Zamknij
REKLAMA

Kredyt gotówkowy - ranking kredytów gotówkowych

09:56, 20.06.2022 | materiał promocyjny
Skomentuj

Kredyt gotówkowy to jeden z najpopularniejszych bankowych produktów finansowych. Obecny wybór kredytów jest naprawdę spory, toteż potencjalni klienci mogą poczuć się przytłoczeni szeroką ofertą. Z pomocą przychodzi ranking kredytów gotówkowych, dzięki któremu znalezienie korzystnego kredytu nie będzie czasochłonne, ani też skomplikowane.

Na co zwracać uwagę, wybierając kredyt gotówkowy?

Źle wybrany kredyt gotówkowy może okazać się rozczarowaniem i obciążeniem dla budżetu. Z tego powodu podczas wybierania kredytu, należy zwracać uwagę na kryteria, które nas interesują. Szczególnie istotne będą koszty związane z kredytem, a także warunki jego spłaty. Poniżej przedstawiamy listę czynników, które są szczególnie istotne przy wyborze kredytu.

Kredyt gotówkowy - istotne kryteria:

  • RRSO - jest to skrót od Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania. Wartość ta pokazuje, ile kosztuje kredyt w skali roku, włączając w to opłaty takie jak odsetki i prowizja. Porównywanie ze sobą kredytów za pomocą tego wskaźnika jest szybkie i wygodne.
  • Warunki spłaty - nie każdy kredyt spłaca się tak samo. Jedne zobowiązania można spłacić w całości, np. kredyt gotówkowy opiewający na mniejszą kwotę, w przypadku innych z kolei obowiązuje spłata ratalna. Przed podpisaniem umowy warto dowiedzieć się, jak wygląda kwestia rozliczenia się z wierzycielem.
  • Kwota finansowania - odpowiednia kwota finansowania to kwestia indywidualna, zależna od potrzeb użytkownika. Jedni klienci zadowolą się kredytem na kilka tysięcy, a inni użytkownicy mogą natomiast preferować zobowiązania na większą skalę.

 

Gdzie szukać kredytów gotówkowych?

Ranking kredytów gotówkowych to rozwiązanie, które pomaga zaoszczędzić zainteresowanym swój cenny czas. Internetowe zestawienia biorą pod uwagę wszelkie istotne kryteria, przez co klient ma pewność, że wybrał najlepszą usługę spośród wszystkich dostępnych. Rankingi kredytów i pożyczek to rozwiązanie bezpłatne, dostępne dla każdego całodobowo. Korzystają z nich zarówno nowi klienci, chcący rozeznać się w ofercie, jak i powracający użytkownicy szukający następnego, korzystnego kredytu gotówkowego.

Czy ranking kredytów gotówkowych jest godny zaufania? Jak najbardziej, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, iż takie zestawienie zawiera jedynie rozwiązania rekomendowane przez specjalistów branżowych, i użytkowników, którzy mieli już okazję przetestować daną usługę. Dzięki temu możemy mieć pewność, że wybierając kredyt gotówkowy z rankingu, decydujemy się na warte uwagi rozwiązanie.

Kto może otrzymać kredyt gotówkowy?

Niestety, kredyt gotówkowy jest produktem finansowym, na który nie każdy ma szansę. Wszystko dlatego, że banki i instytucje udzielające kredytów zwracają uwagę na zdolność kredytową danej osoby. Pod uwagę brane są miesięczne dochody i wydatki, ilość osób na utrzymaniu, a także historia kredytowa. Osoby, które znajdują się w bazach i rejestrach dłużników, bądź które w przeszłości miały problem z rozliczeniem się na czas, mogą spotkać się z odmową banku. Z tego powodu warto uprzednio sprawdzić, jakie są wymagania danego podmiotu, aby nie tracić czasu na wysyłanie wniosku, który zostanie odrzucony.

Kredyt gotówkowy przez internet - czy to możliwe?

Sporą część pożyczek i chwilówek można otrzymać bez wychodzenia z domu. Czy podobnie jest w przypadku kredytów? Niestety nie, ponieważ finalny krok, czyli podpisanie umowy o kredyt gotówkowy, musi odbyć się w stacjonarnej placówce banku. Samo złożenie wniosku nie wymaga jednak opuszczania swojego mieszkania, i trwa krótko, ponieważ zazwyczaj jest to kilkanaście minut.

Aby wniosek o kredyt gotówkowy spotkał się z pozytywną odpowiedzią, należy umieścić w nim wszelkie niezbędne informacje. Banki i instytucje ułatwiają klientom wnioskowanie, zamieszczając na swoich stronach internetowych gotowe formularze, które należy jedynie wypełnić i wysłać. Z tego powodu można śmiało stwierdzić, iż wnioskowanie o kredyt gotówkowy przez internet jest proste i bezproblemowe.

Ile czeka się na kredyt gotówkowy?

Samo wypełnienie wniosku o kredyt gotówkowy nie trwa długo, a odpowiedź na wniosek uzyskuje się zazwyczaj w ciągu kilku godzin, do maksymalnie kilku dni. Jeżeli bank zgodzi się na udzielenie kredytu, to kolejnym krokiem jest podpisanie umowy. Pieniądze zostaną natychmiast przekazane klientowi w formie gotówki, w stacjonarnym oddziale banku.

Nieco inaczej jest w formie kredytów, które wypłacane są w formie przelewu. Transfer pieniędzy może zająć od kilku minut, do nawet dwóch dni. Wszystko zależy od tego, w jakim czasie wpłata zostanie zaksięgowana w systemie. Coraz większa część banków korzysta jednak z automatycznych systemów, które radzą sobie z księgowaniem i przelewaniem pieniędzy w bardzo krótkim czasie.

Kredyt gotówkowy - weryfikacja klienta

Przed udzieleniem kredytu, bank weryfikuje zarówno zdolność kredytową klienta, jak i jego tożsamość. W przypadku zdolności kredytowej, weryfikacja polega na sprawdzeniu w bazach BIK, BIG i KRD, czy dana osoba nie posiada niespłaconych zobowiązań. Jeżeli tak jest, to wniosek nie zostanie rozpatrzony pozytywnie, ponieważ będzie to dla banku sygnał, że klient może mieć problem z terminową spłatą należności.

Weryfikacja tożsamości klientów odbywa się zazwyczaj już na etapie składania wniosku. Wówczas niezbędne jest wykonanie przelewu na drobną kwotę, aby bank miał pewność, że dany rachunek należy do użytkownika. Innymi metodami weryfikacji są rozmowy telefoniczne, konieczność przepisania danych z dowodu osobistego, a także portale takie jak Kontomatik i Instantor.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%