Dni Sochaczewa 2019 odbędą się tradycyjnie w drugi weekend czerwca (ściślej 7 – 9 czerwca). Tegoroczny program jest tak bogaty, że postanowiliśmy go podzielić na trzy części. Poniżej program na niedzielę 9 czerwca. Wśród atrakcji między innymi Międzynarodowy Festiwal Katarynek, mazurek Chopina, wycieczki czerwonym piętrusem i koncerty Patrycji Markowskiej oraz zespołu Dżem.
PROGRAM NA PIĄTEK ZNAJDZIECIE -->> TUTAJ
PROGRAM NA SOBOTĘ ZNAJDZIECIE -->> TUTAJ
niedziela 09 czerwca
Urząd Miasta Sochaczew, ul. 1 Maja 16
10.00 - Otwarty Ratusz - burmistrz zaprasza do odwiedzenia siedziby władz miasta
• Prezentacja publikacji dedykowanych mieszkańcom Sochaczewa :
- Jolanta Sosnowska -„ Lubię rozmawiać”
Na publikację złożą się rozmowy przeprowadzone przez wieloletnią dziennikarkę „Ziemi Sochaczewskiej” z mieszkańcami naszego miasta i powiatu – twórcami, nosicielami idei, osobami ważnymi dla naszego środowiska. To zbiór wyjątkowych wywiadów i reportaży drukowanych w „Ziemi ”. W książce znalazło się osiemnaście tekstów wybranych przez Jolantę Śmielak-Sosnowską.
- Tadeusz Hutkowski - „Z pół obrotu”, Apolonia Lato - „Teatr na nieboskłonie”, Monika Kosowiec- Placek – „Antysymetrie”
Na rynek wydawniczy trafią trzy, bardzo różnorodne, zbiory wierszy sochaczewskich poetów.
• Premiera płyty „Niepodległa” w wykonaniu połączonych sochaczewskich chórów pod dyrekcją Iwony Niemyjskiej
Jest to międzypokoleniowy projekt powstały z połączenia wszystkich sochaczewskich chórów z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wytłoczone zostaną 3 tysiące egzemplarzy, które stanowić będą gadżet promocyjny miasta. Na krążku wspólnie występują Chór Dziecięcy i Mieszany Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia (dyrygent – Iwona Niemyjska), Chór Towarzystwa Śpiewaczego Ziemi Sochaczewskiej (dyrygent – Ewa Szałapska), Chór Nauczycielski Vivace (dyrygent – Piotr Milczarek), Mundurowy Zespół Patria (dyrygent Arkadiusz Mamcarz), Zespół Wokalny Uniwersytetu Trzeciego Wieku (dyrygent – Jolanta Kawczyńska). Łącznie było to aż 250 osób śpiewających pod dyrekcją Iwony Niemyjskiej i przy akompaniamencie Włodzimierza Sieczkowskiego. Na płytę trafi dwanaście utworów, m.in. „Rota”, „Bogurodzica”, „Warszawianka”, a całość zwieńczy „Mazurek Dąbrowskiego”.
Świętowanie w Chodakowie – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Chopina 101
10.00 - III Mistrzostwa Karate o Puchar Burmistrza Miasta Sochaczew
12.30 - III Turniej Rodzinny o Puchar Burmistrza Miasta Sochaczew- Karate Klub Sochaczew
W imprezie bierze udział ok. 100 zawodników. Rywalizacja odbywa się zgodnie z przepisami Polskiego Związku Karate Tradycyjnego.
Hala sportowa MOSiR, przy ul. Kusocińskiego 2
10.00 – 18.00 - Turniej Koszykówki – WKZ MOSiR Sochaczew
Kościół p.w. M.B. Różańcowej w parafii św. Wawrzyńca, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1
12.30 - Msza św. w intencji mieszkańców Sochaczewa , oprawa muzyczna- Chór Towarzystwa Śpiewaczego Ziemi Sochaczewskiej pod dyrekcją Ewy Szałapskiej
plac Tadeusza Kościuszki
11.00, 12.15, 13.30, 14.45, 16.00 - Zwiedzanie Sochaczewa czerwonym piętrusem
Atrakcyjne, godzinne wycieczki z przewodnikiem muzealnym, odbywać będą się charakterystycznym czerwonym autobusem znamy z filmów, telewizyjnych newsów czy reportaży z Londynu. Przejażdżki będą bezpłatne.
13.30 - Międzynarodowy Festiwal Katarynek
Drugi raz katarynki zagoszczą na pl. Kościuszki. Tym razem Festiwal będzie miał oprawę międzynarodową, bowiem oprócz polskich kataryniarzy spodziewać będzie można się kilku z zagranicy, z Francji i Holandii.
14.15 - Mazurek Chopina – słodki symbol Chopinowskiego Sochaczewa
Święto Mieszkańców tradycyjnie osłodzi poczęstunek, na który burmistrz zaprasza wszystkich mieszkańców i gości Dni. Wypiek przygotuje, jak co roku, sochaczewska Cukiernia „Lukrecja”.
14.30 - występ Sochaczewskiej Orkiestry Akordeonowej
Sochaczewska Orkiestra Akordeonowa założona została w październiku 2017. Działa ona pod dyrekcją Ludwika Skrzypka. Mimo, że nie występuje ona długo, ma na swym koncie kilka programów muzycznych. Tworzą ją głównie absolwenci sochaczewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Warszawska 80
Prowadzenie Aleksandra Skwira i Daniel Janiak
10.00-18.00
Miasteczko zdrowia - pomiar cholesterolu i glukozy, pomiar ciśnienia, wywiad określający czynniki ryzyka choroby niedokrwiennej serca oraz zawału mięśnia sercowego, wykonywanie badań EKG, porady dietetyka.
14.00-19.00
- Jarmark Sochaczewski :
• Festiwal Foodtracków
• Strefa NGO - prezentacja dorobku sochaczewskich organizacji pozarządowych
• Miasteczko ruchu drogowego (przygotowane przez OSK „Strażak”)
• Strefa animacji rodzinnych, czyli piknik rodzinny z elementami profilaktyki prozdrowotnej:
Cała rodzina będzie miała możliwość spędzenia czasu na wspólnej, twórczej zabawie. W przyjemny
i radosny sposób udowodnimy, jak ważne jest, aby być razem, zdrowo i przyjemnie spędzać czas.
Na rodziny czekać będzie m.in.
- strefa klocków drewnianych i jenga – to około 25 tys. klocków rozwijających kreatywność i fantazję budowniczych
- strefa klocków Lego i Duplo – uczestnicy będą nauczyć się podstaw tworzenia konstrukcji, zrozumieją jak działają narzędzia, spróbują swoich sił jako budowniczowie i mali mechanicy
- strefa wideogracza – to stanowiska z komputerami i projektorami cyfrowymi, które przeniosą gości w wirtualny świat. Dzieci i dorośli będą mogli ścigać się super autami i rozgrywać mecze piłkarskie na światowym poziomie
- malowanie twarzy – w tym miejscu zmienimy dzieci w piękne kolorowe motyle, słodkie pieski lub kotki. Malowanie buziek wykonywane będzie profesjonalnymi, bezpiecznymi farbkami z atestem
- świat baniek mydlanych. Animatorzy pokażą, jak dobrze można się bawić zwykłymi bańkami mydlanymi, że w dużej bańce można nawet schować dziecko!
- strefa plastyczna i rękodzieła – to miejsce twórczej wyobraźni i pomysłowych kombinacji. Dzieci samodzielnie, wspólnie z rodzicami lub „pod okiem” instruktora będą mogły oddać się kreatywnej pracy, dzięki której powstaną piękne prace artystyczne
- strefa bobasa – to animacje dla maluszków, miejsce specjalnie przygotowane dla najmłodszych
z zabawkami, puzzlami, piłeczkami itd.
- strefa profilaktyczna „Dbamy o zdrowie” składa się z kilku elementów. Zobaczymy tam guady (specjalnie przygotowane tory przeszkód i zdalnie sterowane pojazdy), każdy będzie mógł także wsiąść do symulatora jazdy, aby zobaczyć różnicę, jak prowadzi się na trzeźwo, a jak po alkoholu lub zażyciu narkotyków. Nie zabraknie narkogoogli i alkogogli czyli specjalnych okularów pokazujących świat, który widzi człowiek będący pod wpływem substancji psychoaktywnych lub alkoholu
- nauka gry w szachy dla najmłodszych – dywanik szachowy, rysunki szachowe, symultana szachowa – opiekun Stanisław Osiecki, Teresa Kłujszo;
- ulubione gry w wersji XXL - atrakcja dla całej rodziny, kolorowe plansze,
po których dzieci mogą chodzić, skakać i biegać, grając w różne gry z animatorem takie jak: warcaby, kapsle, kółko i krzyżyk, twister, scrabble, klasy, gra Kubb, francuskie bule, drewniane kręgle, domino – Stowarzyszenie Planszówki w Sochaczewie;
- Animacje wystawców.
- Wesołe miasteczko
- Strefa handlowa
16.00-18.00 – występy zespołów z Sochaczewskiego Centrum Kultury: pokaz tańca towarzyskiego dorosłych, koncert zespołu Perełki, występ wokalny finalistów Open Day Junior, występ wokalny finalistów Open Day - piosenki Abby, pokaz taneczno - wokalny grupy Folklorek, pokaz tańca grupy Abstrakt i Abstrakt Junior, pokaz tańca grupy Smile Crew.
18.00 - Koncert zespołu Teren C
Zespół wykonujący muzykę country powstał w latach 80 XX w. Grał wtedy wiele koncertów, m.in.
ze Stanisławem Sojką. Później na pewien czas zawiesił swoją działalność, by reaktywować się w roku 2010. Zespół wykonuje przede wszystkim własne utwory, czasem korzystając ze standardów.
W czerwcu 2017 roku zespół wydał debiutancki album pt. „Tak myślę sobie”.
19.15 - Koncert Patrycji Markowskiej
Na runku ukazało się osiem krążków wokalistki. Pochodzą z nich dobrze znane hity, takie jak: „Gdy zgasną światła”, „Jeszcze raz”, „Księżycowy”, „Ostatni”. Wokalistka nagrywała i występowała z takimi artystami jak: Leszek Możdżer, Tanita Tikaram czy O.S.T.R. Ponadto była trenerką w dwóch edycjach telewizyjnego show The Voice of Poland.
20.30 - Koncert zespołu Dżem
Zespół powstał na początku lat 70. XX wieku. Założyli go bracia Adam i Beno Otrębowie oraz Paweł Berger. Do składu szybko dołączył wokalista Ryszard Riedel. W 1985 roku ukazał się debiutancki album studyjny Dżemu „Cegła”. Po śmierci Ryszarda Riedla wokalistą zespołu został Jacek Dewódzki, a następnie Maciej Balcar. Zespół regularnie występuje, m. in. wielokrotnie gościł na „Przystanku Woodstock”. Dżem zagrał też jako suport wielu gwiazd, takich jak Eric Clapton, The Rolling Stones, czy AC/DC.
Żelazowa Wola
18.00 - koncert laureatów Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego
na Mazowszu w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Sochaczewie
Historia Festiwalu sięga roku 1993, a od 2007 roku ma on formułę międzynarodową. Przez lata wykonawców oceniało jury składające się z wybitnych pedagogów Akademii Muzycznych pod przewodnictwem prof. Jana Kadłubiskiego. Ogromną satysfakcją dla laureatów jest możliwość koncertowania w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli oraz w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym.
1 0
Wstawianie zdjęcia Riedla jako głównego w tym artykule jest chyba nie na miejscu...
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tusochaczew.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz