Zamknij
REKLAMA

niedziela, 25.08, godz. 11.30

Pilawice

Bilety: Wstęp wolny

Parafia Matki Bożej Miłosierdzia w Pilawicach w gminie Sochaczew liczy około 1000 parafian. To jedna z najmniejszych parafii w diecezji łowickiej. Właśnie tu, w niedzielę, 25 sierpnia odbędą się dożynki parafialne.

Niedzielna, uroczysta msza dziękczynna za zebrane plony przez rolników rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 11.30 i wezmą w niej parafianie, ale też w pewnością lokalni samorządowcy, m.in. władze gminy Sochaczew, strażacy z okolicznych ochotniczy straży pożarnych ze swoimi pocztami sztandarowymi. Jak zawsze pod koniec mszy wśród przybyłych rozdzielony zostanie przyniesiony i poświęcony chleb. Tradycyjnie parafianie, mieszkańcy wsi odpowiedzialni są za przygotowanie darów ołtarza oraz dożynkowego wieńca.

I tak, wieniec dożynkowy w tym roku przygotowuje sołectwo Szczytno, snopek ze zbożem mieszkańcy wsi Chrzczany, miód ofiarować będą mieszkańcy Kolonii Kożuszki, chleb biały złoży na ołtarzu sołectwo Pilawice. Owoce i przetwory owocowe przygotowują mieszkańcy wsi Wymysłów, ciasto zaś mieszkańcy sołectwa Kożuszki Parcel, a chleb razowy wieś Janaszówek. Ziemniaki ofiarować będą mieszkańcy wsi Wyjazd, warzywa i przetwory z nich sołectwo Bogdaniec. Bielanki i schola odpowiedzialne są przygotowanie kwiatów polnych, natomiast ministranci i lektorzy złożą węgielki liturgiczne.

W tym roku, podobnie jak i przed rokiem, będą one miały tylko charakter kościelny. We wspólnej modlitwie parafianie podziękują Bogu ze zebrane przez rolników plony i prosić o Jego Błogosławieństwo.

W poprzednich latach dożynki miały charakter owszem kościelny, ale połączony z rodzinnym festynem na terenie przyległym do kościoła – jak to ma miejsce w wielu innych parafiach jak choćby w Kurdwanowie czy Giżycach. Dla parafian z gminy Sochaczew i części gminy Kampinos była to okazja do integracji tej niewielkiej parafii położnej w dwóch gminach.


czwartek23 stycznia

piątek24 stycznia

sobota25 stycznia

niedziela26 stycznia

poniedziałek27 stycznia

wtorek28 stycznia

środa29 stycznia

czwartek30 stycznia

piątek31 stycznia

sobota1 lutego

niedziela2 lutego

środa5 lutego

piątek7 lutego

sobota8 lutego

niedziela9 lutego

poniedziałek10 lutego

wtorek11 lutego

środa12 lutego

czwartek13 lutego

piątek14 lutego

sobota15 lutego

niedziela16 lutego

poniedziałek17 lutego

wtorek18 lutego

środa19 lutego

czwartek20 lutego

piątek21 lutego

sobota22 lutego

niedziela23 lutego

piątek28 lutego

sobota29 lutego

piątek6 marca

czwartek12 marca

niedziela15 marca

piątek20 marca

sobota21 marca

niedziela22 marca
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone