Zamknij
REKLAMA

Radiowy odczyt co miesiąc. Ważna informacja ZWiK Sochaczew

13:58, 28.03.2019 | ZWiK Sochaczew
REKLAMA
Skomentuj

Od kwietnia 2019 roku „ZWiK-Sochaczew” wykonana pierwsze rozliczenia w odczycie radiowym z uwzględnieniem miesięcznego trybu rozliczania płatności za wodę i ścieki dla osiedla Karwowo. W kolejnych miesiącach zostanie on rozszerzony o osiedle Rozlazłów oraz ulicę Gawłowską wraz z ulicami przyległymi. I tak sukcesywnie będziemy wprowadzali do systemu odczytu radiowego z rozliczeniem miesięcznym kolejne osiedla. Oczywiście będziemy Państwa na bieżąco informować o wprowadzaniu zdalnego odczytu w poszczególnych dzielnicach miasta. Odczyty odbywać się będą na koniec miesiąca.

 

Zdalny odczyt jest technologią telemetrii polegającą na automatycznym pobieraniu danych z wodomierzy i przesyłaniu ich do głównej bazy danych w celu analizy i dokonania rozliczeń. Wodomierze są wyposażone w specjalne nakładki, dzięki którym można dokonywać zdalnego odczytu.

Metoda ta jest sposobem na zaoszczędzenie czasu poświęconego na cykliczne odwiedzanie Odbiorców usług i dokonywanie odczytu stanu liczników. Kolejną zaletą jest fakt, że rachunki będą rozliczane i przekazywane Klientom w systemie miesięcznym.

Dodatkowo dostęp do aktualnych informacji połączony z analizą zdecydowanie może pomóc zarówno zarządcy budynku, jak i Odbiorcom usług w utrzymaniu kontroli nad zużyciem wody.

Zdalny odczyt będzie dokonywany przez pracownika, jadącego samochodem, w którym znajduje się urządzenie do odczytu i odpowiednie anteny – to tzw. obwoźny system odczytu („drive-by”). Osoba dokonująca odczytu kieruje pojazdem, a urządzenie odczytujące automatycznie pobiera dane z kolejnych liczników.

W tego typu systemach nie ma konieczności odczytywania liczników w określonej kolejności, kierowca po prostu porusza się samochodem po konkretnym terenie, aż stan wszystkich liczników zostanie zapisany.

Dane przesyłane przez licznik są zaszyfrowane podobnie, jak dane bankowe i przechowywane zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych. Dostęp do nich jest ściśle ograniczony i rejestrowany, aby mieć pewność, że użytkowane są zgodnie z przeznaczeniem, czyli do wystawiania rachunków za dostawę wody i odprowadzanie ścieków.

Najważniejszy jest fakt, że zmiana formy odczytu nie pociąga za sobą dodatkowych kosztów dla Odbiorcy usług ZWiK.

W rejonach prowadzenia miesięcznych odczytów radiowych dla Odbiorców posiadających zarejestrowane wodomierze na wodę bezpowrotnie zużytą, konieczne jest systematyczne podawanie ich stanów wraz z danymi odbiorcy (imię nazwisko, adres lub nr wodomierza do podlewania) w ostatnim tygodniu każdego miesiąca za pośrednictwem:

- poczty elektronicznej: stan.wodomierza@zwik.sochaczew.pl

- w formie SMS na tel. kom. Nr 506-808-639

- za pośrednictwem e-BOK

Informacja ta jest niezbędna dla potrzeb pomniejszenia ilości odprowadzanych ścieków o wodę bezpowrotnie zużytą.

Dodatkowo wszystkich zainteresowanych zapraszamy do skorzystania z elektronicznego systemu przesyłania faktur oraz otrzymywania informacji o wystawieniu e-faktury sms.

E-faktura wysyłana jest na adres e-mail podany w oświadczeniu zawierającym zgodę na wystawianie i przesyłanie faktur w formie elektronicznej. W celu podpisania oświadczenia zapraszamy do siedziby Spółki przy ulicy Rozlazłowskiej 7.


 

(ZWiK Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

DamianDamian

1 4

*%#)!& wi-fi w domu , ale rewelacja , cieszcie się lemingi , jeszcze czipa w dupę i będzie cudnie. 12:14, 20.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaja

2 1

a ty co masz w dupie?? boisz sie bąka puścic nawet... 01:56, 09.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GRZesiekGRZesiek

1 0

Damian 👍 zgadzam się z Tobą.
Jak będą czipować to zobaczysz ze sie lemingi będą bić w kolejce kto pierwszy 🤣🤣🤣
Jeszcze fluor w japę i pelna kontrola nad nimi heh 07:41, 22.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone