Zamknij
REKLAMA

środa, 25.03, godz. 17.00

Sochaczew

Bilety: Wstęp wolny

Przed nami kolejna, XIV już edycja Samorządowego Konkursu Nastolatków ?8 Wspaniałych?. Kandydatów do tytułu wspaniałych wolontariuszy można zgłaszać do 6. marca 2020 r. do godziny 15:00.

Lokalny Komitet Organizacyjny Samorządowego Konkursu Nastolatków ,,8 Wspaniałych” wraz ze Starostwem Powiatowym w Sochaczewie oraz samorządami gminnymi z powiatu sochaczewskiego zapraszają do zgłaszania wyróżniających się wolontariuszy do XIV Sochaczewskiej Edycji Konkursu ,,8 Wspaniałych”.

Wyróżniający się wolontariusze to tacy, którzy podejmują różne pozytywne inicjatywy na rzecz społeczności szkolnej i środowiska lokalnego, zachęcają rówieśników do działań prospołecznych, podejmują przedsięwzięcia przeciw przemocy i agresji w szkole, prezentują aktywną postawę w przeciwdziałaniu uzależnieniom wśród młodzieży.

Na uwagę zasługują młodzi ludzie, minimum przez rok pracujący wolontarystycznie, wykazujący się konsekwencją w realizacji podjętych zobowiązań, wzorotwórczym charakterem działania, pozytywnym efektem społecznym, wytrwałością w pokonywaniu trudności i osiąganiem wyznaczonych celów.

Postawami zasługującymi na wyróżnienie są umiejętność i chęć współpracy z innymi uczniami w szkole oraz kolegami poza szkołą, poszukiwanie przyjaciół i promowanie braterstwa między ludźmi w różnych sytuacjach życiowych, wzorotwórcze zachowanie w życiu codziennym, pogoda ducha i dyskrecja w relacjach z innymi ludźmi, prawdomówność oraz umiejętność przyznania się do błędu i porażki, odpowiedzialność w podejmowaniu decyzji ze świadomością przyjmowania ich konsekwencji. Wolontariuszy do konkursu mogą zgłaszać rodzice lub prawni opiekunowie. Do zgłoszenia powinny być dołączone minimum dwie rekomendacje ze szkoły/placówki, instytucji, stowarzyszenia, fundacji lub od osób prywatnych.

Zgłoszenia przyjmowane są w kategoriach:

- grupowej (grupa minimum ośmioosobowa);

- indywidualnej:

  • ÓSEMECZKA (klasa 4-6 szkoły podstawowej),
  •  ÓSEMKA JUNIOR (klasa 7-8 szkoły podstawowej),
  • ÓSEMKA SENIOR (klasa 1-5 szkoły ponadpodstawowej).

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do dnia 6. marca 2020 r. do godziny 15:00.

 

Formularze zgłoszeniowe  należy składać w  sekretariacie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sochaczewie, ul. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego 7 w zaklejonej kopercie z dopiskiem Konkurs „Ośmiu Wspaniałych”.

Przesłuchania do  powiatowego konkursu odbędą się 12. marca 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Sochaczewie.  Kandydaci zostaną poinformowani telefonicznie o harmonogramie rozmów z komisją konkursową.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się w dniu 25. marca 2020 roku o godzinie 17:00 podczas gali w Państwowej Szkole Muzycznej w Sochaczewie.

Pytania odnośnie konkursu prosimy kierować na adresy e-mail  joannaadamiak1@wp.pl, monika_komosa@interia.pl

 

Patronat medialny:

Echo Powiatu, Express Sochaczewski, Ziemia Sochaczewska, Radio Sochaczew, Sochaczew.pl, tusochaczew.pl

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone