Zamknij
REKLAMA

Studia podyplomowe - jakie, gdzie najlepiej i dlaczego warto?

00:00, 02.08.2021 | materiały partnera

Ukończyłeś studia licencjackie lub magisterskie i pragniesz zdobyć przewagę w popularnym zawodzie? A może ogólny program studiów to dla Ciebie za mało i potrzebujesz dodatkowej, zawężonej tematycznie specjalizacji, która powoli Ci rozwijać się w ściśle określonym kierunku? Sposobem na podwyższenie kwalifikacji zawodowych i zwiększenie atrakcyjności na rynku pracy są studia podyplomowe. Dowiedz się, które są najlepsze.

Czym są studia podyplomowe?

Studia podyplomowe to cząstkowe kształcenie specjalistyczne, którego może podjąć się każdy, kto zdobył dyplom ukończenia studiów wyższych na poziomie licencjata, inżyniera lub magistra. Studia podyplomowe są zazwyczaj jedno- lub dwuletnie i kończą się otrzymaniem świadectwa, które nie jest dyplomem. To zdecydowanie dobrze obrany kurs na własny rozwój: dzięki nim zdobywasz nowe kwalifikacje, a w perspektywie nawet całkiem nowy zawód, ponieważ zazwyczaj nie jest wymagana zgodność kierunku ukończonych wcześniej studiów z tematyką studiów podyplomowych. Warto też pamiętać, że studia podyplomowe są wręcz nieodzowne w takich dziedzinach jak prawo, biznes i ekonomia. 

Studia podyplomowe dlaczego warto?

+ Około 360 profesji w Polsce to zawody regulowane. Dostęp do nich jest niemożliwy bez odpowiedniego wykształcenia. Studia podyplomowe mogą być jednym z tego typu formalnych wymogów, jakie można spełnić.

+ Nauka na studiach podyplomowych to świetny sposób na zdobycie dodatkowych, wysokich kwalifikacji i uprawnień. 

+ To idealna opcja dla osób aktywnych zawodowo zapewniają nieustanny rozwój, poznawanie nowych technik działania w wykonywanym zawodzie.

+ Sprawiają, że stajesz się bezkonkurencyjny w swoim fachu.

+ Studia podyplomowe dotyczącą najczęściej wąskiej specjalizacji: realizujesz specjalistyczny program, dzięki któremu stajesz się liderem w wybranej dziedzinie.

+ Ponadto studia takie pozwalają na zdobycie zupełnie nowego zawodu, różniącego się od wcześniejszych studiów, dzięki czemu można szybko i bezproblemowo zdobyć całkowicie nowe kwalifikacje zawodowe.

Wybierz studia podyplomowe na najlepszej uczelni

Interesują Cię studia podyplomowe z dziedziny prawa lub biznesu? Ucz się u najlepszych: wybierz Akademię Leona Koźmińskiego. Ta uczelnia biznesowa od wielu lat znajduje się w TOP 3 uczelni ekonomicznych w Polsce, a w roku 2021 po raz dwudziesty drugi zajęła 1 miejsce wśród uczelni niepublicznych w rankingu magazynu „Perspektywy”. Kształci najlepszych prawników, menedżerów i liderów biznesu. Studia podyplomowe w ALK to pewność, że jesteś praktycznie i wszechstronne przygotowany do rozwijania swojej ścieżki kariery. Uczelnia zajmuje też wysokie 21 miejsce na świecie w rankingu Global Masters in Finance, gdzie widnieje jako jedyna uczelnia z Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej. Ranking uwzględniał przede wszystkim zarobki absolwentów i wzrost ich płac w trzy lata po ukończeniu studiów.

ALK to ponad 70 kierunków studiów podyplomowych, prowadzonych głównie w trybie niestacjonarnym weekendowym oraz online. To także najlepsze metody nauczania, w tym takie, które uwzględniają najnowsze technologie i narzędzia niezbędne do pracy w danej profesji. Tutaj uczysz się u najlepszych i nawiązujesz intratne znajomości biznesowe, a także zdobywasz nieocenione międzykulturowe doświadczenie praktyczne.

Więcej informacji na temat studiów podyplomowych ALK znajdziesz na stronie: https://www.kozminski.edu.pl/pl/oferta-edukacyjna/studia-podyplomowe

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%