Zamknij
REKLAMA

Pełny etat i wysokie wynagrodzenie - w których branżach?

11.12, 04.10.2021 materiały partnera

Przeciągające się problemy z obsadzeniem wakatów w wielu firmach spowodowały, że pracodawcy zrezygnowali z zatrudniania na okres próbny lub na umowy cywilnoprawne. Coraz częściej oferuje się stały etat i umowę o pracę. Wisienką na torcie jest wysokie wynagrodzenie. Zobacz, w których branżach zdarza się to najczęściej.

Branża IT płaci najwięcej

Zarobki w branży IT niewątpliwie należą do najwyższych w Polsce. Wpływa na to nie tylko gwałtowny rozwój sektora informatycznego, ale też specyfika pracy. O specjalistów z Polski ubiegają się przedstawiciele innych krajów, a fakt, iż pracę można świadczyć zdalnie, dodatkowo ułatwia zadanie. Z tego też powodu polskie firmy zmuszone były zrównać stawki z niektórymi krajami Unii Europejskiej i zatrudniać programistów oraz administratorów baz danych i sieci na umowy bez okresu próbnego. Poszukiwani są zwłaszcza specjaliści z doświadczeniem. Tych wbrew pozorom na rynku jest stosunkowo niewielu. Jednak początkujący programiści i admini także bez trudu dostaną pracę. Zarobki w tej branży zaczynają się od 5000 zł brutto. Górną granicę trudno jest określić. Ofert nie brakuje w stolicy i innych regionach.

Branża spedycyjna szuka kierowców

Problemy z obsadzeniem wakatów w branży spedycyjnej zaowocowały dużymi zmianami w systemie zatrudniania pracowników. Dziś można „od ręki” dostać umowę o pracę na czas nieokreślony. Firmy oferują też relatywnie wysokie zarobki, zwłaszcza dla kierowców samochodów ciężarowych posiadających uprawnienia do ciągnięcia przyczepy. Na najwyższe uposażenia mogą liczyć ci, którzy zdecydują się na kursy na trasach międzynarodowych. Pensje tych kierowców wynoszą kilka tysięcy euro, ale trzeba się liczyć z elastycznym grafikiem, czyli pracą w weekendy i święta, a także w godzinach nocnych.

Branża budowlana poszukuje specjalistów

W budownictwie brakuje rąk do pracy niemal na każdym stanowisku. Szczególnie duże problemy są ze znalezieniem doświadczonych operatorów maszyn budowlanych i specjalistów techników inżynierów. Im proponuje się umowę bez okresu próbnego i zarobki rzędu pięciu tysięcy złotych brutto na początek. W budownictwie brakuje też pracowników fizycznych bez kwalifikacji. Mimo iż coraz więcej firm oferuje darmowe przeszkolenia, znaleźć takowych jest trudno. Dlatego także w tej branży tzw. okres próbny należy do przeszłości.

Pracownicy produkcyjni pilnie poszukiwani

Pandemia spowodowała, że produkcja w wielu zakładach musiała zostać wstrzymana. Dziś branża stara się nadrobić stracony czas, zwiększając zatrudnienie i oferując atrakcyjne warunki. Poszukiwani są nie tylko pracownicy do przyuczenia, ale też specjaliści zdolni obsłużyć taśmy produkcyjne.

Pracownicy działu produkcji nie muszą odbywać okresu próbnego. Im proponuje się od razu umowę z etatem na czas nieokreślony.

Przedstawiciel handlowy dostanie pracę od ręki

Dobry przedstawiciel handlowy to dla firmy prawdziwy skarb. Ci, którzy mogą się pochwalić doświadczeniem w pozyskiwaniu klientów, nie muszą się martwić o pracę. To firmy starają się ich przyciągnąć atrakcyjnymi warunkami, w tym umową na czas nieokreślony. Pensja przedstawiciela handlowego składa się z comiesięcznej podstawy i prowizji od zawartych transakcji, dlatego bardzo trudno ustalić jej górną granicę.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%