W ostatnim czasie obserwuje się coraz więcej zachorowań wśród dzieci na autyzm i Zespół Aspergera. Również w powiecie sochaczewskim przybywa chorych. Dlatego Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna oferuje rożne formy pomocy dla dzieci, młodzieży, a także rodziców z terenu powiatu sochaczewskiego. 3 marca odbędzie się drugie spotkanie dla rodziców zainteresowanych tematem autyzmu.
Autyzm i Zespół Aspergera mają podłoże neurorozwojowe, czyli dotykają wszystkich sfer rozwojowych takich jak komunikacja, mowa czynna i bierna, funkcjonowanie społeczne i emocje. W ostatnim czasie wielu badaczy traktuje Zespół Aspergera jako spektrum autyzmu, wskazując trudności w komunikacji wraz z zaburzeniami społecznymi jako wspólną cechę łączącą oba zaburzenia. Podobnie jak autyzm, Zespół Aspergera charakteryzuje pojawienie się niecodziennych zachowań społecznych oraz trudności w nawiązywaniu więzi czy rozmowy. Różnicą jest to, że osoby z Zespołem Aspergera komunikują się lepiej z otoczeniem niż osoby z autyzmem.
Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna po raz drugi organizuje spotkanie "Autyzm wprowadza zmysły w błąd" dla rodziców zainteresowanych tematem . Warsztaty odbędą się we wtorek 3 marca o godzinie 15.00 w siedzibie poradni przy ul. Piłsudskiego 51 (wejście od ul. Głowackiego). Spotkanie będzie prowadzone w formie wykładowej i warsztatowej. Magdalena Kuśmierek i Anna Turbiarz poprowadzą zajęcia i podzielą się wiedzą na temat sposobów odbierania informacji przez zmysły osób ze spektrum autyzmu.
Zgłoszenia na spotkanie należy kierować pod nr tel. (46) 862 52 19 lub zapisać się osobiście w sekretariacie poradni. Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 27.02.2020r. Ważna jest kolejność zgłoszeń.
O tym jaką pomoc można uzyskać w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sochaczewie mówi Magdalena Kuśmirek, pedagog specjalny.
- Osoby, które zgłaszają się do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sochaczewie są diagnozowane są odpowiednimi narzędziami badawczymi. Służymy naszą pomocą w formie obserwacji, porad i różnych konsultacji. Jeśli uważamy, że dzieje się coś złego kierujemy rodziców z dziećmi do odpowiednich specjalistów. W naszej poradni pracują nie tylko pedagodzy socjalni, ale również surdopedagodzy, tyflopedagodzy, psycholodzy, logopedzi, którzy służą pomocą nie tylko dzieciom ale i rodzicom. Na spotkanie należy się wcześniej umówić osobiście lub telefonicznie. Nie jest potrzebne skierowanie. Dziecko winno przyjść do Poradni wraz z rodzicem lub prawnym opiekunem.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz