Zamknij
REKLAMA

piątek, 23.08, godz. 19.00

Płock

Zapraszamy do Płocka na jeden z największych festiwali folklorystycznych w Polsce! 8. edycja Vistula Folk Festival odbędzie się w dniach 20-25 sierpnia.Celem imprezy jest pielęgnowanie polskiej kultury ludowej, ale też prezentowanie kultur innych krajów. Dotychczas w ramach Festiwalu gościliśmy w Płocku m.in. zespoły z Ukrainy, Gruzji, Brazylii, Meksyku, Nowej Zelandii, Tajlandii, Bułgarii, Węgier, Słowacji, Białorusi, Rosji, Dagestanu, Łotwy czy Serbii.
Zespoły występują na Starym Rynku, w Parku Północnym a festiwal kończy gala w Amfiteatrze.

PROGRAM:
20 sierpnia (wtorek) Stary Rynek
15:45- Prezentacja zespołów folklorystycznych

21 sierpnia (środa) Park Północny
18:30- Koncert inauguracyjny

22 sierpnia (czwartek) Stary Rynek
19:00- Spotkanie z kulturą bułgarską, zespół „IVAN VALEV” z siostrzanego miasta Pleven

23 sierpnia (piątek) Stary Rynek
19:00- Koncert fokowy „ Gran Ballet Argentino”

24 sierpnia (Sobota) Amfiteatr (ul. Rybaki 15)
19:30- Koncert Galowy*

25 sierpnia (Niedziela)
11:30- Masz Święta z udziałem zespołów (Bazylika Katedralna)
12:30- Korowód folklorystyczny ulicami Starego Miasta (Katedra- Grodzka- Stary Rynek)
13:00- Zabawy zespołów z mieszkańcami (Stary Rynek)

Bilety na Koncert Galowy w cenie 10 zł można kupić w Bileterii POKiS (ul. Jakubowskiego 10) oraz online (http://bilety.pokis.pl/MSI).

Kto wystąpi?
______________________________________________________
Gran Ballet Argentino (ARGENTYNA)
Zespół artystycznego zaangażowany w popularyzację muzyki i tańca argentyńskiego od 1963 roku.

Grupa składa się ze znakomitych muzyków, tancerzy, piosenkarzy i aktorów, którzy są mocno związani z duchem mieszkańców Argentyny – ich osobowością, charakterem, życiową postawą. Artyści przemierzają kraj i świat propagując kulturę wywodzącą się z argentyńskich korzeni.

Podczas występów demonstrowane są pokazy artystów, podkreślające cechy charakterystyczne każdego z regionów rozległej Argentyny, poprzez zawarcie w nich tradycji, zwyczajów, wyróżniających się gestów. Tancerze łączą ze sobą technikę i grę aktorską, tworzą balet przepełniony tożsamością, siłą, eleganckim stylem i znakomitymi umiejętnościami.

W ich repertuarze można znaleźć tango oraz tańce regionalne. Tango argentino obrazuje klimat charakterystyczny dla tawern Buenos Aires. Natomiast tańce ludowe ukazują inne oblicza tego kraju, są pełne wigoru i mogą spontanicznie oczarować widownię.
______________________________________________________
Rhythms International Folk Art Club /Rifac India (INDIE)

Grupa Rhythms International Folk Art Club (RIFAC INDIA) powstała w 2007 roku. Jej misją w głównej mierze jest promocja kultury indyjskiej za granicą oraz nauka i ochrona tradycyjnej indyjskiej sztuki ludowej. Zespół duży nacisk kładzie także na wychowanie i rozwój swoich podopiecznych – dba o to, by młodzież indyjska miała szansę poznania innych kultur, na przykład podczas międzynarodowych festiwali. Do tej pory koncertowali w takich krajach, jak Kanada, Niemcy, Włochy, Finlandia, Grecja, Turcja, Korea Południowa, Rosja, Chiny czy Egipt.
Rhythms International Folk Art Club są członkiem Międzynarodowej Rady Tańca (CID) UNESCO oraz Międzynarodowej Organizacji Sztuki Ludowej (IOV). Grupa jest także organizatorem międzynarodowego festiwalu folklorystycznego odbywającego się w Indiach we wrześniu.

______________________________________________________
Zespół Pieśni i Tańca „Severniashki” (BUŁGARIA)

Zespół Pieśni i Tańca „Severniashki” powstał w 1959 roku w miejscowości Pleven w Bułgarii. Program artystyczny grupy inspirowany jest folklorem terenów północnych, położonych między rzeką Dunaj, a łańcuchem górskim Stara Płanina.
Występy zespołu to koncertowe spektakle będące syntezą muzyki, pieśni i tańca, opartą na jednolitym wątku narracyjnym i dramaturgicznym. Cechą charakterystyczną koncertów Severniashki Ensemble jest przede wszystkim autentyzm wykonawczy i niebanalna estetyka strojów ludowych prezentowanych przez artystów. Niezwykle barwne kostiumy zostały bowiem wykonane przez projektantów z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.
Przez 60 lat istnienia zespół z powodzeniem prezentował bułgarski folklor na czterech kontynentach. Występował m.in. w Rosji, Maroko, Grecji, Kanadzie, USA, na Wyspach Kanaryjskich, ale także w Szwajcarii, Niemczech czy we Włoszech. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym „Złotej Karty” przyznanej przez Europejskie Forum Ekspertów we współpracy z akademią uznanych na arenie międzynarodowej liderów w dziedzinie nauki i kultury za wkład w rozwój kultury europejskiej, „Złotej Liry” Związku Bułgarskich Muzyków i Tancerzy, „Kryształowej Liry” Ministerstwa Kultury Bułgarii czy „Europejskiej Nagrody Jakości” przyznanej przez Europejskie Centrum Biznesu.


czwartek27 lutego

piątek28 lutego

sobota29 lutego

niedziela1 marca

środa4 marca

czwartek5 marca

piątek6 marca

sobota7 marca

niedziela8 marca

środa11 marca

czwartek12 marca

sobota14 marca

niedziela15 marca

czwartek19 marca

piątek20 marca

sobota21 marca

niedziela22 marca

środa25 marca

środa1 kwietnia

sobota4 kwietnia

sobota25 kwietnia

niedziela26 kwietnia
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone