Zamknij

Wanna wolnostojąca: jak wybrać tę najlepszą?

08:23, 29.11.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 08:23, 29.11.2023
pixabay pixabay

Wybierając wannę do swojego wymarzonego domu, należy skupić się nie tylko na jej wygodzie, ale także łatwości pielęgnacji oraz, oczywiście, wspaniałym wyglądzie, który podkreśla niepowtarzalność wystroju wnętrza i zapewni naprawdę komfortowy relaks dla całej rodziny. Jedną z najbardziej stylowych wanien, a jednocześnie wpisują się prawie do każdego pomieszczenia, jest wanna wolnostojąca. Na co warto zwrócić uwagę wybierając takie urządzenie sanitarne?

Każdy szczegół ma znaczenie

Wybierając wanny wolnostojące obowiązkowo zwróć uwagę na ich wielkość: pamiętaj, że dostęp do boków urządzenia nie może być utrudniony z żadnej strony Nie martw się!

Zastanów się nad tym, z jakiego materiału powinna być wykonana Twoja wanna? Zachęcamy do rozważenia modelu z lanego marmuru: zazwyczaj są to kompozyty granitu z żywicą akrylową, gdzie idealna proporcja to około 80% granitu i 20% żywicy. Takie połączenie zapewnia zwiększoną odporność na zarysowania, uderzenia, ekstremalne temperatury, działanie kwasów oraz trudne do usunięcia zabrudzenia.

Istotne jest także wyposażenie wanny. Szczególną uwagę zachęcamy zwrócić na:

  • rodzaj przelewu, którego długość powinna być doskonale dopasowana do odpływu wanny;
  • występowanie uchwytów wannowych;
  • dostarczenie wraz z wanną całej niezbędnej armatury itp.

Nie można również zapominać o gwarancji. Dłuższa gwarancja, np. 10-letnia oferowana przez niektóre marki, jest oznaką pewności producenta co do jakości wytwarzanych produktów.  Niektóre renomowane firmy, takie jak Miraggio, udzielają na swoje wanny jeszcze dłuższej gwarancji - nawet 30 lat! Ponadto serwis gwarancyjny z dojazdem do klienta to dodatkowy komfort i oszczędność czasu.

Wielkość i styl

Na rynku są teraz dostępne różne rodzaje urządzeń sanitarnych, a więc nawet jeśli masz bardzo małą łazienkę, obowiązkowo dobierzesz do niej odpowiednie urządzenie sanitarne - może to być wanna o szerokości jedynie 70 cm i długości 140 lub 150 cm.

Należy także dokładnie podejść do wyboru kształtu wanny. Możesz zdecydować się nie tylko na klasyka - wannę prostokątną lub okrągłą, ale i na model trójkątny albo asymetryczny.

Wybierając dobrą wannę wolnostojącą, obowiązkowo zwracaj uwagę na potrzeby nie tylko swoje, ale i innych domowników. Zadbaj o to, by dla każdego z nich wybrane urządzenie sanitarne spełniało swoje funkcje i umożliwiało wieczorny relaks.

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%