Zamknij

Aneta Tybuś burmistrzem Kiernozi, z Rybna popłynęły gratulacje

J. 08:45, 15.09.2025 Aktualizacja: 08:53, 15.09.2025
Skomentuj facebook Damian Jaworski facebook Damian Jaworski

W niedzielę, 14 września odbyła się druga tura wyborów w Kiernozi. Celem było wyłonienie burmistrza, który obejmie obowiązki po dotychczasowym, zmarłym przedwcześnie, włodarzu miasta i gminy - Arkadiuszu Stępniu.

Mieszkańcy Kiernozi zdecydowali, kto obejmie urząd burmistrza. Do rywalizacji przystąpiła Aneta Tybuś oraz Jarosław Bogucki.

Podobnie, jak w pierwszej turze, tak i tym razem, zwyciężczynią okazała się Aneta Tybuś, która deklarowała kontynuację działań rozpoczętych przez Arkadiusza Stępnia. W sumie głos na nią oddało 766 osób. Jej konkurent uzyskał 636 głosów. Frekwencja była nieco wyższa niż w pierwszej turze i wyniosła ok. 52,5 procent. Poprzednio wyniosła 49,7%.

Gratulacje nowej pani burmistrz zdążył już złożyć m.in. wójt Damian Jaworski, który mocno cenił sobie współpracę z Arkadiuszem Stępniem, a podczas przedterminowych wyborów w Kiernozi wspierał kampanię Anety Tybuś.

- Gmina Rybno oraz Miasto i Gmina Kiernozia od lat współpracują przy wielu inicjatywach i wierzę, że ta współpraca będzie dalej owocnie rozwijana. Cieszę się, że nowo wybrana Pani Burmistrz będzie kontynuowała dzieło śp. Arkadiusza Stępnia -

- mówi wójt Damian Jaworski. 

W spotkaniu, jakie odbyło się w dzień II tury wyborów, uczestniczyli tez inni przedsatwiciele gminy Rybno - radna Beata Gasik, skarbnik Grażyna Dybiec oraz dyrektor szkoły w Rybnie Justyna Radzka.

(J.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tusochaczew.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%