Zamknij
REKLAMA

Edukacja w szkole, a pomoc w nauce online

12:05, 12.10.2021 | materiały partnera

Umiejętne przekazywanie wiedzy to klucz do sukcesu. Nie zawsze nauczyciel szkolny jest w stanie poświęcić wystarczającą ilość czasu na to, by zapoznać grupę z konkretnymi zagadnieniami. W efekcie po skończonych zajęciach pojawia się problem z rozwiązywaniem zadań. W późniejszym czasie wszelkie testy czy egzaminy także bywają problematyczne, gdyż nie ma podstaw z wiedzy teoretycznej, którą można by było wykorzystać w praktyce. Odpowiednie podejście do wyjaśnienia danego tematu, ale przede wszystkim sposób przekazywania wiedzy tak, by był zrozumiany, dla konkretnej grupy wiekowej bywa trudny. Wielu nauczycieli mimo posiadanego wykształcenia, nie ma daru nauczania. W efekcie u uczniów pojawia się niechęć do uczestniczenia w zajęciach, a z czasem i brak motywacji do działania. W jaki sposób przeciwdziałać? Jak sobie radzić z problemami z nauką ucznia?

Platformy edukacyjne jako pomoc online

Podsuwanie uczniowi konkretnych źródeł wiedzy z danego zagadnienia być może jest dobrym rozwiązaniem. Jednak często brakuje mentora, który będzie w stanie odpowiedzieć na wszelkie pytania, które pojawią się w głowie ucznia, tym samym ta edukacja nie będzie w pełni kompleksowa. Oczywiście, zdarza się, że rodzice podejmują walkę o lepsze oceny dziecka, samodzielnie próbują przypomnieć sobie konkretne tematy, a następnie wytłumaczyć. Jednak nie każdy posiada cierpliwość, a przede wszystkim umiejętność przekazywania tej wiedzy w skuteczny sposób. Doskonałym rozwiązaniem są więc platformy edukacyjne. Pozwalają na nieograniczony dostęp do najlepszych nauczycieli, którzy nie tylko specjalizują się w konkretnych przedmiotach, ale przede wszystkim posiadają zarówno wykształcenie, jak i zdolność do ciekawego przekazywania informacji. Takie zajęcia pobudzają do działania, sprawiają, że na nowo rodzi się motywacja do nauki, a przede wszystkim chęć do uczestniczenia w zajęciach szkolnych, ponieważ uczeń przychodzi na nie obeznany z tematem, spokojniejszy, tym samym może skupić się na samej nauce i utrwaleniu zdobytej wiedzy. Wybór najlepszej platformy edukacyjnej może sprawiać trudności, jednak te poniżej opisane wyróżniają się nie tylko tym, że gromadzą w sobie grupę najlepszych specjalistów, ale przede wszystkim kładą duży nacisk na merytoryczne prowadzenie zajęć i ich efektywność. Serwisy należą do EDU Games S.A., stąd też od momentu stworzenia ich, pilnowana jest jakość lekcji, sposób nauczenia, a przede wszystkim nastawienie do drugiej strony. Decydując się na korzystanie z takiego źródła wiedzy, można sprawić, że uczeń poczuje się zmotywowany do działania.

Naucz się języka polskiego

Uczęszczając na zajęcia szkolne, wielu uczniów wychodzi z założenia, że część z nich jest zwyczajnie zbędna. Trudno będzie wiedzę wykorzystać w swoim życiu, dlatego niechętnie uczestniczą w naukę. Oczywiście język polski jest przedmiotem, który przyda się każdemu, bez względu na to, jaką drogę zawodową się wybierze, ale także, jakie ma się zainteresowania. Właściwe wysłowienie się, umiejętność stworzenia dłuższej wypowiedzi, czy poprawne budowanie zdań to klucz do sukcesu. Niejednokrotnie przyda się to na różnych etapach życia, dlatego warto uczyć się ojczystego języka, gdyż od niego może zależeć, jak potoczy się nasza przyszłość. W wielu zawodach poprawne posługiwanie się językiem jest wręcz obowiązkiem, z tego powodu nacisk na naukę polskiego i poszerzanie zakresu słownictwa jest ważne. W jaki sposób to robić? Jak skutecznie uczyć się tego przedmiotu?

Czytanie książek rozwija. Równie dobrze działają wszelkiego rodzaju sposoby tworzenia wypracowań i tym podobnych. Idealnie sprawdza się platformy dyktanda.pl, która została stworzona z myślą o edukacji osób w każdym wieku. Z jednej strony wspomaga naukę języka polskiego, ponieważ jest to największa tego typu działalność online na terenie naszego kraju. Dynamiczny rozwój, a jednocześnie ciągłe nastawienie na efekty użytkowników sprawiają, że każda osoba korzystająca z niej, widzi poprawę w ocenach, czy nawet w podejściu do pisania dłuższych wypracowań. Platforma oferuje nie tylko dyktanda, ale również wypracowania. Umożliwia wyćwiczenie w sobie pisania ze słuchu, ale przede wszystkim umiejętności tworzenia zdań składających się na dłuższą wypowiedź pisemną. To pomocne nie tylko w szkole, ale również w późniejszym życiu. Z tego powodu każdy może znaleźć dla siebie taki zakres ćwiczeń, który pomoże mu bez względu na poziom nauki, czy aktualną wiedzę. Platforma posiada także specjalistyczny moduł dla szkół, korzystanie z niego wpływa pozytywnie na motywację do nauki, ale przede wszystkim umożliwia pozyskanie znacznie lepszych ocen w szkole. Poprawność budowania zdań, unikanie błędów i pilnowanie, by wszystkie elementy były w pełni logiczne to sposób na odniesienie sukcesu. Niewątpliwym zachęceniem są również wydarzenia specjalne czy konkursy, które także znajdują się na platformie.

Naucz się matematyki!

Matematyka uznawana jest za jeden z trudniejszych przedmiotów. Jednak podobnie jak język polski, również przydaje się właściwie w każdym zawodzie, bez względu na wykształcenie. Platforma matematyczna, która dla wielu użytkowników jest prawdziwym zaskoczeniem. Szczególnie że ma charakter międzynarodowy, dlatego dostępność jak i również funkcjonalność są tutaj na maksymalnie wysokim poziomie. Platforma Mathematics.live prowadzi innowacyjny sposób nauczania, ponieważ jeszcze nigdy edukacja drogą on-line nie była tak łatwa. W ostatnim czasie wielu uczniów miało szansę przekonać się o tym, w jaki sposób funkcjonuje nauka zdalna, stąd też czują niechęć. Jednak wchodząc na tę platformę, można całkowicie zmienić swoje nastawienie. Funkcjonalność połączona z niezwykle dużym naciskiem na ciekawe przedstawienie każdego z zagadnień pobudzają do nauki, zachęcają do uczestniczenia w kolejnych zajęciach. Dodatkową zachętą jest to, że najaktywniejsi użytkownicy mają szansę wziąć udział w konkursach, gdzie przewidziane są różnego rodzaju nagrody rzeczowe (komputery, smartfony, konsole do gier, czy pomoce dydaktyczne)

Nauka matematyki może mieć całkowicie nowy wymiar. Platforma umożliwia zapoznanie się z poszczególnymi zagadnieniami, ale przede wszystkim z możliwością wybrania dla siebie takiej formy nauki, która będzie najskuteczniejsza. Motywacja do działania, umiejętne przekazywanie wiedzy i możliwość wygrania nagród to sposób na to, by osiągać wspaniałe wyniki w nauce, a tym samym przekonać się, że matematyka wcale nie musi być taka trudna. Nawet jeśli zajęcia będą odbywały się w pełni on-line, mogą być ciekawe, efektywne i naprawdę skuteczne. Nauka jeszcze nigdy nie była tak prosta. Nie ma konieczności wychodzenia z domu, nie ma przymusu korzystania z usług konkretnego wykładowcy. Można samodzielnie wybrać osobę, z którą ma się dobry kontakt, a sama nauka jest maksymalnie komfortowa. W ten sposób cała edukacja jest łatwiejsza, a wyniki w nauce motywują do dalszego korzystania z platformy.

Korepetycje online

Korepetycje to często jedyny sposób na zapoznanie się z tematem skutecznie, w sposób zrozumiały. Nie zawsze lekcje szkolne umożliwiają nauczenie się wszystkiego. Problemem jest to, że brak podstaw z zakresu teorii, przekłada się na niemożność późniejszego wykorzystania tej wiedzy w praktyce. Korepetycje to również sposób na to, by zapoznać się z zagadnieniami, które będą dopiero poruszane w szkole. Dzięki temu uczeń jest spokojniejszy, odczuwa znacznie większy komfort w trakcie uczestniczenia w zajęciach, a przede wszystkim ma możliwość utrwalenia już zdobytej wiedzy. To ważne, nie tylko dla osób, które mają trudności z nauką, ale i tych, które wstydzą się odezwać na lekcji, czy zadań jakieś pytanie. Tym samym zrozumienie tematu często jest niemożliwe.

Korepetycje online to przede wszystkim platforma o nazwie www.tutors.live, która ma charakter międzynarodowy. Niewątpliwie zaletą jest tutaj fakt, że można znaleźć pomoc zarówno stacjonarnie, jak i na żywo. Nie każdy jest w stanie skupić się na zajęciach online, z tego właśnie powodu można wybrać taką formą nauki, która dla konkretnej osoby będzie bardziej skuteczna. Praktyczna wyszukiwarka daje szansę na znalezienie wykładowcy, który nie tylko jest w stanie pomóc w konkretnym zagadnieniu, ale także ma wolny czas w wybranym przez użytkownika terminie. Na platformie znajdują się opinie o poszczególnych wykładowcach, dlatego wybór jest o wiele łatwiejszy. Niewątpliwie ze strony samych nauczycieli, to bardzo spora pomoc. Ponieważ mogą prowadzić korepetycje bez konieczności ponoszenia kosztów związanych właśnie z całą infrastrukturą IT. Nauczanie dodatkowe jeszcze nigdy nie było tak proste. Podobnie jak znalezienie korepetytora. Dlatego twórcy zadbali, by wyszukiwarka odpowiadała na wszystkie najważniejsze pytania, a tym samym, by znalezienie odpowiedniego wykładowcy było proste.

Czy warto korzystać z platform edukacyjnych?

W ostatnim czasie coraz więcej osób ma problem z nauką. Uczniowie narzekają na jakość prowadzonych zajęć, ale również na to, że tłumaczenie nauczyciela nie zawsze jest w pełni zrozumiałe. Platformy edukacyjne mają za zadanie nie tylko nauczyć, ale przede wszystkim przećwiczyć poszczególne umiejętności w praktyce. Połączenie jednego i drugiego przyczynia się do zwiększenia efektywności całej edukacji. W ten sposób uczeń nie tylko ma możliwość nauczenia się tematu, ale także sprawdzenia swojej wiedzy, a często i uzupełnienia jej poprzez zadawanie pytań prowadzącemu. To bardzo ważne, ponieważ tylko i wyłącznie kompleksowe działanie będzie odznaczało się maksymalną skutecznością. Edukacja jeszcze nigdy nie była tak łatwa jak jest obecnie, dlatego jeśli ktoś jest otwarty na to, by zdobywać wiedzę, to korzystanie z platformy edukacyjnej będzie dla niego odpowiednim rozwiązaniem. Nacisk na wysoką jakość świadczonych usług i profesjonalizm ze strony prowadzących pozwalają na przekonanie, że jest to właściwe miejsce dla każdego, kto chciałby poprawić swoje oceny w szkole, ale przede wszystkim zwiększyć swoją wiedzę. Wystarczy zapoznać się z możliwościami, jakie dają platformy, by móc przekonać się o ich skuteczności.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%