Zamknij
REKLAMA

Maciej Mońka: to ostatni dzwonek dla mieszkańców na zgłaszanie uwag

13:04, 26.02.2021 | A.S
Skomentuj
REKLAMA

Wczoraj odbyła się ostatnia publiczna dyskusja nad projektem studium uwarunkowań i zagospodarowania przestrzennego gminy Nowa Sucha. Jak zapewnia wójt Maciej Mońka – radni są coraz bliżej przyjęcia planu zagospodarowania przestrzennego.

Ostatnia dyskusja nad projektem studium uwarunkowań i zagospodarowania przestrzennego przyciągnęła już tylko 5 mieszkańców. Większość zainteresowanych miała okazję zgłaszać swoje uwagi na poprzednich dyskusjach, oraz w formie pisemnej w wyznaczonych terminach. Jak mówi wójt Maciej Mońka - większość z uwag została uwzględniona w projekcie, stąd mniejsza reprezentacja mieszkańców na wczorajszej dyskusji.

- Uwag jest co raz mniej, dlatego na te dyskusję przybyło niewiele osób. Oprócz mieszkańców w spotkaniu uczestniczyłem osobiście ja,  pracownik odpowiedzialny za zagospodarowanie przestrzenne w urzędzie gminy i przedstawiciele firmy projektowej odpowiedzialnej za przygotowanie studium. Na bieżąco odpowiadaliśmy na pytania mieszkańców.

Ci, którzy jeszcze chcieliby zgłosić swoje uwagi do projektu, mają ostatnią szansę – w ciągu miesiąca można jeszcze zgłaszać swoje uwagi w formie pisemnej. Kolejny krok należy do radnych, którzy na sesji rady gminy mają uchwalić studium uwarunkowań zagospodarowania przestrzennego gminy. Uchwalenie studium będzie z kolei podstawą do prac nad nowym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

(A.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%