Zamknij
REKLAMA

Moda na recykling w Błoniu - warsztaty z Anną Kubisz

10:01, 22.01.2019 | J.L
Skomentuj
REKLAMA

Błonie znalazło się w gronie kilku miejsc w Polsce, do których trafiła Moda na recykling. Projekt przygotowany przez Europejską Platformę Recyklingową we współpracy z projektantką mody, Anną Kubisz, polega na promowaniu wiedzy na temat recyklingu i praktycznego wykorzystania przedmiotów tj. elektro-śmieci.

 

Akcja doskonale wpisuje się w tegoroczne trendy, według których eko-ubrania mają zawojować wybiegi i nie tylko. W czasie jednego z takich pokazów, który odbędzie się w Warszawie, we wrześniu, przedstawione zostaną prace dzieci z Centrum Kultury w Błoniu.

W czasie warsztatów, które odbyły się 21 stycznia, dzieci miały okazję zgłębienia tajników recyklingu i wykonania elementów garderoby z elektro-śmieci.

- Recyklingowe stylizacje są wykonywane z klawiszy od zepsutej klawiatury, niedziałających wiatraków, przewodów i wielu innych rzeczy. Kreatywne stroje zostaną we wrześniu zaprezentowane w pokazie mody przez gwiazdy i znanych dziennikarzy. Połączenie przyjemnego z pożytecznym, a do tego z promowaniem recyklingu, również wśród najmłodszych. 

Do tematu dzieci podeszły z dużym zaangażowaniem i wkrótce można było podziwiać efekty ich pracy w postaci bransoletek, zegarków i naszyjników. Kolorowe przewody, przyciski od klawiatury i zielone płytki stały się doskonałym materiałem do wykonania strojów. Przy okazji dzieciaki mogły popisać się wiedzą na temat recyklingu i pogłębić swoje wiadomości w tym temacie. 

Elementy do wykonania ubrań zostały pozyskane od firmy Remondis z Błonia. Jak mówi Robert Wawrzonek, dyrektor techniczny przedsiębiorstwa:

- Idea ponownego użycia sprzętu jest nam bliska. To pierwszy etap recyklingu, bo czasem nie ma potrzeby przetwarzania odpadów i zużywania na ten cel energii i środków. Niekiedy po prostu udaje się wykorzystać ponownie sprzęt w celu, do którego został pierwotnie zaprojektowany, lub w innym. 

Relację z warsztatów będzie można zobaczyć na kanale youtube Europejskiej Platformy Recyklingu.

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%