Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie i KWP zs. w Radomiu przeprowadzili wspólne działania z wykorzystaniem mobilnego systemu iCAM. Urządzenie pozwala na dokładną obserwację sytuacji na drodze i sprawne reagowanie na popełniane wykroczenia lub przestępstwa.
[FOTORELACJA]15211[/FOTORELACJA]
Wczoraj (28.01) policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie oraz funkcjonariusz Sztabu Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu przeprowadzili wspólne działania z wykorzystaniem mobilnego systemu monitorowania iCAM. Funkcjonariusze obserwowali wybrane miejsca, wytypowane po analizie wypadków drogowych z udziałem niechronionych i zgłoszeniach mieszkańców dotyczących lekceważenia przez kierowców sygnalizacji świetlnej oraz niebezpiecznego zachowania w rejonie przejść dla pieszych.
Urządzenie pozwoliło mundurowym na szybką reakcję na wykroczenie w ruchu drogowym, np. wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych oraz nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu. Oko kamery zarejestrowało również dwa przypadki niestosowania się do sygnalizacji świetlnej oraz wykroczenie polegające na używaniu telefonu komórkowego w czasie jazdy.
Przypominamy, że za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście bądź znajdującemu się na nim, kierowca może otrzymać mandat karny wynoszący pierwszy raz - 1500 złotych, a przy popełnieniu tego wykroczenia w warunkach recydywy – aż 3000 złotych. Podobnie jest w przypadku wyprzedzania na przejściu pieszych lub bezpośrednio przed nim. Każde z tych wykroczeń oznacza dopisanie do konta kierowcy 15 punktów karnych. Za niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej kierowca może otrzymać mandat karny w wysokości 500 złotych i 15 punktów karnych, a za korzystanie z telefonu w czasie jazdy – 500 złotych i 12 punktów karnych.
st. asp. Agnieszka Dzik
RRR13:40, 29.01.2025
ale że sukces? bo nie wiem
korek13:56, 29.01.2025
jeśli ta kamera jest w tym miejscu skąd pochodzą zdjęcia bo najpierw niech ktoś poprawi te posrane światła bo one działają wg. własnego schematu , czerwone światło zapala się nawet jeśli nikogo(pieszy/rowerzysta) nie ma na przejściu - kto to programował?
Ada14:03, 29.01.2025
Bardzo dobrze że zaczęli pilnować na Trojanowskiej bo tu sobie co chwilę ktoś przelatuje na czerwonym
autom08:18, 30.01.2025
A to zapraszamy z kamerą i fotoradarem na skrzyżowanie z drogą krajową i drogą na Żelazową Wolę - tu nagminne auta przejeżdżają na czerwonym.....
qwerty11:49, 31.01.2025
z tymi światłami jest tez inny problem - co z tego ze jadę przepisowo 40km/h jak za mną jedzie ktoś 50km/h i obaj stoimy na czerwonym świetle bo sygnalizacja go wyłapała i uruchamia czerwone swiatło
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tusochaczew.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
7 0
Schemat jest taki.. przekraczasz prędkość zapala się czerwone.. wbudowany jest radar co mierzy prędkość.
5 2
Światła nie są posrane tylko czerwone zapala się jak jedziesz za szybko losiu
3 2
dziwne jest to co piszecie - jechałem 30 minut temu 50km/h - żywego ducha na pasach lub okolicy i światło się zmieniło na czerwone - tam jest jakieś większe ograniczenie prędkości?
3 2
Kolego jak ty nie wiesz jakie są znaki na danym odcinku to może jakiś kurs doszkalajacy
3 0
Może dlatego że tam jest 40🥱
2 2
40 znak stoi jak się jedzie w stronę mfo, ale z powrotem znak stoi na wysokości przystanku. Jak ktoś przyjedzie z ulicy przylasek i stanie na parkingu i potem z niego wyjedzie to nie widzi tego znaku i jedzie 50. Źle jest ustawiony znak.
Poza tym ludzie idąc lewa strona chodnikiem.w stronę miasta przechodząc kolo sygnalizacji wymuszają zmianę swiatla mimo iż idą prosto i nie przechodzą.
Do poprawy ale każdy ma to gdzieś. Zrobione, kaska przytulona i wywalone.