Zamknij
REKLAMA

VII Bieg Cichociemnych Sochaczew 2020. Z pewnymi ograniczeniami, ale będzie

13:30, 04.08.2020 | B.S
Skomentuj
REKLAMA

VII edycja Biegu Cichociemnych odbędzie się we wskazanym na 22 sierpnia terminie, choć z pewnymi ograniczeniami. Jako organizator robimy wszystko, by zwiększyć bezpieczeństwo uczestników biorących udział w wydarzeniu - podkreślił na antenie Radia Sochaczew Sławomir Cypel, prezes UKS Dragon Fight Club Sochaczew. Uczestnicy będą rywalizować na dystansach 5,10 i 14 km w odstępach czasowych. 

Bieg Cichociemnych to jedna z najważniejszych i najpopularniejszych imprez sportowych na terenie powiatu. Wydarzenie poza popularyzacją aktywności fizycznej swoim charakterem odnosi się do Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej - elity polskiej dywersji.

- Narzuciliśmy sobie pewne limity związane z liczbą uczestników do 200 osób, dlatego każdy z biegów na dystansie 5, 10 i 14 km traktujemy jako oddzielne wydarzenie z odstępem czasowym. Wiemy, że wypuszczanie uczestników w małych grupach co kilka minut pomoże zminimalizować ich kontakt między sobą na trasie biegu. Gwarantuję, że zawodnicy, którzy będą biegli malowniczym korytem bzury będą narażeni na mniejszy kontakt z innymi niż podczas wizyty w sklepie - tłumaczy Sławomir Cypel, organizator wydarzenia. - Każdy z zawodników otrzyma też w pakiecie okolicznościowy kominek, który zabezpiecza twarz. Nie jest to wymóg, ale zawsze dodatkowe zabezpieczenie.

Zawodnicy rozpoczną bieg falowo - od godziny 9:00 do rywalizacji przystąpią uczestnicy biegu na 5 km. Po godzinie 10:00 wyruszą ci przygotowani na 10 km, a po 15:00 czas na najbardziej wymagający wysiłek - 14 km.

W tym roku ze względu na maksymalne ograniczenie kontaktu między uczestnikami na trasie, zmianie uległ profil przeszkód, które od zawsze były nieodłącznym elementem biegu. Za wytyczenie trasy odpowiada Piotr Cypel z UKS Dragon Fight Club Sochaczew, współorganizator biegu. 

- Zmieniamy charakterystykę całego biegu. Chcemy utrzymać ten poziom trudności, który mieliśmy w poprzednich latach, dlatego pojawi się więcej utrudnień związanych z terenem. Będzie więcej podbiegów, jakiegoś błota, czyli wykorzystamy w 100% wszystko to, co daje nam Bzura. Same przeszkody sztuczne będą przygotowane w ten sposób, żeby uczestnicy mogli je pokonać samemu i z biegu - dodaje Sławomir Cypel. 

Niestety podczas VII Biegu Cichociemnych nie zobaczymy także efektownych pokazów pirotechnicznych. Dekoracja zwycięzców będzie mieć charakter symboliczny - wszystko to w celu ograniczenia kontaktu między osobami zaangażowanymi w wydarzenie zarówno w roli uczestników, jak i organizatorów. 

- W tym roku chcieliśmy uczcić dodatkowo 30-lecie powstania Jednostki GROM, z którą od kilku lat współpracujemy. Poza aktywnymi w służbie żołnierzami chcieliśmy wzbogacić wydarzenie o pewne niespodzianki, jak Hummery, namiot z uzbrojeniem, czy przelot śmigłowca Black Hawk. Niestety ze względu na obostrzenia musieliśmy z tego wszystkiego zrezygnować - tłumaczy Sławomir Cypel. 

Patronat nad wydarzeniem objął także Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak oraz burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki. Organizatorami wydarzenia są UKS Dragon Fight Club, Fundacja Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej, Fundacja Edukacji dla Bezpieczeństwa oraz Boruta MC Poland.

Rejestracja uczestników możliwa jest pod linkiem: https://www.zmierzymyczas.pl/zapisy.html

(B.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz