Zamknij
REKLAMA

Tania polisa OC - czy jest możliwa?

15:21, 18.03.2020 | materiały partnera

Każdy posiadacz samochodu ma obowiązek posiadać ważne ubezpieczenie OC. Musi orientować się jaka polisa OC jest potrzebna, ile kosztuje albo co zawiera. Trzeba się głęboko zastanowić jak oferta będzie dla nas korzystna. Kiedy towarzystwo ubezpieczeniowe może nam odmówić ubezpieczenia? Co grozi za brak ubezpieczenia? Te i inne pytania znajdziecie w tym artykule.

Czym jest ubezpieczenie OC?

Mówiąc jasno i przejrzyście ubezpieczenie OC to inaczej odpowiedzialność cywilna. Jeśli chodzi o polisę komunikacyjną jest ona obowiązkowa dla każdego posiadacza samochodu. Jeśli nie posiadamy polisy OC nie możemy wyjechać na ulicę, a nawet stać w garażu. Za nie wykupienie ubezpieczenia niestety grozi kara finansowa. Można powiedzieć, że polisa OC tania-polisa.com zapewnia odszkodowanie dla osób trzecich, które zostały wyrządzone przez kierowcę. Te szkody mogą mieć związek zarówno z uszkodzeniem samochodu osobom trzecim, ale także ze zdrowiem poszkodowanego. Jeśli zatem dojdzie do wypadku, którego jesteśmy sprawcą mając takie ubezpieczenie możemy być pewni, że ubezpieczyciel pokryje za nas te szkody. Tak samo jeśli będziemy poszkodowanymi w kolizji drogowej to takie zadośćuczynienie zostanie nam wypłacone właśnie przez towarzystwo ubezpieczeń osoby, która była winna wypadku.

Kto musi kupić takie ubezpieczenie?

Każdy kto posiada samochód. Tutaj nie tylko chodzi o samochód, ale także o motor czy skuter albo przyczepę czy ciągnik rolniczy. Ubezpieczenie OC kupujemy nie na osobę tylko na samochód- jest to bardzo ważne. A o odszkodowanie OC co jest ważne może się ubiegać także właściciel samochodu, na który na przykład spadł kamień, albo pojazd został zniszczony w przypadku samozapłonu. Czy tania polisa OC jest możliwa? Ostatnio mieliśmy dość sporą podwyżkę cen polis. Kierowcy cały czas z roku na rok obawiają się takich podwyżek. Polisa OC zależy od wielu czynników. Tania polisa OC może dotyczyć osób, które mają już długo prawo jazdy i nie miały wypadku. Znaczenie też w tańszym ubezpieczeniu ma wiek kierującego, jego miejsce zamieszkania, a także marka samochodu. Dodatkowo dochodzi pojemność silnika, czy auto jest garażowane.

A co w przypadku braku ubezpieczenia OC?

Bez względu na to, czy samochodem jeździmy czy stoi w naszym garażu każde auto musi mieć ważne ubezpieczenie OC. Samochód nie może pozostać ani jednego dnia bez ważnej polisy. Lepiej wcześniej o to zadbać, niż zaniedbać sprawę. Może to mieć naprawdę fatalne skutki. Jeśli będziemy mieli wypadek i nie będziemy posiadać polisy OC może okazać się, że fundusz gwarancyjny pokryje za nas szkody, ale później będzie chciał wyegzekwować od nas pieniądze, co często odbywa się droga sądową, a nawet komorniczą. Są też sytuacje, że towarzystwo ubezpieczeń nie wypłaci nam pieniędzy. Dlaczego? Jeśli dojdzie do wypadku pod wpływem narkotyków, środków odurzających czy alkoholu niestety nie dostaniemy ani grosza. Jeśli nie będziemy mieć uprawnień do kierowania samochodem bądź umyślnie wyrządzimy szkodę. Także kiedy uciekniemy z miejsca wypadku nie możemy domagać się odszkodowania. Także jest kilka czynników dzięki, którym niestety nie uda nam się uzyskać pieniędzy z towarzystwa ubezpieczeń.

A jak mieć tanie ubezpieczenie OC?

Tania polisa OC tania-polisa.com/oferta jest możliwa. Co zatem zrobić, żeby mieć taką tanią polisę? Po pierwsze ważne jest, żeby porównać oferty na rynku. Jest sporo towarzystw ubezpieczeń, które mają różne oferty. Internet jest w tej kwestii niezastąpionym źródłem, ponieważ mamy wiele kalkulatorów czy porównywarek. Można także zdecydować się na pakiet połączony, czyli OC plus AC. Ubezpieczenie w pakietach czasami wydaje się być tańszą opcją. Do tego można dobrać dodatkowe ubezpieczenie NNW , albo ubezpieczenie szyb, opon. Można taką ofertę również wziąć pod uwagę. Inni dodatkowo do ubezpieczenia OC dobierają dodatkowe ubezpieczenie w ramach tego samego towarzystwa. Może to być na przykład ubezpieczenie domu, telefonu czy inne. Dziś możemy ubezpieczyć naprawdę sporo rzeczy. Jeśli jesteśmy przed wyborem samochodu to warto zwrócić uwagę na jego markę, pojemność silnika czy rodzaj paliwa oraz wiele innych czynników, bo to również ma wpływ na nasze ubezpieczenie. Niektórzy kombinują i szukają współwłaściciela ze zniżkami to jeden z tańszych sposobów na tanią polisę OC. Trzeba jednak pamiętać przy tym, że w przypadku wypadku zniżki tracą wszyscy właściciele.

Kolejny aspekt, żeby mieć tańsze ubezpieczenie to oplata składki z góry. Co to oznacza w praktyce? Jeśli decydujemy się na polisę, możemy ją opłacić z góry całościowo, albo rozbić na raty. Opłata za polisę na raty jest znacznie droższa. Można powiedzieć, że to też jest dobre rozwiązanie i warto o tym pomyśleć. I ostatnia metodą na tańszą polisę OC może być polowanie na zniżki czy promocję. Czasem towarzystwa ubezpieczeń oferują czasowe promocje. Warto popatrzeć na stronie ubezpieczyciela albo dopytać agenta czy są jakieś dodatkowe zniżki czy rabaty. Często zdarza się, że właśnie kupując przez internet możemy liczyć na rabat. Zdarzają się też dodatkowe rabaty za polecenie znajomego.

Metod jest dużo, można przebierać, ale najważniejsze, żeby tania polisa OC była dobrze dobrana i sprawdzona konkretnie pod nas. To stanowi element nadrzędny i na tym właśnie należy się skupić.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone