Zamknij
REKLAMA

środa, 20.11, godz. 10.30

Żelazowa Wola

Bilety: 8 zł

Warsztaty słuchania "Chopinoteka" to cykliczne zajęcia przygotowane z myślą o uczniach szkół podstawowych i muzycznych I stopnia. Każda odsłona cyklu poświęcona jest innemu gatunkowi muzycznemu, o który pytają w formie wywiadu prowadzącego warsztaty dra Mariusza Gradowskiego, muzykologa i dziennikarza radiowej Dwójki, uczeń i uczennica szkoły muzycznej I stopnia. Spotkaniom towarzyszą: muzyka na żywo w wykonaniu pianistki Weroniki Chodakowskiej, warsztaty śpiewu i tańca oraz goście instrumentaliści.

20 listopada 2019 r. godz. 10.30
Chopinoteka. Warsztaty słuchania - Dla maleńkiej Louisette. Kołysanka, czyli "Berceuse Des-dur" op. 57


Chopinowska Berceuse Des-dur op. 57 to wyjątkowy utwór w dorobku artysty. Za źródło i natchnienie do jej skomponowania uznajemy zachwyt Fryderyka Chopina nad maleńką Louisette, córeczką Pauline Viardot, hiszpańskiej uczennicy Chopina i sopranistki. Niewątpliwie to spotkanie rozbudziło wspomnienia artysty z domu rodzinnego i matki śpiewającej małemu Fryckowi. Podczas zajęć dowiemy się, jakie są zasady tworzenia kołysanki, czym jest basowe ostinato oraz usłyszymy kilkanaście wariacji na temat czterotaktowego tematu zastosowanych w tym utworze. Ponadto przypomnimy sobie jedną z najsłynniejszych melodii na świecie, Kołysankę Johannesa Brahmsa oraz poznamy z Kołysankę na skrzypce i fortepian Grażyny Bacewicz, słynnej polskiej XX-wiecznej kompozytorki.

Prowadzenie:
dr Mariusz Gradowski,
fortepian: Weronika Chodakowska.

Koszt: 8 zł/os. (opiekunowie wstęp wolny). W ramach uczestnictwa w zajęciach istnieje możliwość późniejszego zwiedzenia Domu Urodzenia Fryderyka Chopina i Parku w Żelazowej Woli.

Szkoły zainteresowane udziałem w zajęciach prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny:
e-mail: aswitka@nifc.pl
tel.: 664 413 511


poniedziałek11 listopada

wtorek12 listopada

środa13 listopada

czwartek14 listopada

piątek15 listopada

sobota16 listopada

niedziela17 listopada

poniedziałek18 listopada

wtorek19 listopada

środa20 listopada

piątek22 listopada

sobota23 listopada

niedziela24 listopada

poniedziałek25 listopada

środa27 listopada

piątek29 listopada

sobota30 listopada

niedziela1 grudnia

piątek6 grudnia

niedziela8 grudnia

poniedziałek9 grudnia

czwartek12 grudnia

poniedziałek16 grudnia
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone