Zamknij

Park w Żelazowej Woli zaprasza na spacery z przewodnikiem

10:15, 14.02.2021 NIFC Aktualizacja: 09:48, 15.02.2021
Skomentuj Fot. Małgorzata Kazur / NIFC Fot. Małgorzata Kazur / NIFC

Po długiej przerwie wracają spacery z przewodnikiem Andrzejem Fortuną po Żelazowej Woli W każdą sobotę i niedzielę o godzinie 11:00, 13:00 i 14:00 zapraszamy rodziny z dziećmi, małe grupy oraz indywidualnych zwiedzających do wzięcia udziału w historyczno-przyrodniczych oprowadzaniach po parku.

[FOTORELACJA]10005[/FOTORELACJA]

- Podczas spaceru sprawdzimy wspólnie ile kształtów, detali, a nawet kolorów kryje w sobie przez cały rok park w Żelazowej Woli. Poznamy fascynującą historię tego miejsca oraz ludzi z nim związanych, dowiemy się jak powstawał park i czy w czasie gdy, przebywali tu Chopinowie, wyglądał podobnie. Zobaczymy XIX-wieczne drzewa, kwiaty z różnych części świata i roślinność piętrową, zakomponowane w nowoczesnym stylu. Przyjrzymy się ukrytym w parku wizerunkom Fryderyka i poznamy tzw. małą architekturę, pergole z pnącymi roślinami czy altany pod którymi można się schronić. Geometryczna przestrzeń niczym muzyka posiada swój rytm, co odkryjemy spacerując parkowymi alejkami sąsiadującymi z Morskim Okiem czy Estradą nad Stawem. Po drugiej stronie Starego mostu na rzece Utracie, odkryjemy krajobrazową część parku. Prowadzący: Andrzej Fortuna - informuje Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. 

Informacje praktyczne:

  • Zbiórka przy Pawilonie recepcyjnym.
  • Zasady bezpieczeństwa: Uczestnicy zobowiązani są do zachowania odległości 2 metrów od osób, z którymi nie przebywają na co dzień.
  • Liczba osób: maksymalnie 10
  • Koszt: W cenie biletu wstępu do parku
  • Rezerwacje: bilety.nifc.pl

[ZT]56330[/ZT]

Dom Urodzenia Fryderyka Chopina będzie dostępny dla zwiedzających od 16 lutego. W trosce o bezpieczeństwo gości i pracowników oraz w celu zachowania niezbędnych wymogów sanitarnych zostały wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu Muzeum:

  • Godziny otwarcia: 10.00-18.00;
  • Ograniczenie liczby zwiedzających: maksymalnie 600 osób jednocześnie w parku i 10 w oficynie Chopinowskiej;
  • Rekomendowany jest zakup biletów online;
  • Na terenie Muzeum zostaną przygotowane stanowiska ze środkami dezynfekującymi dla zwiedzających.
  • Jednocześnie prosimy o zachowanie niezbędnych środków ostrożności: odpowiednich odstępów między osobami, noszenie maseczek i rękawiczek, jak również stosowanie się do poleceń pracowników ochrony i DUFC w zakresie bezpieczeństwa.
  • Po zapadnięciu zmroku, można podziwiać barwną iluminację Alei Głównej i okolic oficyny Chopinowskiej, przygotowaną zostały przez scenografki teatralne Dianę Marszałek-Malicką i Julię Skrzynecką we współpracy z reżyserem świateł Maciejem Igielskim. Iluminacja dostępna będzie do 1 marca włącznie.

[ZT]56464[/ZT]

[ZT]56145[/ZT]

 

(NIFC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%