Zamknij
REKLAMA

Nowoczesne mieszkania w starym stylu. Zaczarowany POZnań!

15:08, 16.12.2021 | materiały partnera

Współczesne budownictwo zapewnia ogromny wybór lokalizacji, poziomu wykończenia czy stylu. Znajdzie się również coś dla osób kochających klasyczny styl.

Dla jednych marzeniem jest zamieszkać na szczycie wieżowca w ultranowoczesnym mieszkaniu. Minimalizm, jasne kolory, proste meble to przeważające elementy popularnego w takich wnętrzach wyposażenia. Całość wspierana jest technologią, która odpowiada za jakość powietrza, ogrzewanie i wiele funkcji znanych jako SMART. Nie brakuje także sympatyków klasycznej architektury, gdzie dominuje przepych i wyrafinowane wykończenia. Czy takie inwestycje istnieją? Zdecydowanie tak!

Stare kamienice w nowej odsłonie

Wśród inwestorów działających na rynku nieruchomości funkcjonuje nieformalne hasło. Określa ono trzy najważniejsze elementy, na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze nieruchomości i jest to: lokalizacja, lokalizacja i jeszcze raz lokalizacja. Choć nie każdy trzyma się tej zasady, to wiele osób za nią podąża. Deweloperzy dobrze o tym wiedzą i oferują mieszkania na sprzedaż w dzielnicach ościennych, jak i w wielu prestiżowych lokalizacjach blisko centrum.

Koleje losu sprawiły, że budowane w miastach kamienice, choć zamieszkane, to przez wiele lat niszczały i traciły swój urok. Obecnie żyjemy w czasach, gdzie takie nieruchomości cieszą się dużym zainteresowaniem. Deweloperzy inwestują ogromne środki, aby odnowić i zmodernizować takie obiekty. Celem jest przywrócenie ich dawnego blasku. Jednocześnie nie brakuje nowych technologii, które ułatwiają codzienne funkcjonowania mieszkańcom. 

Stare - nowe mieszkania deweloperskie

Kamienice po renowacji mają swój urok i przyciągają wzrok. Ozdobne fasady z balkonami, wykuszami i wnękami to przyjemność dla oka. Obiekty wyróżniają się na mapie miasta i zwykle są dobrze zlokalizowane. Oznacza to sąsiedztwo zieleni, dostęp do bogatej infrastruktury, wliczając to w sklepy, budynki oświatowe, ośrodki zdrowia czy obiekty kulturalne. Dużą zaletą jest bliskość komunikacji miejskiej, co usprawnia poruszanie się po mieście.

Secesyjne kamienice to historia, którą dobrze widać na odnowionych klatkach. Na powyższym zdjęciu dominuje drewno w kolorze mahoniu, jasne kolory ścian, efektowne zdobienia i wykończenia, a zwieńczeniem tej wyjątkowej scenerii są witraże. Nieruchomość zachwyca wytwornością i dobrym smakiem, ale nie brakuje także nowoczesnych rozwiązań.

Budynek jest nie tylko elegancki, ale i funkcjonalny. Mieszkanie na najwyższym piętrze nie musi oznaczać problemów z wniesieniem zakupów czy wózka. Standard obiektu zapewnia komfortowe rozwiązania w częściach wspólnych. Winda to dzisiaj standard, a więc nie mogło jej zabraknąć w tak wytwornej nieruchomości.

Mieszkania deweloperskie znajdziesz nie tylko w nowych budynkach, ale także w tych „starych”, którym przywrócono świetność. Cieszy wygląd wnętrz i dbałość o detale, a także dogodna lokalizacja i rozbudowana infrastruktura. Dla niektórych nowe mieszkania to łakomy kąsek. Z kolei miłośnicy kamienic z pewnością zapragną zamieszkać w takiej wyjątkowej nieruchomości.

Zdjęcia pochodzą z inwestycji w Poznaniu przy ulicy Matejki 51 (Grunwald, Łazarz).

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%