Zamknij
REKLAMA

piątek, 21.02, godz. 19.00

Płock, Kolegialna 23

Bilety: 40 zł

21 lutego o 19.00 w Sali koncertowej wraz z Płocką Orkiestrą Symfoniczną wystąpi zespół „Klezmafour” pod batutą maestro Jarosława Praszczałka w koncercie pt.: „Klezmafour orkiestronicznie”. Jest to zespół przemierzający muzyczny świat, czerpiący z niego wszystko, co dobre, ciekawe i zaskakujące.

Rozpięty pomiędzy Lublinem, Białymstokiem i Warszawą, właśnie z klezmerskiej tradycji tych regionów czerpie swoje inspiracje. Podchodzi do nich jednak w sposób zupełnie nowatorski, z rockową energią i bałkańskim szaleństwem. Zespół składający się z klasycznie wykształconych muzyków jest laureatem dwóch nagród niezwykle prestiżowego Internatonal Jewish Music Festval 2010 w Amsterdamie.

Wygrana zaowocowała świetnie przyjętą trasą koncertową po USA i Kanadzie, gdzie występowali przed kilkutysięczną publicznością u boku takich sław jak Balkan Beat Box, jak również licznymi festiwalami za granicą. Międzynarodowe osiągnięcia zaowocowały zasileniem szeregów impresariatu i wydawnictwa Karrot Kommando obok tak znanych grup, jak Kapela ze Wsi Warszawa, Żywiołak czy Vavamuffin.

Wykonawcy:
Zespół „Klezmafour”
Andrzej Czapliński – skrzypce, wokal
Wojciech Czapliński – klarnet
Rafał Grząka – akordeon
Gabriel Tomczuk – kontrabas
Kamil Siciak – perkusja
Jarosław Praszczałek – dyrygent
Płocka Orkiestra Symfoniczna

Program: Energetyczna muzyka klezmerska i bałkańska

Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasie POS lub na www.bilety24.pl

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone