Zamknij

Czy rekuperacja w domu się opłaca?

11:26, 19.02.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:30, 19.02.2021

W ostatnich latach, da się zauważyć rosnące zainteresowanie rozwiązaniami energooszczędnymi. Nie tylko przynoszą one wiele korzyści w nawiązaniu do ochrony środowiska naturalnego, ale także pozwalają skutecznie obniżyć comiesięczne rachunki. Oczywiście jednym z urządzeń, które zyskują sobie coraz większą popularność, są rekuperatory. Umożliwiają one odzysk ciepła z wentylacji i dostarczenie go do wnętrza, a także usuwanie zużytego i zanieczyszczonego powietrza, a wszystko to bez strat energii. Czy zatem rekuperacja w domu się opłaca?

Gdzie montować, by rekuperacja była opłacalna?

Rekuperacja przede wszystkim utożsamiana jest z nowoczesnymi budynkami, które powstają przy wsparciu najnowszych technologii. Są więc one z jednej strony energooszczędne, a z drugiej pasywne. Nie da się ukryć, że przy wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów, sprzętu, a przede wszystkim innowacji, powstają domy, które są prawdziwymi energooszczędnymi twierdzami. Rekuperacja jest więc nieocenionym wsparciem, które potrafi odzyskać ciepło z powietrza i rozprowadzić je wewnątrz domu. Rozwiązanie to pozwoli ograniczyć w znacznym stopniu straty ciepła, a jednocześnie zapewni optymalną wentylację pomieszczeń. Rekuperacja powietrza, to także rozwiązanie łatwo współpracujące z innymi energooszczędnymi nowinkami technicznymi jak np. z nowoczesnymi systemami izolacji, a także wysokiej klasy oknami. Na jakie zatem oszczędności można liczyć, montując rekuperację w nowym domu jednorodzinnym?

Czy montaż rekuperacji w nowym domu jednorodzinnym jest opłacalny?

Zacznijmy więc od tego, że rekuperacja w domu jednorodzinnym, musi być zamontowana już na początkowym etapie jego budowy. W tym miejscu musimy uwzględnić przepisy, dotyczące wydajności energetycznych budynków. Okazuje się, że w większości przypadków, instalacja systemu rekuperacji, staje się wręcz nieodzowną koniecznością. Czy jest to jednak opłacalne rozwiązanie? Sprawdźmy więc jak przedstawia się koszt montażu rekuperacji, a także co my dostaniemy od niej w zamian. Odzysk ciepła, jak już zostało wspomniane, pomoże w znacznym stopniu obniżyć rachunki za ogrzewanie, nawet o 60%. Oznacza to, że cały nakład inwestycyjny w montaż i zakup rekuperacji, zwróci się z nawiązką już w ciągu kilku lat. Dodatkowo otrzymujemy zdrowe, świeże, a przede wszystkim czyste powietrze. Rekuperacja tak samo pozwoli na zrezygnowanie z montażu kominów wentylacyjnych, czyli aspekt budowlany wychodzi nam na duży plus. Innymi słowy inwestycja w rekuperację, to inwestycja w oszczędności.

”WOJWENT” Wieloch spółka jawna
www.wojwent.com
[email protected]
GSM: 662219907 ul. Leśna 12; 42-165 Lipie k/Częstochowy

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%