja Biesek Quartet, Paulina Porszke Septet, Mietek Big Band, Loveina i wielu innych. Oprócz tego pianista teatralny i kompozytor muzyki do spektakli. Współpracuje z Big Bandem aMuz oraz Jan Konop Big Band. Miał okazję występować pod batutą prof. Leszka Kułakowskiego, dr Aleksandry Tomaszewskiej, Szymona Sutora i innych.

Michał Aftyka – kontrabasista, absolwent Wydziału Jazzu ZPSM im. F. Chopina w Warszawie, w klasie kontrabasu Andrzeja Święsa. Współpracował m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Jackiem Namysłowskim, Mateuszem Smoczyńskim, Tomaszem Wendtem i Łukaszem Ojdaną. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współtworzy wiele projektów związanych z warszawskim i łódzkim środowiskiem jazzowym. Obecnie student Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, w klasie kontrabasu jazzowego Michała Barańskiego.

Marcin Sojka – perkusista i producent, absolwent Wydziału JazzuBednarskiej w klasie Krzysztofa Gradziuka. Na co dzień porusza się w różnych światach muzycznych. Z Janem Jareckim i Michałem Aftyką współtworzy trio grające kompozycje pianisty (JAH Trio). Jest współzałożycielem eklektycznej formacji Tropical Soliders in Paradise. Grupa wydała w 2018 roku mini album dla wytwórni Dreamland Syndicate Records, a w roku 2020 drugi album dla wytwórni Coastline Northern Cuts. Razem z przyjaciółmi z dzieciństwa współtworzył jako producent hiphopową formację BŁG Skład. Obecnie student perkusji jazzowej na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Osiągnięcia:

Wyróżnienie dla JAH Trio na VI Blue Note Poznań Competition 2019

Indywidualna nagroda dla najlepszego basisty na RCK PRO JAZZ w Kołobrzegu z JAH Trio (M. Aftyka)

Indywidualna nagroda za prezentowane kompozycje na RCK PRO JAZZ w Kołobrzegu z JAH Trio (J. Jarecki)

Finaliści Bucharest International Competition 2020

Finaliści konkursu Jazz Juniors 2020: współpraca z Jazz Po Polsku oraz występ specjalny na Nisville Jazz Festival 2021 w Serbii

kwiecień 2021


15.04 czwartek 30.04 piątek
Gra terenowa "Poznaj MOSiR"

Gra terenowa "Poznaj MOSiR"

15 kwietnia 2021  - 30 kwietnia 2021

Czytaj więcej
16.04 piątek
SCK czyta dzieciom

SCK czyta dzieciom

16 kwietnia 2021 

Czytaj więcej
19.04 poniedziałek
Mały Konkurs Recytatorski
23.04 piątek
Mały Konkurs Recytatorski - Finał
24.04 sobota
JAH Trio - koncert online
25.04 niedziela
Artystyczne Kramnice ONLINE
28.04 środa
DKK Sanniki: Krzysztof Sobociński