Zamknij
REKLAMA

Jesień na tarasie i w ogrodzie

09:31, 08.12.2020 | materiały partnera

Choć lato już dawno za nami, to wciąż możemy pozwolić sobie na przyjemny wieczór w ogrodzie lub na tarasie. Jak najlepiej go zorganizować? Jak poradzić sobie z ochłodzeniem nieodzownie związanym z jesienią? Podpowiadamy!

Biokominki, czyli stylowe ogrzewanie tarasu 

Choć wszyscy uwielbiamy relaks na tarasie, to chłód, nieprzyjemny wiatr i wilgoć sprawiają, że jesienne wieczory wolimy spędzać w domu przy kubku gorącej herbaty. Zamiast jednak rezygnować z odpoczynku na świeżym powietrzu, warto raczej zastanowić się, czy istnieje sposób na skuteczne rozgrzanie atmosfery na naszym patio. Jakie urządzenia nam w tym pomogą? Oczywiście biokominki ogrodowe. Czym są? 

Biokominek to po prostu ekologiczna wersja tradycyjnego paleniska, którą możemy ustawić w dowolnym miejscu na tarasie. Tego typu urządzenie zazwyczaj wykonywane jest z dobrej jakości stali oraz szkła odpornego na działanie wysokiej temperatury, dzięki czemu okazuje się niezwykle wytrzymałe. Jak najlepiej je wykorzystać? 

Biokominki ogrodowe świetnie sprawdzają się przede wszystkim jako źródło ciepła – odpowiednio ulokowane sprawiają, że niska temperatura przestaje być dla nas jakąkolwiek przeszkodą. Oprócz tego eko-piecyki stanowią również elegancką i nowoczesną dekorację naszego tarasu, a tańczące w nich płomienie dodają mu mnóstwo przytulności, uroku i magii. 

Jak spędzić jesień na tarasie? 

Jesień zazwyczaj kojarzy nam się wyłącznie z deszczem i pochmurnym niebem, jednak tak naprawdę w trakcie jej trwania często zdarzają się także słoneczne dni oraz pogodne wieczory. Jak najlepiej spędzić je na tarasie? 

  • Relaks z książką: wygodny fotel, parująca kawa, rozgrzany biokominek i ulubiona książka to idealna sceneria dla każdego miłośnika lektury pod chmurką;
  • Wieczór z koleżanką: nic tak nie poprawia nastroju, jak wieczór z przyjaciółką. Ciekawe rozmowy, kieliszek wina, gruby koc na kolanach oraz atmosfera pełna ciepła i zrozumienia doskonale wpływają na nasze samopoczucie;
  • Kameralne przyjęcie: odpowiednio przystrojony i ogrzany taras to świetne miejsce na zorganizowanie niewielkiego, ale jednocześnie eleganckiego przyjęcia. 

Paleniska, czyli klimatyczny ogień w ogrodzie 

Najlepszą metodą na dostosowanie podwórka do jesiennych chłodów jest inwestycja w dobrej jakości palenisko. Dlaczego warto się na nie zdecydować? Przede wszystkim dlatego, że tego rodzaju konstrukcja pozwala na bezpieczne rozpalanie ogniska, które nie tylko skutecznie rozgrzewa atmosferę, ale sprawia również, że cały ogród zyskuje sporo uroku i charakteru. Czym charakteryzuje się takie urządzenie? 

Palenisko ogrodowe to tak naprawdę specjalna misa wykonana z dobrej jakości stali nierdzewnej, która z jednej strony wykazuje się niezwykłą wytrzymałością na działanie wysokiej temperatury, a z drugiej jest niepodatna na uszkodzenia mechaniczne. Pamiętajmy, że taki piec jest nie tylko doskonałym źródłem ciepła, ale stanowi również wyjątkowy dodatek do naszego ogrodu. 

Najlepsze sposoby na jesień w ogrodzie 

Jak najlepiej spędzić jesień w ogrodzie? 

  • Ognisko na podwórku: świetnym sposobem na wykorzystanie paleniska w ogrodzie jest urządzenie imprezy przy ognisku. Jak ją zorganizować? Wystarczy zainwestować w smaczną kiełbasę, zaopatrzyć się w naostrzone kije i włączyć klimatyczną muzykę. Nasi znajomi z pewnością będą zachwyceni;
  • Zabawy z najmłodszymi: jesień w ogrodzie możemy spędzić również na zabawach z dziećmi. Aby nasze pociechy miały prawdziwą frajdę, rozłóżmy na ziemi gruby koc, rozpalmy ognisko i zaproponujmy im układanie bukietów z kolorowych liści oraz budowanie ludzików z kasztanów.
(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA