Zamknij

Matura 2023 w Sochaczewie: zaglądamy do LO Chopina

11:50, 04.05.2023 K.Ż Aktualizacja: 12:47, 05.05.2023
Skomentuj

W czwartek 4 maja rozpoczął się maturalny maraton, który potrwa do 23 maja.  Punktualnie o 9.00 uczniowie przystąpili do pisemnego egzaminu z języka polskiego. W całym kraju do egzaminu przystępuje  ponad 270 tysięcy tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych II stopnia. Wraz z nimi egzaminy zdają też abiturienci z wcześniejszych roczników. Przed egzaminem z naszym aparatem zajrzeliśmy do Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie.  

[FOTORELACJA]12486[/FOTORELACJA]

Matury 2023 wystartowały. Przystępuje do nich ponad 270 tysięcy tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących, techników i szkół branżowych II stopnia. Wraz z nimi egzaminy zdają też abiturienci z wcześniejszych roczników. W czwartek 4 maja o godzinie 9:00 maturzyści zasiedli do pisania egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. To część obowiązkowa, a więc przystępują do niej wszyscy maturzyści. W tym roku matura odbywa się w dwóch formułach. Jak zauważył dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im Fryderyka Chopina Dariusz Miłkowski, placówka do egzaminu była już przygotowana przed majówką, czekała tylko na dostarczenie egzaminów maturalnych.

- Wszyscy jesteśmy gotowi. Cieszę się, że wszyscy maturzyści z naszej szkoły zostali promowani. Dziś ponad 190 osób przystąpi do matury. W różnych egzaminach, jest to różna liczba, bo dochodzą również absolwenci, którzy mogą poprawiać wyniki. To dosyć znaczna liczba uczniów. Mam nadzieję, że wzięli sobie nasze słowa do serca i ostatni okres pracowali intensywniej. Trzymam kciuki i wszystkim życzę powodzenia –

- dodaje dyrektor Dariusz Miłkowski.

Dariusza Miłkowskiego dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im Fryderyka Chopina zapytaliśmy, o to jak on wspomina swój egzamin maturalny.

- Moja matura była trochę w innej formule. Wspominam ją jako dosyć stresujące wydarzenie w moim życiu. Musze powiedzieć, że nauczyciele dobrze nas do tego przygotowali. Wtedy były trochę inne warunki. Pisało się egzamin w różnych salach. Polski pisałem w akwarium, a matematykę na górnym korytarzu. Później uczący nas nauczyciele sprawdzali te pracę, więc znali nas bardzo dobrze i jak dobrzy pedagodzy potrafili przymknąć oko, na niektóre nasze braki wiedzy. Byliśmy tak jak już wcześniej wspomniałem, dobrze przygotowani, dlatego cała nasza klasa zdała maturę, a później każdy z nas wybrał studia o których marzył –

- podsumował dyrektor Dariusz Miłkowski.

Zapytaliśmy Aleksandrę Kutlińską , maturzystkę z Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie o wrażenia przed egzaminem.

- Jestem trochę zestresowana. Trochę dziwnie się czuję, bo przeplatają się dziś uczucia ekscytacji i stresu. Zobaczymy jak to będzie, bo przede mną 7 egzaminów. Myślę, że z tego maturalnego maratonu najtrudniejsza dla mnie będzie rozszerzona matematyka, z podstawy natomiast obawiam się polskiego, bo nie jestem humanistą. A reszta myślę, że pójdzie dobrze. Myślę, że będę bardzo tęskniła za szkołą średnią. Na zakończeniu się wszyscy mocno wzruszyliśmy. Jednak jest sentyment, zżyliśmy się przez te kilka lat –

- dodaje Aleksandra Kutlińska.

Maturalny maraton zakończy się 23 maja. Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia i uzyskania jak najlepszych wyników. Przypominamy, że aby zdać maturę, abiturient musi uzyskać minimum 30 procent punktów z egzaminów obowiązkowych.

(K.Ż)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

AdamAdam

1 1

To Kasienka poszalała ,chyba innych wydarzen w powiecie nie miała?
14:17, 04.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

AnonimAnonim

1 0

Niech Was szlag trafi z tym artykułem! 21:49, 04.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%